Προς το περιεχόμενο

Console Gaming - Off-topic Συζήτηση


klainmaingr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα από αυτά τα άρθρα που πολύ μου αρέσουν, με top x of games. Σε αυτή την περίπτωση... :

 

Top 28 Sexiest Video Game Babes

 

We love Elexis sinclaire from Sin & Rachel from NGII.

Φυσικά πολύ καλά κάνανε και βάλανε στο 1 την λάρα.. ιδιαίτερα μετά απο το τελευταίο tomb raider..

But.. Princess peach???? Wtf dude.. wtf?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι παρουσιάσεις των περισσοτέρων παιχνιδιών στο Αλμανάκο και σε άλλα περιοδικά. Έβλεπες 3-4 εικόνες και τα υπόλοιπα τα φανταζόσουν γιατί εγώ προσωπικά δεν τα έβρισκα όλα εδώ στην Καβάλα.

 

Ειδικά τις εικόνες από το Star Fox τις θυμάμαι ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yeap... Έχω ακόμα τα πρώτα τεύχη του gamepro με πρωτοσέλιδο το killer instinct!

Καταπληκτικές εποχές.. Όχι τώρα που βγαίνουν πόσα καταπληκτικά παιχνίδια και μας ξινίζει το blur και το 4χΑΑ.

Κάτι ξέρω και ασχολούμαι περισσότερο με emulators.. God bless wii & psp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το killer instinct το έπαιξα πολύ αργότερα από την κυκλοφορία του. Κοντραριζόταν με κάποιο από τα Mortal τότε. ΕΕΕεεε.... ωραίες εποχές. Σχολείο, φροντηστήρια, ωδείο, νωρίς για ύπνο και game boy στο κρεβάτι κρυφά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το killer instinct το έπαιξα πολύ αργότερα από την κυκλοφορία του. Κοντραριζόταν με κάποιο από τα Mortal τότε. ΕΕΕεεε.... ωραίες εποχές. Σχολείο, φροντηστήρια, ωδείο, νωρίς για ύπνο και game boy στο κρεβάτι κρυφά.

 

Είχα την χαρά να το παίξω με την κυκλοφορία του όπως και τα περισσότερα παιχνίδια της εποχής εκείνης.. Γενικά απο gameboy/nes till today λίγα ΑΑ παιχνίδια δεν έχω παίξει.. Πάντως αυτό με το game boy κρυφά το βράδυ πρέπει να είναι χαρακτηριστικό όλων των πιτσιρικάδων της εποχής... Super mario land τερματισμός με μιάς και δεν συμμαζεύεται..

Πάντως βλέπω με γαλλικά και πιάνο ε; Παιδί απο σπίτι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι... μπαλέτο και σηκώνω το μικρό δάχτυλο όταν πίνω τσάι! LOL!

 

Super Mario 1 με την μία, τον wario στο 2 και μετά wario land 1 (aka super mario 3) με κρυφό τερματισμό πλάνήτη αντί για κάστρο αν είχες πολλά λεφτά. Το ανακάλυψα μόνος μου και καμάρωνα.

Α... και ανταλλαγή κασσετών με φίλους. Άλλοτε χαμένος... άλλοτε κερδισμένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

I think these manuals mean nothing to Nintendo now a days. If you read the manual for SMB2, you would find out that Birdo is a gender confused man. But, Birdo is now actually a female (ever since the SNES remake). Nintendo probably just wrote that crap in the style of the 1980's and then realized years later that they were idiotic. Nice blog though, it's always great to look back on vintage Nintendo manuals and laugh.

 

Αυτή είναι η άποψη που με έπεισε.. Την εποχή εκείνη στα manual έγραφαν ΟΤΙ να'ναι αρκεί να έδειχνε λίγο ενδιαφέρον.. Δεν πιστεύω πως κάποιος έχει σκεφτεί κάποιο βαθύτερο storyline αλλα νομίζω οτι κάποιος έγραψε 3 γραμμές μπούρδες και τις τύπωσε :P

Αλλα έχει πλάκα να φαντάζεσαι τον Μάριο να καταστρέφει τους mushrom people :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τι να κάνω.. ένα μάριο τον έχουμε :P

Άσε που αυτά τα bits & pieces των retro games είναι τα αγαπημένα μου ;p

 

Δείτε και αυτό.. λέω να παίξω λίγο mk vs dc αυτές τις ημέρες και είπα να φρεσκαριστώ λίγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...