Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει η κοπελα μου μια crt οθονη, αλλα υπαρχει ενα προβλημα με την απεικονιση. Ενω φαινεται να υπαρχουν μαυρα κενα σε ολες τις μεριες της οθονης, παρολα αυτα κοβει απο ολα τα καναλια, ελαχιστα μεν, αλλα κοβει. Γιατι γινεται αυτο;

 

Επισης πηρα το western digital για τη κοπελα μου και νομιζω οτι τζαμπα εσταξα 90 ευρω. Κοβει παρα πολυ αριστερα-δεξια, σχεδον τη μιση ταινια κοβει! Και το κακο ειναι οτι η επιλογη για σμικρυνση ειναι κατα 50% της αρχικης, δλδ παρα πολυ! Ενω με το egreat που εχω εγω στο σπιτι μου, μπορω να μικρυνω την ταινια ανα 1% καθε φορα, οποτε και την ρυθμιζω καταλληλα. Μπορειτε να μου προτεινετε μια λυση;

 

Ρε παιδια αν ηξερα οτι δε εχει δυνατοτητα για 100% zooming, δε θα την επαιρνα.. Ξερει κανεις αν το προσθεσουν σε μελλοντικο firmware;

 

Επισης διαβασα περιπου στις 40 σελιδες και μου κανει μεγαλη εντυπωση που κανενας δεν εχει αναφερει το κακο zooming που κανει ο εν' λογω media player.. Εκτος και αν δε σας ενδιαφερει που κοβονται οι ταινιες σας. ( εστω και ελαχιστα )

Επεξ/σία από Luxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα και απο εμενα,

εχω το συγκεκριμενο media player και ενω δεν ειχα κανενα προβλημα τον τελευταιο καιρο παρατηρω οτι σε ολα τα video παιζει πολυ συντομα τους υποτιτλους. Δεν προλαβαινεις καν να τους διαβασεις:-( Τι μπορει να φταιει?:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης και κατι αλλο που ξεχασα να παω. Το πηρα απο eshop εχθες και μεσα ειχε ενα φορτιστη που εγραφε GB, και ενα ανταλλακτικο που εγραφε EU. Παραεισαγωγη ειναι δλδ; Μας κοροιδευουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες ξερετε κατι σχετικο ή οχι; Μονο σε αυτον τον player δε κανει καλο zooming; Πειτε λιγο γιατι θα τρελαθω!

 

 

Γιατί δεν παίρνεις μια tft και κάθεσαι και χαλιέσαι??? Είναι λογικό με αναλογικό καλώδιο η κάθε τηλεόραση να δείχνει ότι και όπως θέλει. Με ένα hdmi δεν θα συνέβαινε κάτι τέτοιο.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις λαθος. Και με το egreat Που το εχω σε εμενα σε 32αρα τηλεοραση κλεβει και παλι στο 90% των ταινιων. Ελαχιστα βεβαια, ουτε 1 εκατοστο, αλλα παλι κλεβει. Και αναγκαζομαι να το βαζω στο zoom στο 96%.

 

Αποκλειεται σε εσας να τα δειχνει ολα μια χαρα. Για προσεξτε το λιγο καλυτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@luxx νομιζω οτι αυτο ισχυει κυριως στα divx και οχι στα mkv.

για το Eshop μαλλον φερνει αρκετα απο αγγλια δες το λινκ

 

ερωτησεις για 1generation εγινε update firmware απο εργοστασιακο στο last 1.03

1)υπαρχει καπου τα official παλιοτερα firmware?

2)λινκς για unofficial που δουλευουν ρολοι?καπου διαβασα για lilιbaby ειναι δοκιμασμενο?

3)το προβλημα που υπαρχει ειναι οτι την 1η φορα που επαιξε ταινια κολλησε(slow motion) η ταινια μετα απο λιγο.μετα απο ανοιγμα κλεισιμο και μετα απο το scaning που κανει στην αρχη στον σκληρο επαιξε κομπλε.

καπου διαβασα οτι να σβησουμε 1η φορα τον φακελο που βαζει στον σκληρο που χρησιμοποιουμε ή "Όταν βγάζεις τον σκληρό που έχεις συνδεμένο στο wd και μετά το συνδέσεις την πρώτη φορά που θα πας να παίξεις μια ταινία mkv θα σου κολλάει αλλά αν σταματήσεις την ταινία και μετά ξαναπροσπαθήσεις χωρίς να κλήσεις το μηχάνημα σε 10 λεπτάκια δεν κολάει πουθενά και σε καμία ταινία"

4)η tv ειναι πλασμα 200hz ξερει κανεις γιατι δεν εμφανιζει αυτα τα hz το media player?

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μηπως ξερετε πως μπορω να μεγαλωσω τη γραμματοσειρα εξωτερικων υποτιτλων srt τανιων mkv. Εχω το 1generation και firmware 1.03.01. Ενας τροπος ειναι με προηγουμενο ελληνικο firmware. Αν ξερετε καποιο προγραμμα που να κανει αυτη τη δουλεια. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα και απο εμενα,

εχω το συγκεκριμενο media player και ενω δεν ειχα κανενα προβλημα τον τελευταιο καιρο παρατηρω οτι σε ολα τα video παιζει πολυ συντομα τους υποτιτλους. Δεν προλαβαινεις καν να τους διαβασεις:-( Τι μπορει να φταιει?:confused:

 

Να κανεις αναβαθμιση με το τελευταιο firmware ! Θα το βρεις στο επισημο site της Western Digital! Το περασαμε ολοι το λουκι αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας παιδιά! Εχω το WD Media Player 1ης γενιας και εδω και μια βδομάδα περίπου μου κάνει το εξής περίεργο: οταν το εχω κλειστο για αρκετο διαστημα (πανω απο μια μερα) δεν μου ανοίγει απο το control και πρεπει να το βγάλω από την πρίζα και να το ξαναβάλω για να ανοίξει! Τι λέτε να παιζει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι..δεν έχω κανει reset. Βασικα τώρα για να εχει νόημα κατι τετοιο πρέπει να το αφήσω κλειστό τουλαχιστον μεχρι το βραδυ!:rolleyes: Πάντως το έχετε ξανακούσει αυτο το πρόβλημα και αν ναι λυνεται με reset???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο firmware του έχεις πάνω?

Δοκίμασες το 1.03.01 που είναι το τελευταίο επίσημο και όχι δεν το έχουμε ξανακούσει αυτό να γίνετε.

Μήπως το έχεις σε μέρος που δεν παίρνει από πουθενά αέρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω σε ένα έπιπλο για την τηλεόραση και εχει πολυ χώρο για να πέρνει αέρα οποτε δεν νομίζω οτι φταίει αυτο. Τεσπα θα δοκιμάσω με το reset για την ώρα και βλέπουμε..!! Thanks:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...