Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω διαβασει ολο το post αλλα με παρεπεμψαν εδω απο αλλο post που ειχα κανει...

 

Εχει η κορη μου ενα mac και του εχει συνδεσει ενα εξωτερικο σκληρο δισκο 1TB .

 

Μπορει τις ταινιες που εχει στον δισκο να τις βλεπει σε μια sony lcd 21 ιντσων που εχει χωρις να χρειαζεται να τις γραφει σε dvd αλλα αμμεσα απο τον σκληρο ?

 

 

Η tv ειναι η SONY KDL-20S2000

 

 

 

Αυτος ο tv media player ειναι οτι χρειαζεται ?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω διαβασει ολο το post αλλα με παρεπεμψαν εδω απο αλλο post που ειχα κανει...

Εχει η κορη μου ενα mac και του εχει συνδεσει ενα εξωτερικο σκληρο δισκο 1TB .

Μπορει τις ταινιες που εχει στον δισκο να τις βλεπει σε μια sony lcd 21 ιντσων που εχει χωρις να χρειαζεται να τις γραφει σε dvd αλλα αμμεσα απο τον σκληρο ?

Η tv ειναι η SONY KDL-20S2000

 

Αυτος ο tv media player ειναι οτι χρειαζεται ?

Ευχαριστω.

 

Πρωτον η τηλεοραση ειναι 20αρα και οχι 21.

 

Δευτερον, επειδη ειναι πολυ μικρη η TV και δεν εχει νοημα να δει HD μπορεις να παρεις κατι στην μιση τιμη, σαν αυτο

http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/Media-Players/Fantec-Media-Player-HDMI-miniTV-Black-HDMI-Card-Reader-USB2-0-Host-1509.htm

Δεν ξερω πως τα παει σε θεματα υποτιτλων κλπ.

 

Επισης πρεπει να την ρωτησεις αν τυχον εχει video σε format mkv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον η τηλεοραση ειναι 20αρα και οχι 21.

 

Δευτερον, επειδη ειναι πολυ μικρη η TV και δεν εχει νοημα να δει HD μπορεις να παρεις κατι στην μιση τιμη, σαν αυτο

http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/Media-Players/Fantec-Media-Player-HDMI-miniTV-Black-HDMI-Card-Reader-USB2-0-Host-1509.htm

Δεν ξερω πως τα παει σε θεματα υποτιτλων κλπ.

 

Επισης πρεπει να την ρωτησεις αν τυχον εχει video σε format mkv.

 

Τελικα πηρε ενα τετοιο και θα τον συνδεσει σημερα.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ένα φλασακι 16gb (DTmini 10), ο υπολογιστής το αναγνωρίζει κανονικά αλλά όταν το βάζω στο WD δεν το βλέπει καθόλου. ήταν φορμαρισμένο σε fat32 και το εχω αλλάξει σε NTFS αλλά και πάλι τίποτα. έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω οτι δεν αντεξα και τις 1500 δημοσιευσεις. Προσπαθησα παντως.

Δεν εχω καταλαβει εαν κανει DTS downmix η οχι, στην παρουσιαση λεει οχι, στο eshop λεει οτι γινεται.

Πως θα ξεχωρισω την δευτερη γενια;

Πρακτικα η διαφορα με το live ειναι οτι δεν εχει θυρα ethernet; Κατα τα αλλα παιζει οτιδηποτε παιζει και το live; Υπαρχει περιορισμος στην χωρητικοτητα του δισκου;

Τι καλωδιο HDMI να αγορασω; Χρειαζεται συγκεκριμενη ποιοτητα; Πειραζει εαν παρω ενα με γωνια 90°;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια χρονια πολλα, Χριστος ανεστη!!!

 

Παρατηρηση 1η : Ουσιαστικα το δεκαλεπτο που λετε για τις mkv 1080p ειναι η ωρα που χρειαζεται το μηχανημα να διαβασει τα περιεχομενα του δισκου!!!

Παρατηρηση 2η : Οταν βγαζουμε το σκληρο δισκο για αντιγραφη νεων ταινιων,

πρεπει να παταμε eject και να περιμενουμε μεχρι να μας γραψει οτι δεν υπαρχει συνδεδεμενος δισκος πανω στο μηχανημα.

Ενω οταν συνδεουμε το δισκο στο wd πρεπει να περιμενουμε μεχρι να σταματησει (πανω στην κορυφη) να στρυφογυριζουν τα κυκλικα βελακια.

--------------

ΕΡΩΤΗΣΗ :

εχω συνδεσει το μηχανημα (Firmware 1.03) με μια τηλεοραση 40'' (με HDMI) και σε μια αλλη 20'' με RCA.

Γιατι δεν μπορω να βλεπω ταυτοχρονα και στις δυο τηλεορασεις παρα μονο ή στη μια ή στην αλλη???(βασικα υπερτερει η τηλεοραση που ανοιξε πρωτη)

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΙ ΕΙΔΙΜΟΝΕΣ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρόνος που θέλει για να διαβάσει 1080p ταινία πάντως (και μεγάλη, ακόμα και ~30GB) είναι πολύ μικρότερος σε μένα από όσο διαβάζω. Προφανώς έχει να κάνει με την ταχύτητα του σκληρού, οπότε με USB stick μη περιμένετε και πολλά.

 

Και μια ευχάριστη έκπληξη που είχα: αναγνωρίζει HFS+ drives. Μετά το έψαξα και είδα ότι είναι στις προδιαγραφές του, αλλά δε το περίμενα! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρόνος που θέλει για να διαβάσει 1080p ταινία πάντως (και μεγάλη, ακόμα και ~30GB) είναι πολύ μικρότερος σε μένα από όσο διαβάζω. Προφανώς έχει να κάνει με την ταχύτητα του σκληρού, οπότε με USB stick μη περιμένετε και πολλά.

 

Και μια ευχάριστη έκπληξη που είχα: αναγνωρίζει HFS+ drives. Μετά το έψαξα και είδα ότι είναι στις προδιαγραφές του, αλλά δε το περίμενα! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΩΤΗΣΗ :

εχω συνδεσει το μηχανημα (Firmware 1.03) με μια τηλεοραση 40'' (με HDMI) και σε μια αλλη 20'' με RCA.

Γιατι δεν μπορω να βλεπω ταυτοχρονα και στις δυο τηλεορασεις παρα μονο ή στη μια ή στην αλλη???(βασικα υπερτερει η τηλεοραση που ανοιξε πρωτη)

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΙ ΕΙΔHΜΟΝΕΣ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥΣ!!!

 

Παιδια καμια λυση κανεις???:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει βγει κατι πιο νεο σε official και απ οτι βλεπω μάλλον θα είναι και η τελευταία λόγω WD Live όπου εκεί έχει δοθεί βαρύτητα.Σε ανεπίσημη δεν ξέρω να σου πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...