Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια ερωτηση,αγορασα σημερα το μηχανημα και δεν εχω καταλαβει ακομα αν υποστηριζει υποτιτλους οι οποιοι δεν ειναι embed με το video...δλδ αν κατεβασω μια ταινια και τους υποτιτλους χωρια θα μπορω να τη δω κανονικα,με υποτιλους δλδ...

ty in advance..!:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλημέρα καταρχην

η αληθεια είναι ότι ενω όλοι γράφουν ότι υποστιρίζει εληνικούσ υπότιτλουσ, χθεσ αγόρασα ενα και μου τουσ βγάζει κινέζικουσ. είναι Gen2 αλλα δεν ξέρω αν πρεπει να το επιστρέψω επειδή το πήρα απο πλαίσιο ή αν θα πρέπει να τον κάνω απλά αναβάθμιση σε ver77. γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση,αγορασα σημερα το μηχανημα και δεν εχω καταλαβει ακομα αν υποστηριζει υποτιτλους οι οποιοι δεν ειναι embed με το video...δλδ αν κατεβασω μια ταινια και τους υποτιτλους χωρια θα μπορω να τη δω κανονικα,με υποτιλους δλδ...

ty in advance..!:D

 

Βεβαίως αν το αρχείο των υποτίτλων έχει το ίδιο όνομα με αυτό της ταινίας (π.χ. το αρχείο της ταινίας Movie.mkv και των υποτίτλων Movie.srt)

 

καλημέρα καταρχην

η αληθεια είναι ότι ενω όλοι γράφουν ότι υποστιρίζει εληνικούσ υπότιτλουσ, χθεσ αγόρασα ενα και μου τουσ βγάζει κινέζικουσ. είναι Gen2 αλλα δεν ξέρω αν πρεπει να το επιστρέψω επειδή το πήρα απο πλαίσιο ή αν θα πρέπει να τον κάνω απλά αναβάθμιση σε ver77. γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει?

 

Βάλε subtitles encoding το Greek (windows-1253)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα να ρωτησω σχετικα με το δικτιο ενω εχω συνδεθει κανονικα μου βγαζει ονομα χρηστη και κωδικο προσβασης τι πρεπει να βαλω δεν μορω να δω τα αρχεια που εχω στο πι σι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα σε ολους κατ αρχας:-)

 

Ενδιαφερομαι να παρω και εγω το εν λογω μηχανημα και λογικα θα το παρω απο το eshop.

Θα ηθελα να ρωτησω βασικα αν μπορω να το συνδεσω σε παλαιου τυπου τηλεοραση(4ετιας τουλαχιστον και οχι lcd ή tft κλπ)???

Καταλαβαινω οτι αριστο αποτελεσαμα θα εχω σε μεγαλη τηλ, αλλα σκοπευω να παρω μια στο αμεσο διαστημα. Εως τοτε θα μπορω να το χρησιμοποιω στην παλια?

 

Ευχαριστω

 

Υ.Π. οταν βλεπεις πχ ενα βιντεο τυπου mvk η εικονα καλυπτει ολη την οθονη ή ειναι κομμενη λιγο κατω και λιγο απο πανω?

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι κατοχος και εγω του εν λογο media player πρωτης γενιας/.

η ερωτηση μου ειναι εξης.

εχω μια ταινια 720p σε mkv μορφη. εχω επισης και του υποτιτλους σε srt μορφη.

στον υπολογιστη μου, οι υποτιτλοι συντονιζονται αψογα με την ταινια.

οταν ομως βαζω την ταινια στο media player και το συνδεσω στην τηλεοραση (hdmi), οι υποτιτλοι δεν συντονιζονται.

ξερει κανεις τη μπορει να φταιει?

η εκδοση που εχω ειναι η 1.02.07 κ θα δοκιμασω να βαλω την τελευταια (απο οτι ειδα μια εχει βγει και ειναι η 1.03.01). μια παρατηρησ ομως. εχω τον WD00AVP ενω στο site της WD γραφει το update για τον WD00AVN (This update is for WD TV HD Media Player generation 1 (model:WDAVN00).

εχει διαφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα!!! Έχει δοκιμάσει κάποιος τα διάφορα hacks που κυκλοφορούν http://wiki.wdtv.org/doku.php?id=wdtv_firmware_hacks, αν ναι ποιο είναι το καλύτερο; Είναι καλύτερα από τα επίσημα updates;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι υποτιτλοι γιατι εχουν αποσταση μεταξυ τους?

δηλαδη η πρωτη σειρα με την δευτερη εχουν μια αποσταση γιατι γινεται αυτο?

Γιατι εχουν ενα θεμα στην wd με τους υποτιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι υποτιτλοι γιατι εχουν αποσταση μεταξυ τους?

δηλαδη η πρωτη σειρα με την δευτερη εχουν μια αποσταση γιατι γινεται αυτο?

Γιατι εχουν ενα θεμα στην wd με τους υποτιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εχουν ενα θεμα στην wd με τους υποτιτλους.

 

το μετάνιωσα που το πηρα.

επρεπε να παρω το xstreamer.

ενα πρόγραμμα καλο να τους ενσωματώνω τοτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα μόλις πήρα το δικό μου wd tv media player και μου είχε ένα θέμα με τους υπότιτλους τους δείχνει για μισό δευτερόλεπτο αντι για 2-3 και είπα να του κάνω ένα firmware update. Μπαίνω λοιπόν εδώ

http://www.wdc.com/wdproducts/updates/?family=wdfwdtv_hd

βλέπω και τις οδηγίες

http://www.wdc.com/wdproducts/updates/docs/en/HowToUpdate_WDTVHD.pdf

όμως όταν βάζω το στικάκι στο media player δεν μου βγάζει κάπου την επιλογή update....τι να κάνω?

 

---------- Προσθήκη στις 08:57 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 08:39 ----------

 

άκυρο τελικά μπήκα από εδώ

support.wd.com (κάπως έτσι) και έκανα δουλειά από εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...