Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Magazatoras Ναι έχεις δίκιο συγνώμη κατά λάθος σου έδωσα λάθος λινκ.

Αλλά σου έστειλα μήνυμα με το νέο λινκ.

 

Polakis21 Γιατί δεν δοκιμάζεις κάποιο unofficial καθότι κι αυτά προσθέτουν αρκετά στο μηχάνημα και δουλεύουν μια χαρά απ' ότι μου λέει ένας φίλος που το έχει βάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι να το παρω το μαραφετι....

η ερωτηση ειναι η εξης....θελω να το συνδεσω με hdmi στην tv και με usb στο pc και να κανει browsing απο τους δισκους του υπολογιστη...

θα παιξει κανονικα ή θελει μονο απευθειας συνδεση με δισκο?

Θέλει δίσκο ή usb flash απευθείας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι να το παρω το μαραφετι....

η ερωτηση ειναι η εξης....θελω να το συνδεσω με hdmi στην tv και με usb στο pc και να κανει browsing απο τους δισκους του υπολογιστη...

θα παιξει κανονικα ή θελει μονο απευθειας συνδεση με δισκο?

 

Αυτά μπορείς να τα κάνεις μόνο με unofficial firmware φίλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Magazatoras Ναι έχεις δίκιο συγνώμη κατά λάθος σου έδωσα λάθος λινκ.

Αλλά σου έστειλα μήνυμα με το νέο λινκ.

Μπα.Το ίδιο p.m. αναπαραγάγεις,αυτό που έχεις στείλει στον χρήστη xalia αναφορικά με το το router της On,το pirelli.

 

Ρίχτο χύμα εδώ μέσα,γιατί δεν θα βγάλουμε άκρη με τα p.m.ς.

 

Φτάσαμε στα όρια του animatrix,το σύστημα αυτοκαταστρέφεται....:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>http://root.unknown.sk/wdtv/wiki/doku.php?id=start

Αυτό μου ήρθε.Εξακολουθώ να μη βλέπω link για d/l f-w.Α,μου ήρθε άλλο ένα δικό σου,εκεί που λες για e-mail.

 

Thnkz,anyway.

 

Μάλλον η δικιά σου δημόσια εισήγηση με "ξεμπλόκαρε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναφχαριστώ,αλλά δεν θα πάρω ακόμη.Ας δω πρώτα οδηγίες και κάποιον που να είδε φως και μετά πάω να χαλάω και το δικό μου...

 

Μου είναι δύσκολο όπως καταλαβαίνεις να διαβάσω και οι πιτσιρήδες δεν τα λένε και τόσο καθαρά,το δε alzheimer μου προοδεύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα custom firmware χρειαζονται USB to LAN adapter και μαλιστα καποιους συγκεκριμενους, οχι οποιους ναναι. Επισης χρειαζονται γνωσεις linux για να ενσωματωσεις σωστα το linux driver στο firmware. Ολα ειναι σε πειραματικο σταδιο ακομα, και το firmware το εχουν κανει επιτηδες να μπουταρει απο USB stick και να μη γραφεται στη μνημη οπως το original (οταν βγαλεις το stick και κανεις restart φορτωνει το κανονικο firmware), για να μην τυχον κολλησει στο φλασαρισμα και γιατι η flash που γραφεται το firmware δεν ειναι για πολλα γραψε-σβησε (και οταν ο αλλος φτιαχνει κωδικα, φανταζεστε ποσες φορες θα πρεπει να φλασαρει για να δει αν αυτο που εφτιαξε δουλευει)...

 

Οποιος θελει δικτυακο player, να παρει το popcorn ή ενα laptop...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@JUST-GAMER:Επειδή τα p.m.s πάνε κατά εωσφόρου,ενώ προσπαθώ να σου απαντήσω,δεν μπορώ.Μάλλον δεν ξέρω πως(lol).

 

Σου λέω από δω,δεν τόλμησα ακόμη να παίξω με τα unofficial f/ws,πέρνα απ' την τρυπούλα μου να χαλάσουμε κανα δυο από δαύτα παρέα...

 

Α,κερνάω και καφέ,Γαλλικό με άρωμα.Σοβαρά μιλάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Magazatoras πες μου με μήνυμα το msn σου ή κάποιο τηλέφωνο σου να επικοινωνήσω μαζί σου.

 

Τα custom firmware χρειαζονται USB to LAN adapter και μαλιστα καποιους συγκεκριμενους, οχι οποιους ναναι. Επισης χρειαζονται γνωσεις linux για να ενσωματωσεις σωστα το linux driver στο firmware. Ολα ειναι σε πειραματικο σταδιο ακομα, και το firmware το εχουν κανει επιτηδες να μπουταρει απο USB stick και να μη γραφεται στη μνημη οπως το original (οταν βγαλεις το stick και κανεις restart φορτωνει το κανονικο firmware), για να μην τυχον κολλησει στο φλασαρισμα και γιατι η flash που γραφεται το firmware δεν ειναι για πολλα γραψε-σβησε (και οταν ο αλλος φτιαχνει κωδικα, φανταζεστε ποσες φορες θα πρεπει να φλασαρει για να δει αν αυτο που εφτιαξε δουλευει)...

 

Οποιος θέλει δικτυακό player, να πάρει το popcorn ή ενα laptop...

Όχι απαραίτητα ειδικά αν θελεις να του συνδέσεις εξωτερικό dvd-rom που για μένα αυτό είναι που με ενδιαφέρει ποιο πολύ παρά το usb - lan που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το custom firmware με usb dvd support αντικαθιστα το original.

 

Αν και δε βλεπω τη χρησιμοτητα, αφου μπορεις στο PC να ριπαρεις το DVD σε δισκο και να το δεις στο WD και εκτος αυτου το WD δεν κανει καθολου upscaling σε μη HD περιεχομενο (οτι κανει η TV).

 

http://b-rad.cc/105/wdtv-firmware-dvd-enabled (προσοχη στα notes)

 

@Εσυ αφου εχεις xbox που κανει upscaling δε σου χρειαζεται κατι τετοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα κάνουμε με αυτούς τους υπότιτλους (.srt) πολύ μικροί βγαίνουν και πονάνε τα μάτια μετά από λιγη ώρα. Υπάρχει κανένα κόλπο να τους μεγαλώσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...