Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πλαίσιο, mall κ.τ.λ. είναι λωποδύτες άκου να το πουλάνε 125 ευρώ από τι στιγμή που είδανε ότι φεύγει σαν τρελό.

 

Τι να πω πήγα προχτές σε ένα πλαίσιο και τους λέω η τιμή(125 ευρώ) για το wd hd media player είναι σωστή ή έχει γίνει κάποιο λάθος.

 

Το κοιτάει η πωλήτρια στον υπολογιστή και μου λέει η σωστή είναι και τις λέω μα καλά είστε σοβαροί αυτό που παντού το πουλάνε 95 - 100 ευρώ εσείς το πουλατε 125 και τι γυρνάει και μου λέει?

 

Ότι αν το αγοράσετε από το ίντερνετ τόσο το πουλάμε κι εμεις.

Εκεί με κούφανε η κοπέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω που εχω lacie silverscreen 500gb που ουτe mkv δεν μεταφραζει και κανει 210ευρω ..εκανα βλακεια:mad:?? και divx υποστηριζει?

Επεξ/σία από Jason13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος του νέου wd tv media player και έχω τις καλύτερες εντυπώσεις μέχρι στιγμής, με εξαίρεση βέβαια το γεγονός ότι όταν βλέπω κάποια ταινία με ενοχλούν τα μάτια μου και ζαλίζομε….!!!!

Δεδομένου ότι η ποιότητα της εικόνας είναι και άψογη και σταθερή και είμαι σε απόσταση 3 μέτρων από 32tv, μου κάνει εντύπωση ότι με κουράζει η τηλεθέαση στα μάτια.

Μήπως κάνω κάποιο λάθος στις ρυθμίσεις?

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον φίλο αυτό το γεγονός?

Θα εκτιμούσα πολύ κάθε βοήθεια και συμβουλή.

 

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήρα το Σάββατο που μας πέρασε, 89 ευρώ από το easy buyworld και με τα ρέστα πήρα ένα οπτικό καλώδιο (για σύνδεση με ενισχυτή) και ένα xbox hdmi το οποίο μέχρι στιγμής είναι άψογο.

 

Επίσης αγόρασα έναν WD Passport 250GB για να μην μπλέκω με ρεύματα και πέρα δώθε.

 

Εντυπώσεις

1. Όσα 1080p (ακόμα και τα "κανονικα" 1920χ1080) δοκίμασα τα παίζει άψογα χωρίς πρόβλημα.

2. Όντως υπάρχει πρόβλημα με διακοπές σε DTS, αλλά με popcorn DTS Cleaner δεν εμφανίζονται ξανά ;) Τώρα πια πριν αποθηκεύσω την ταινία οριστικά, καθαρίζω το DTS just to be sure

3. Όντως οι υπότιτλοι έχουν μια υπερελάχιστη καθυστέρηση, η οποία όμως είναι σπαστική. Προσωπικά με το Mkvmerge σε 4 λεπτά βάζω στο container του αρχείου τους υπότιλους και το πρόβλημα δεν υπάρχει πια. Είναι ΤΕΛΕΙΑ συγχρονισμένοι

 

Οπότε με τη βοήθεια του Mkvmerge & του popcorn (μόνο για DTS) είμαι ένας απόλυτα ικανοποιημένος WD χρήστης :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήρα το Σάββατο που μας πέρασε, 89 ευρώ από το easy buyworld και με τα ρέστα πήρα ένα οπτικό καλώδιο (για σύνδεση με ενισχυτή) και ένα xbox hdmi το οποίο μέχρι στιγμής είναι άψογο.

 

Επίσης αγόρασα έναν WD Passport 250GB για να μην μπλέκω με ρεύματα και πέρα δώθε.

 

Εντυπώσεις

1. Όσα 1080p (ακόμα και τα "κανονικα" 1920χ1080) δοκίμασα τα παίζει άψογα χωρίς πρόβλημα.

2. Όντως υπάρχει πρόβλημα με διακοπές σε DTS, αλλά με popcorn DTS Cleaner δεν εμφανίζονται ξανά ;) Τώρα πια πριν αποθηκεύσω την ταινία οριστικά, καθαρίζω το DTS just to be sure

3. Όντως οι υπότιτλοι έχουν μια υπερελάχιστη καθυστέρηση, η οποία όμως είναι σπαστική. Προσωπικά με το Mkvmerge σε 4 λεπτά βάζω στο container του αρχείου τους υπότιλους και το πρόβλημα δεν υπάρχει πια. Είναι ΤΕΛΕΙΑ συγχρονισμένοι

 

Οπότε με τη βοήθεια του Mkvmerge & του popcorn (μόνο για DTS) είμαι ένας απόλυτα ικανοποιημένος WD χρήστης :)

αυτο που λεει ο φιλος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμασει κανεις να αναπαραγει ταινια blue ray?Οχι rip σε mkv αλλα αρχειο m2ts.Εχω βρει μια ταινια 43 GB και απλα θελω να δω τις δυνατοτητες του WD σε τετοια ταινια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...