Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Spoocky μια χαρά δουλεύει φίλε και μην σου πω και καλύτερα από τα mkv αρχεία.

 

Μέχρι τέλος του μήνα... huge update φημολογείται.

 

Και ρε φίλε όταν λες huge firmware update τι ακριβώς εννοείς?

Ένα update σαν όλα τα άλλα θα είναι δεν νομίζω να έχει κάτι το τρομερά διαφορετικό πέρα από το ότι λογικά θα φτιάχνει αρκετά προβλήματα(Παύσης σε ταινίες mkv με dts ήχο, με τους ελληνικούς υπότιτλους(Βλέπε κεφάλαιο τονισμένο "Ά" ή πολλές φορές να μην φαίνονται κάποια γράμματα) και άλλα μικροπροβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Spoocky μια χαρά δουλεύει φίλε και μην σου πω και καλύτερα από τα mkv αρχεία.

 

 

 

Και ρε φίλε όταν λες huge firmware update τι ακριβώς εννοείς?

Ένα update σαν όλα τα άλλα θα είναι δεν νομίζω να έχει κάτι το τρομερά διαφορετικό πέρα από το ότι λογικά θα φτιάχνει αρκετά προβλήματα(Παύσης σε ταινίες mkv με dts ήχο, με τους ελληνικούς υπότιτλους(Βλέπε κεφάλαιο τονισμένο "Ά" ή πολλές φορές να μην φαίνονται κάποια γράμματα) και άλλα μικροπροβλήματα.

Ειναι παρα πολλα αυτα που εχουμε ζητησει αλλα τι θα βαλουν ειναι το θεμα.

Για τους υποτιτλους εκτος του "'Α" ειναι μεγεθος,μετακινηση,outline,tags,χρωμα.

Εχει ζητηθει επισης DTS audio downsampling,Thumbnail support for video and audio files και πολλα αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....Προσωπικά με το Mkvmerge σε 4 λεπτά βάζω στο container του αρχείου τους υπότιλους και το πρόβλημα δεν υπάρχει πια. Είναι ΤΕΛΕΙΑ συγχρονισμένοι

 

Οπότε με τη βοήθεια του Mkvmerge & του popcorn (μόνο για DTS) είμαι ένας απόλυτα ικανοποιημένος WD χρήστης :)

Στελαρα με εφτιαξες τρελα δεν τον ηξερα και το προγραμμα απλα σπερνει.

Τhx!!!!

κάτι ανάλογο του Mkvmerge για τους υπότιτλους σε avi (divx, xvid) υπάρχει?

 

Το ιδιο θα ηθελα να μαθω και εγω.

Δεν με πειραζει να κανει και λιγο παραπανω απο τα Addavixsubs/Addsubs κτλ με τα οποια δεν βγαζω ακρη(ή κατι κανω λάθος ή κατι φταιει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι παρα πολλα αυτα που εχουμε ζητησει αλλα τι θα βαλουν ειναι το θεμα.

Για τους υποτιτλους εκτος του "'Α" ειναι μεγεθος,μετακινηση,outline,tags,χρωμα.

Εχει ζητηθει επισης DTS audio downsampling,Thumbnail support for video and audio files και πολλα αλλα.

Αυτό δυστυχώς δεν το κόβω φίλε να γίνετε λόγο πνευματικών δικαιωμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εμενα με το mkvmerge που το δοκιμασα μου εβγαζε τους υποτιτλους στο wd tv με μαυρα μικρα φοντα απο πισω και μαλιστα το χειροτερο ηταν οτι μου εκοβε γραμματα και ηταν εντελως unwatchable.

 

ΥΓ:Για το dts τσαμπα περιμενετε οσοι περιμενετε τελος παντων.Αμα ηταν θα το ειχαν βαλει απο την αρχη αλλα η τιμη του θα ηταν ακριβοτερη σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό δεν θα ήτανε να μπορούσαμε να βάλουμε το firmware του popcornhour a-110 στο wd hd media player ώστε να παίζει κανονικά και τον dts ηχο.

Πάντως στο θέμα χρημάτων τώρα θα μπορούσανε να πάρουνε τα πνευματικά για το dts καθότι έχουν πουλήσει ουκ ω λίγα μηχανήματα επομένως έχουν λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει έτσι..Και πριν τις πωλήσεις είχε λεφτα η WD και δεν περίμενε για να μαζεψει λεφτα.Η αρχικη ιδεα ήταν να φταιξει ένα HD Media Player σε χαμηλη τιμή και προσιτο στο ευρύ κοινό. Αν ήθελαν μπορούσαν να κάνουν κατι αντίστοιχο με το Pop COrn στην αντίστοιχη τιμή και τελειωσε η υποθεση.Αυτο έμενα που με εκνευρίζει πιο πολυ δεν ειναι οτι δεν εχει DTS αλλά το νταβατζιλικη των ελληνικων καταστημάτων .Οπως παει η κατάσταση το θέμα πρέπει να αλλάξει και ονομασια "O επώνυμος HD Media Player των €150?" γιατί προς τα εκεί το πανε τα αλάνια...Να κάνουμε και συλλογο ποιος προλαβε και το αγορασε 99ευρώ χαχαχαχα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα κ απο εμενα το πηρα κ εγω το μηχανημα καλο φαινετε αλλα εχω ενα προβλημα δεν αναγνωριζει τουσ εξωτερικους υποτιτλους απο τα mkv τα βγαζει αλλαμπουρνεζικα τι μπορω να κανω;

δοκιμαζω τωρα με το mkvmerge μπας κ κανω κατι καμια αλλη λυση καποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...