Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέσω παζαριού το πήγες 90 ευρώ έτσι γιατί κανονική τιμή το έχει 119ευρω.

 

Δεν πρέπει να υπάρχει πουθενά με λιγότερα των 90 ευρώ.

 

ναι εννοειται, απλα ειναι πολυ ευκολο να βρεις ποια ειναι η τιμη του παζαριου, ειδα οτι ειναι 90 και λεω πιο φ8ηνα δεν γινεται... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά εγώ σήμερα αγόρασα 4, για να τα κάνω δώρα σε φίλους. Μετά από ψάξιμο, τα πήρα τελικά από τον Κωτσόβολο, μου τα άφησαν στα 95 (ίσως έπρεπε να πιέσω για 90, αλλά δεν βαριέσαι). Αυτό όμως που έχω να πω, είναι ότι απογοητευτικά από το Πλαίσιο, στο οποίο είμαι πελάτης πολλά χρόνια και έχω σκάσει πάρα πολλά. Το λέω αυτό γιατί εκτός ότι το έχει πιο ακριβά από όλους, 125€ , όταν πήγα να το παζαρέψω, λόγο ότι έπαιρνα 4, μου είπαν ότι το μόνο που μπορούσαν να κάνουν, είναι να το αφήσουν στην τιμή online, δηλαδή 119, λέγοντας μου και κάτι παπαριές ότι ακρίβυνε από 99 πού το είχαν, λόγο έλλειψης. Μα τι μαλ@κες, παντού έχει στοίβες από αυτά. Δεν ξέρω μου την σπάσαν πολύ.

Γενικώς λίγο που την είδα την συσκευή τα σπάει, τώρα όσον αφορά το DTS, ελπίζω να αλλάξει με κανά firmware update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μου έκανε εντύπωση αν εκτιμούσε το Πλαίσιο (και κάθε Πλαίσιο) ότι είσαι χρόνια πελάτης και ότι έχεις αγοράσει πολλές φορές από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το αγόρασα.μετά από τρεις ώρες θέασης μιας Η264 ταινίας mkv με dts ήχο έχω να πω ότι το εργαλείο τα σπάει.Δεν χρειάστηκε να κάνω update μιας και ήταν ήδη ενημερωμένο.(Δείτε το serial number να είναι το μεγαλύτερο από τα υπόλοιπα).Το συνέδεσα με hdmi στην hdready tv μου και με οπτική ίνα στο home cinema.Όλα πήγαν μια χαρά.Μόνο το γνωστό πρόβλημα με το Α που δεν είναι πρόβλημα.το συνιστώ ανεπιφύλακτα αν μπορείται να ξεπεράσετε το πρόβλημα με το dts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλος ο κόσμος αυτό ζητάει να κάνει downmix τον dts ήχο τότε απλά θα είναι ένα τέλειο μηχάνημα για hd ταινίες και όχι μόνο.

 

Αλλά όπως και πολλοί από εδώ μέσα δεν το κόβω να το προσθέσουν υποστηρίξει dts ήχο σε μελλοντικό firmware update.:cry:

 

Τι να κάνουμε ίδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε...αν υπηρχε περιπτωση να κανει το μηχανημα dts downmix,θα το ειχαν κανει απο τη αρχη και η τιμη σαφεστατα θα ηταν πιο υψηλη απ'οτι ειναι τωρα.Αρα δεν υπαρχει περιπτωση στο μελλον να το φτιαξουν με firmware.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:58 ----------

 

Παιδια ειμαστε σιγουροι οτι δεν υπαρχει video quality loss οταν χρησιμοποιουμε το popcorn audio converter?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τα φωτα σας! για καποιο περιεργο λογο οταν εχω το μηχανακι στον πριζα και ας το εχω κλειστο το star κανει πολλα χιονια κ δεν φτιαχνει με τιποτα.. οταν το βγαζω τελειως απο την πριζα τοτε ως δια μαγιας τα χιονια φευγουν... το εχω συνδεδεμενο με hdmi και δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει αυτο.. με ολα τα αλλα καναλια δεν εχω κανενα προβλημα.. το εχει κανεις αλλος αυτο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειμαστε σιγουροι οτι δεν υπαρχει video quality loss οταν χρησιμοποιουμε το popcorn audio converter?

 

Απολυτως (κανενα απο τα προγραμματα που χρησιμοποιει -δες στα tools- δεν εχει να κανει με επεξεργασια εικονας... εξαλλου αν εκανε μετατροπη εικονας του .mkv θα εκανε ενα αιωνα να τελειωσει... )

Παιδια τα φωτα σας! για καποιο περιεργο λογο οταν εχω το μηχανακι στον πριζα και ας το εχω κλειστο το star κανει πολλα χιονια κ δεν φτιαχνει με τιποτα.. οταν το βγαζω τελειως απο την πριζα τοτε ως δια μαγιας τα χιονια φευγουν... το εχω συνδεδεμενο με hdmi και δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει αυτο.. με ολα τα αλλα καναλια δεν εχω κανενα προβλημα.. το εχει κανεις αλλος αυτο???

 

Παρεμβολες... εμενα μου το κανει ο δορυφορικος δεκτης... μπορει να μην το κανει αν μετακινησεις λιγο τα καλωδια κεραιας TV και ρευματος... Παντως καλο ειναι να το βγαζεις απο το ρευμα γιατι και κλειστο καταναλωνει περιπου οσο οταν δουλευει, γυρω στα 8 Watt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εχετε δει καθολου καμενα πιξελς κατω απο τους υποτιτλους

 

ναι το εχω παρατηρισει και εγω εχει κατι σημαδακια κατω στο κεντρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.

 

Υπάρχει κανένα φτηνό πακέτο 5.1 ηχείων που να έχει και dts decoder ώστε να όταν συνδεθεί με το wd hd tv να μπορεί να παίζει κανονικά τα αρχεία με dts ήχο.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...