Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Klekor Μην ξεχνάς ότι το 01.02.00 είναι prerelease και όχι final firmware update άρα δεν μπορείς να έχεις ακόμα πολλές απαιτήσεις αφού αναμένουμε και το τελικό firmware update.

Μακάρι να διορθωθούν αρκετά καθότι πέρα απ' όλα τα μείον είδα ότι ενώ με την 01.01.02 κόλλαγε σε μερικές ταινίες ο dts ήχος με την 01.02.00 δεν κόλλαγε ποτέ αλλά κόλλαγε όλη η ταινία για άλλους λόγους(Βλέπε συγχρονισμό υπότιτλων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά το ρίσκαρα και το έβαλα! Και είναι πολύ καλό!

 

-Οι υπότιτλοι ξεκινάνε αυτόματα πάλι!

-Δεν κολλάει σε βίντεο 1080p/24 πλέον

-Οι ταινίες avi δεν καθυστερούν να ξεκινήσουν

-Οι υπότιτλοι δεν καθυστερούν σχεδόν καθόλου και βελτιώθηκε η ποιότητά τους! Επιτέλους δηλαδή

-Τα thumbnails εμφανίζονται πιο γρήγορα τώρα

 

Ένα αρνητικό βρήκα μόνο. Όταν κάνεις ff ή rewind μια ταινία χάνεται ο υπότιτλος και πρέπει να τον ξαναβάλεις. Αλλά ο Σκοτ είπε ότι θα διορθωθεί στο official τελικό firmware!

 

Ένα μπράβο στα παιδιά της WD που ακούνε το feedback του κόσμου. Το firmware το νέο είναι σχδόν τέλειο! Μια χαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν ασχοληθουν λιγο παραπανω με τους υποτιτλους, δηλαδη να προσθεσουν επιλογη

για μεγεθος,outline,γραμματοσειρα,μετακινηση,συγχρονισμο θα ειναι τελειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5) Έχω ήδη το RAIDSONIC IB-MP3010HW το οποίο παίζει τα πάντα εκτός από mkv. Αξίζει να τα σκάσω για το WD TV ή να μετατρέπω τα mkv σε dvd; Εννοώ ότι αφού προς το παρόν μόνο 720p υποστηρίζει η TV μου (HD Ready) θα δω διαφορά με τα matroska;

 

Eσυ τι λες δεν θα δεις?Η μερα με την νυχτα ειναι η διαφορα tων divx με τις ματροσκες και προσωπικα δυσκολα ξαναγυρναω στα dvd rip οταν εχω δει hd movies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην κανει κανεις το λαθος και βαλει το τελευταιο firmware. Ειναι προβληματικο, κολλανε τα mkv, κολλανε οι υποτιτλοι κλπ

 

Ξερει καποιος πως μπορουμε να παμε παλι στο παλιο;;

 

edit: το βρηκα πως μπορω να κανω downgrade

Επεξ/σία από ArisG88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πραγματικά είμαι ακόμη μπερδεμένος! Εαν είναι να σπάω τα νεύρα μου με συγχρονισμό υποτίτλων και κολλήματα στο βίντεο ποιο το όφελος; Μήπως είναι τελικά πολλά τα 100 που ζητάνε; Επίσης να ρωτήσω κάτι: δεν έχω δει πως είναι εσωτερικά η συσκευή. Ο επεξεργαστής που έχει όμως θα πρέπει να βράζει εαν κρίνω από τα γραφόμενα. Μήπως τα κολλήματα λυθούν με τοποθέτηση μικρής ψύκτρας ή ανεμιστήρα; Βέβαια χάνεις την εγγύηση αν το ανοίξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λεμε με την καθυστηρεση το θεωρω υπερβολη. Μια ταινια να δεις το συνηθιζεις και απο κει και περα δεν το καταλαβαινεις καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πήρα. Καλούτσικο το μηχανάκι (έχει τελευταίο επίσημο firmware), μου παίζει τα mkv, avi αλλά μου κολλάει όταν παίζω τα video που έχει μέσα το dvd της WD καθώς και κάποια δικά μου βίντεο που έχω τραβήξει με φωτογραφική (mpg). H καθηστέρηση στους υπότιτλους δεν με ενοχλεί πολύ (θα δοκιμάσω ssa).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...