Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To search ειναι για ευρεση αρχειων σε ενα φακελο οχι για αυτο που λες...

Δε μπορεις να πας σε καποιο σημειο της ταινιας, μπορεις να πας μπροστα ή πισω και ανα 10λεπτο πατωντας FF και μετα Next

 

Ευχαριστώ furious99 για την απάντηση. Η έλλειψη αυτής της λειτουργίας αναζήτησης σε συγκεκριμένο χρονικό σημείο της ταινίας είναι σημαντική. Έχω τρία διαφορετικά επιτραπέζια DVD player και όλα έχουν αυτή την αναζήτηση. Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική τους . Αν ήξερα δεν θα το επαιρνα γιατί δεν με βολεύει καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ρε παιδιά στο http://www.wdtvc.com/ φαίνεται ότι το μηχανάκι κάνει παπάδες!

πολύ ωραίο είναι αυτό με το wifi adapter κ αυτό που λέει ότι μπορεί να κατεβάζει torrent???!!

 

τα έχει δοκιμάσει κανείς αυτά?

 

Αυτό δεν νομίζω να μπορεί να το κάνει το συγκεκρημενο μηχάνημα.

Μήπως τα μπέρδεψες κάπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν νομίζω να μπορεί να το κάνει το συγκεκρημενο μηχάνημα.

Μήπως τα μπέρδεψες κάπως?

 

Μαλλον οχι, με unofficial firmware μαλλον το εχουν καταφερει καποιοι (usb wifi) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα το εχω εντοπισει αλλα δε βρισκω λυση.

θελω να κανω το dts ac3,κανω extract,το κανω ac3 κ οταν παω να το κανω merge κανω add την ταινεια πρωτα και μου τη βγαζει ως (track)ID1 βαζω τον ac3 ηχο και αντι να τον βγαλει ως ID2 η' εστω ID3 (αν υποθεσουμε οτι id2 ειναι ο ηχος dts) μου τον βγαζει id 0. κανω merge k ενω εχει καταληξη mkv ειναι αρχειο ηχου.τις 2 πρωτεσ τανειεσ που εφτιαξα τις εκανε κανονικ το ac3 eixe (track)id3 οποτε μου παιζανε απο εκει κ περα ολο id 0 βγαζει, τι να κανω?βοηθεια θα τον σπασω τον υπολογιστη.για ολα αυτα χρησιμοποιω το mkvtoolnix k to eac3to3.15

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα το εχω εντοπισει αλλα δε βρισκω λυση.

θελω να κανω το dts ac3,κανω extract,το κανω ac3 κ οταν παω να το κανω merge κανω add την ταινεια πρωτα και μου τη βγαζει ως (track)ID1 βαζω τον ac3 ηχο και αντι να τον βγαλει ως ID2 η' εστω ID3 (αν υποθεσουμε οτι id2 ειναι ο ηχος dts) μου τον βγαζει id 0. κανω merge k ενω εχει καταληξη mkv ειναι αρχειο ηχου.τις 2 πρωτεσ τανειεσ που εφτιαξα τις εκανε κανονικ το ac3 eixe (track)id3 οποτε μου παιζανε απο εκει κ περα ολο id 0 βγαζει, τι να κανω?βοηθεια θα τον σπασω τον υπολογιστη.για ολα αυτα χρησιμοποιω το mkvtoolnix k to eac3to3.15

 

Για το λογο αυτο για τα MKV χρησιμοποιεις το popcorn audioconverter, για να μην καθεσαι να ασχολεισαι εσυ με τις παραμετρους αυτων των προγραμματων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το λογο αυτο για τα MKV χρησιμοποιεις το popcorn audioconverter, για να μην καθεσαι να ασχολεισαι εσυ με τις παραμετρους αυτων των προγραμματων...

 

Συμφωνω, το προγραμμα τα κανει ολα μονο του, κραταει και το αρχικο dts στο αρχειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το λογο αυτο για τα MKV χρησιμοποιεις το popcorn audioconverter, για να μην καθεσαι να ασχολεισαι εσυ με τις παραμετρους αυτων των προγραμματων...

 

το audio converter μου το βγαζει επισης ως αρχειο ηχου παιδια, συγνωμη κιολας αλλα λετε να μη το δοκιμασα?εχω ηδη φτιαξει 2 εργα αλλα απο εκει κ περα ολο μου κανει το ιδιο(το βγαζει ως αρχειο ηχου)οποτε ειπα να το κανω βημα βημα οτι κανει κ ο audio converter και στο merge βλεπω οτι ενω στα 2 εργα που εφτιαξα το ac3 αρχειο εχει αυξοντα αριθμο(δλδ video ID1 dts ID2 ac3 ID3) στα εργα που αποτηχημενα προσπαθησα ειχε video ID1 dts ID2 ac3 ID0 οποτε το βαζει ως πρωτο και συνεπαγεται ως οδηγο.το ID track αν ηξερα πως αλλαζει ολα θα εφτιαχναν πιστευω,ισωσ κανω λαθοσ αλλα αυτο πιστευω αυτη τι στιγμη,σορρυ για το μακροσκελεσ post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν το έχω δοκιμάσει πάντως αν δεν σου παίζουν μπορείς να κατεβάσεις το subtitles workshop να ανοίξεις με αυτό τους υπότιτλους sub και να τους κάνεις αποθήκευση ως srt. Μη παιδεύεσαι να δεις γιατί δεν στους παίζεις, απλά κάντους srt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά,να ξαναρωτήσω εγώ αν έχει βάλει κανείς φίλος ταινία με υπότιτλους σε αρχείο .sub να μας πει αν τους εμφάνιζε η συσκευή ;

 

H' ακομα καλυτερα, βρες τον αντιστοιχο υποτιτλο σε srt....:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...