Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά καλημέρα και απο εμένα.Είμαι κάτοχος και εγώ αυτού του gadget.Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει πως αλλάζει η επιλογή από NTSC ΣΕ PAL διότι έψαξα όλες τις ρυθμίσεις και δεν βρήκα κάτι.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

P.s Για το WD έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ έχω πρόβλημα με τους χρόνου προβολής των υπότιτλων.

Ενώ στο PC τους βλέπω κανονικά στο WD οι χρόνοι προβολής είναι μικροί και δεν διαβάζονται…

 

Καμιά ιδέα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ έχω πρόβλημα με τους χρόνου προβολής των υπότιτλων.

Ενώ στο PC τους βλέπω κανονικά στο WD οι χρόνοι προβολής είναι μικροί και δεν διαβάζονται…

 

Καμιά ιδέα ???

Downgrade σε παλιότερο f/w,που αποδεδειγμένα κρατάει σωστά τους χρόνους απεικόνισης των υποτίτλων,π.χ. 1.01.02.Λίγο πίσω υπάρχουν οδηγίες για αναγνωρίσει παλιότερο f/w το μηχανηματάκι μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και μια ερωτηση.Αγορασα και εγω το wd πριν απο λιγο και το βραδυ θα το συνδεσω.

Ποιο firmware πρεπει να βαλω.Το τελευταιο επισημο η το 1.01.02GR που καποιος υποδειξε παραπανω?(για το θεμα των υποτιτλων κανουν και τα 2?)

Ευχαριστω πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και μια ερωτηση.Αγορασα και εγω το wd πριν απο λιγο και το βραδυ θα το συνδεσω.

Ποιο firmware πρεπει να βαλω.Το τελευταιο επισημο η το 1.01.02GR που καποιος υποδειξε παραπανω?(για το θεμα των υποτιτλων κανουν και τα 2?)

Ευχαριστω πολυ...

Ναι,έτσι είναι.

 

Ανέβασα να υπάρχει και το original '1.01.02'.

 

Οδηγίες πάναπλες,edit με notepad στο "wdtv.ver" σε κάτι μεγαλύτερο,όπως 1.03.0,save as,χύμα στο stickάκι και αυτό θα βρει το δρόμο μόνο του.Αυτόματα δε θα υποβαθμιστεί,ανεξάρτητα απ' ότι του λέει το "wdtv.ver" και θα παραμείνει μέχρι να του βάλεις άλλο.

 

Ένα ευχαριστώ στα παιδιά που το δουλέψανε και μας κάνανε μάγκες με τις οδηγίες τους,εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειμαι νεος στο forum. Αν μπορει ας με βοηθησει καποιος. Υπαρχει τροπος να μεγαλωσουμε και να κανουμε πιο ευκρινεις τους υποτιτλους που δειχνει το μηχανημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Υπαρχει τροπος να μεγαλωσουμε και να κανουμε πιο ευκρινεις τους υποτιτλους που δειχνει το μηχανημα;
http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2715571&postcount=841

ή

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2715277&postcount=836

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε εχω βαλει στο μηχανημα το 1.02.07. Μπορω εκ των υστερων να βαλω το 1.01.02 που μου δινεις.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 10:59 ----------

 

Φιλε εχω βαλει στο μηχανημα το 1.02.07. Μπορω εκ των υστερων να βαλω το 1.01.02 που μου δινεις.

 

Φιλε εχω βαλει στο μηχανημα το 1.02.07. Μπορω εκ των υστερων να βαλω το 1.01.02 που μου δινεις. Μηπως πρεπει να βαλω πρωτα το ενα ακι μετα το αλλο update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε είτε το original είτε το τροποποιημένο 1.01.02,άλλαξε τα στοιχεία που θα βρεις στο ver (με notepad) με μεγαλύτερο μέγεθος,σώσε,ρίχτο χύμα στο stickάκι σου και προχώρα στην αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε είτε το original είτε το τροποποιημένο 1.01.02,άλλαξε τα στοιχεία που θα βρεις στο ver (με notepad) με μεγαλύτερο μέγεθος,σώσε,ρίχτο χύμα στο stickάκι σου και προχώρα στην αναβάθμιση.

 

τι εννοεις να αλλαξω τα στοιχεια στο ver και πως γινεται

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:22 ----------

 

τι εννοεις να αλλαξω τα στοιχεια στο ver και πως γινεται

 

στο aviaddsub τι ρυθμισεις πρεπει να βαλω για να φαινονται καλα οι υποτιτλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις να αλλαξω τα στοιχεια στο ver και πως γινεται

Αλλαζεις απλα την εκδοση σε νεωτερη απο αυτη που εχεις:

VERSION='1.01.02'LOCATION='wdtv.bin' ---> VERSION='1.03.02'LOCATION='wdtv.bin'

 

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:22 ----------

 

 

στο aviaddsub τι ρυθμισεις πρεπει να βαλω για να φαινονται καλα οι υποτιτλοι

Απο το σαιτ του aviaddxsubs:

 

At "Configuration 1\SUB 1":

 

VP=540

CP=360

Check Idx/Sub.

 

At "Configuration 2":

 

Check "Do not copy avi when no XSUB"

Check "Do not convert idx/sub to XSUB"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω avast. Και κατι αλλο. Στο configuration 1 τι τιμες θα βαλλω στο font size, width , outline size

font size 22(δοκιμασε και μονος σου το μεγεθος), width 100, outline size 2 και για γραμματοσειρα arial ή verdana.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...