Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μπερδευτει με τις version. Εχω στο μηχανημα την 1.02.07. Αν μπορεις βοηθησε λιγο αναλυτικα τι να κανω.Ευχαριστω παντως.

Θα κατεβασεις την παλιοτερη εκδοση που θες και θα ανοιξεις με το notepad το αρχειο wdtv.ver και θα αλλαξεις την εκδοση σε νεωτερη.

Εαν λεει VERSION='1.01.02'LOCATION='wdtv.bin' εσυ θα το κανεις στην περιπτωση σου VERSION='1.03.02'LOCATION='wdtv.bin'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτο που καταβασα λεει VERSION='1.02.08'

LOCATION='wdtv.bin'

Αν κανω λαθος διορθωνονται αυτα στο μηχανημα

Οπως ειναι περασε το το εχουν ηδη φτιαξει να ειναι μια εκδοση νεωτερη απο την τελευταια που εχει βγει και που εχεις και εσυ.Δεν θα εχεις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω βοηθησες πολυ

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:17 ----------

 

μια ερωτηση ακομα. Στις επιλογες που εχει για την οθονη, επιλεγω καποια (σχετικα με hz κλπ) η το αφηνω στο auto

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:20 ----------

 

μια ερωτηση ακομα. Στις επιλογες που εχει για την οθονη, επιλεγω καποια (σχετικα με hz κλπ) η το αφηνω στο auto

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:21 ----------

 

Ευχαριστω βοηθησες πολυ

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:17 ----------

 

μια ερωτηση ακομα. Στις επιλογες που εχει για την οθονη, επιλεγω καποια (σχετικα με hz κλπ) η το αφηνω στο auto

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:20 ----------

 

μια ερωτηση ακομα. Στις επιλογες που εχει για την οθονη, επιλεγω καποια (σχετικα με hz κλπ) η το αφηνω στο auto

 

μια ερωτηση ακομα. Στις επιλογες που εχει για την οθονη, επιλεγω καποια (σχετικα με hz κλπ) η το αφηνω στο auto

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γειά σας και από μένα.

Στο mod firmware 1.01.02 GR έχει διορθωθεί το πρόβλημα της καθυστέρησης εμφάνισης των υποτίτλων κατά 0,6 δευτερόλεπτα που υπάρχει στην original version???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mkar1965 Δεν έχει διορθωθεί ρε φίλε καθότι το συγκεκριμένο τροποποιημένο firmware που λες είναι βασισμένο στο παλιό 1.01.02(Φαίνεται άλλωστε με το να σου λέει 1.01.02gr και όχι καμιά ποιο νέα firmware(Π.χ. 1.02.07)) που δεν είχε πότε του πρόβλημα με τους ελληνικούς υπότιτλους μόνο με σπασίματα σε καποια αρχεία ταινιών με ήχο dts.

Ας προσέχουμε τι λέμε λοιπόν γιατί είναι άτομα εδώ μέσα που δεν ξέρουν και τα πιστεύουν.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σύμφωνα με μαρτυρίες πολλών χρηστών το 1.02.07 έχει προβλήματα με τους ελληνικούς srt υποτίτλους οι οποίοι εμφανίζονται για πολύ μικρό χρονικό διάστημα στην οθόνη με αποτέλεσμα τη μη ανάγνωση τους...

 

και αν θυμάμαι καλά ΕΣΥ just-gamer ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ wdtv...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σύμφωνα με μαρτυρίες πολλών χρηστών το 1.02.07 έχει προβλήματα με τους ελληνικούς srt υποτίτλους οι οποίοι εμφανίζονται για πολύ μικρό χρονικό διάστημα στην οθόνη με αποτέλεσμα τη μη ανάγνωση τους...

 

και αν θυμάμαι καλά ΕΣΥ just-gamer ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ wdtv...

Επειδή δεν έχω wd hd tv δεν σημαίνει ότι δεν ξέρω τι μου γίνεται.

Και πες μου αν κάτι από αυτά που είπα δεν ισχυει να σε παραδεχτώ.

Άλλωστε μπορεί εγώ να μην έχω wd hd tv αλλά έχει ένας ξάδερφος μου που μένει στην ίδια πολυκατοικία με εμένα και μπορώ να δοκιμαζω εκεί κάθε firmware που βγαινει.

Επόμενος είσαι άκυρος σε αυτά που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mkar1965 Δεν έχει διορθωθεί ρε φίλε καθότι το συγκεκριμένο τροποποιημένο firmware που λες είναι βασισμένο στο παλιό 1.01.02(Φαίνεται άλλωστε με το να σου λέει 1.01.02gr και όχι καμιά ποιο νέα firmware(Π.χ. 1.02.07) που δεν είχε πότε του πρόβλημα με τους ελληνικούς υπότιτλους μόνο με σπασίματα σε καποια αρχεία ταινιών με ήχο dts.

Ας προσέχουμε τι λέμε λοιπόν γιατί είναι άτομα εδώ μέσα που δεν ξέρουν και τα πιστεύουν.

 

Επειδή δεν έχω wd hd tv δεν σημαίνει ότι δεν ξέρω τι μου γίνεται.

Και πες μου αν κάτι από αυτά που είπα δεν ισχυει να σε παραδεχτώ.

Άλλωστε μπορεί εγώ να μην έχω wd hd tv αλλά έχει ένας ξάδερφος μου που μένει στην ίδια πολυκατοικία με εμένα και μπορώ να δοκιμαζω εκεί κάθε firmware που βγαινει.

Επόμενος είσαι άκυρος σε αυτά που λες.

 

το 1.02.07 έχει τεράστιο πρόβλημα με τους υποτίτλους...:X

 

Οπότε όταν μάθεις τι σου γίνεται επέστρεψε...

 

προς το παρόν άσε εμάς τους άκυρους, που λέμε ότι θέλουμε και τα άτομα που δεν ξέρουν μας πιστεύουν, να συνεχίσουμε να λέμε χαζομάρες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από αυτά που είπα ποιο πάνω εσύ κατάλαβες ότι είπα ότι η 1.02.07 δεν έχει προβλήματα με τους υπότιτλους??

Α ρε κούνια που σε κούναγε για διάβασε ποιο προσεκτικά τι λέω και θα καταλάβεις ότι αναφέρομε στο ότι η 1.01.02 δεν έχει προβλήματα με τους υπότιτλους αλλά έχει με τον ήχο dts(κάνει σπασίματα σε μερικές ταινίες) και η 1.02.07 έχει προβλήματα με τους υπότιτλους αλλά όχι με τον ήχο.

 

Στο ότι έχω σε παρένθεση αυτό "Φαίνεται άλλωστε με το να σου λέει 1.01.02gr και όχι καμιά ποιο νέα firmware(Π.χ. 1.02.07)" σημαίνει ότι απλά αναφέρω το θέμα σαν παράδειγμα και δεν έχει καμία σχέση με αυτό που λέω εκτός παρένθεσης.

 

Μάθε λοιπόν να διαβάζεις καλύτερα ελληνικά και μετά έλα μίλα μου για το ποιος είναι άκυρος και ποιος όχι.

 

Τέλος δεν ξέρω αν το ξέρεις αλλά στην 1.01.02gr έκδοση έχουν διορθώσει και το πρόβλημα που έχει το μηχάνημα στη κλασική 1.01.02 έκδοση με το τονισμένο κεφαλαίο "Ά" και μπορείς να αλλάξεις το μέγεθος των υπότιτλων έως 60 και όχι έως 42 που είναι κανονικά όπως επίσης και το ότι πρόσθεσαν σαν charset των ελληνικών υπότιτλων και το windows 1253.

1.01.02gr

1. Ελληνικό menu

2. μέγεθος υπότιτλων από 32-60

3. επιλογή windows 1253(πέραν του greek iso)?

 

1.01.07

Version 1.02.07 Now Available!

 

We've received tremendous feedback on WD TV and some great suggestions to improve the product even more. In response to your requests, we're pleased to offer release product enhancements to make your viewing experience better than ever. Updating your media player is simple. Just follow the instructions below, grab your remote and enjoy the show!

 

What's New?

 

Release 1.02.07 (4/27/2009)

(includes all previously released updates)

 

Enhanced cover art, album art, and thumbnail support for media files and folders

Εν ολίγης μπορεί να εμφανίζει φώτος σε ταινίες, φακέλους κ.τ.λ. και όχι μόνο τους τίτλους των ταινιών.

Additional subtitle languages and decoding support - παραπάνω υποστήριξή σε εύρος υπότιτλων και γλωσσών.

Improved media playback and navigation - καλύτερη αναπαραγωγή και πλοήγηση.

More audio formats for MKV container - περισσότεροι τύποι αρχείων που είναι ενσωματωμένοι σε αρχεία mkv.

Fixed bugs reported by the WD TV user community - φτιάχτηκαν καποια bugs(προβλήματα) που αναφέρθηκαν στο support team της western digital.

 

Έτσι για να σου δώσω ένα παράδειγμα ότι δεν έχω ιδέα με το τι αλλαγές έχουν κάνει σε κάθε firmware.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλαράκο, άσε τα μαθήματα ελληνικών...

 

όσες φορές και να διαβάσω αυτό που έχεις γράψει και όσο προσεχτικά πάντα στο ίδιο συμπέρασμα καταλήγω... όπως και οποιοσδήποτε άλλος...

 

Για αυτό υπάρχουν σημεία στίξης...

 

και όταν ανοίγεις παρενθέσεις να τις κλείνεις μετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά για κάτσε να διαβάσει και κάποιος άλλος το ποστ μου και ας μας πει τι κατάλαβε γιατί μάλλον εσύ καταλαβαίνεις ότι σε βολεύει να καταλάβεις.

 

Και οκ ξέχασα αντί για δυο να βάλω μια παρένθεση(Σκοτώστε με) στο τέλος της πρότασης εδώ δηλαδή "07))" αυτό σημαίνει ότι δεν έχω κλείσει την παρένθεση?

Τι να πω ψάχνεις να πιαστείς από λεπτομέρειες γιατί καταλαβαίνεις ότι έχεις άδικο αλλά δεν θες να το παραδεχτείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάνουμε λιγάκι την μπάλα με τις παρενθέσεις και το βιαστικό διάβασμα.

Εγώ κατάλαβα πως εννοεί, ό'τι το 1.01.02 δεν είχε πρόβλημα με τους υποτίτλοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...