Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Speedy & zakos αυτά πείτε τα στον klekor που τον ενοχλούν ακόμα και αυτά τα 0,6 - 0,7 δέκατα δευτερολέπτου καθυστέρησης.

 

με αυτό αποδεικνύεις για άλλη μια φορά ότι δεν ξέρεις ελληνικά... ή ότι είσαι χαζός...ή ότι σκόπιμα διαστρεβλώνεις τα γραφόμενά μου...

 

Βρες μου σε παρακαλώ ένα σημείο, ΕΝΑ ΜΟΝΟ, που να λέω ότι έχουν πρόβλημα οι υπότιτλοι στο 1.01.02 ή έστω ότι με ενοχλούν ...

 

Άντε γιατί δεν ξέρουμε τι λέμε εδώ μέσα ώρες και φορές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Klekor Στο θέμα που λες ποιο πάνω ότι δηλαδή δεν είπες τίποτα σχετικά με την καθυστέρηση των υπότιτλων στην 1.01.02 οφείλω να σου ζητήσω συγνώμη γιατί μπέρδεψα τα reply σου με τα reply του cd-eater που ανάφερε ότι υπήρχαν καθυστερήσεις υπότιτλων στην 1.01.02 για μερικά δέκατα δευτερολέπτων.

Τέλος, έχει την καθυστέρηση των υποτίτλων (κατά <1 sec). Δεν γνωρίζω αν παρουσιάζεται μόνο στους ελληνικούς. Και αυτό το πρόβλημα λύνεται πολύ απλά με το κατάλληλο πρόγραμμα (π.χ. subtitle workshop). Αλλά αν όντως διορθώθηκε στην v1.01.02gr, ας το επιβεβαιώσει κάποιος να την βάλουμε!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες δεν βρισκετε αλλο σημειο να τσακωνεστε?

Ωραια παιζετε αλλα χανει το νοημα το thread και οχι τιποτα αλλο αλλα μπορει να χαθουν και καποιες ερωτησεις που μπορει να κανει καποιος.

Περιεργο πως και δεν εχουν παρεμβει οι mods να σβησουν ολον τον "on"topic τσακωμο!

Ηρεμια θελει,

το θεμα με τα προβληματα των FW ειναι γνωστα απο ολους τα γραφουμε παντου σε ολα το forums

και υπαρχουν ενα καρο λυσεις οποιος θελει χρησιμοποιει μια απο αυτες αλλιως μενει με το προβλημα που μπορει να μην τον ενοχλει και καλα κανει και τελειωνει εκει η υποθεση, τι χαλιεστε , εγω ειπα ετσι οχι μου ειπες αλλιως κτλκτλκτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου έχει σπάσει τα νεύρα το popkorn audio converter και δεν ξέρω πως να το χρησιμοποιησω αν πάρω ενισχυτή εχει απο εσας συναντησει καποιο προβλημα?θελω να πω υπαρχει καλη συνεργασία?θα μπορουσα να έχω τελικα μια απαντηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν θα έχεις πρόβλημα πέρα από καποια μικροπροβλημάτων που έχει κάθε firmware.

 

Και εξηγώ:

Αν βάλεις την 1.01.02 τότε θα παίζουν όλα μια χαρά(Υπότιτλοι και ήχος) αλλά μπορεί σε μερικές ταινίες με ήχο dts να έχεις καποια σπασίματα στον ήχο, αντιθέτως με την ποιο νέα 1.02.07 firmware ναι μεν δεν υπάρχει το πρόβλημα σπασίματος στον ήχο αλλά υπάρχει το πρόβλημα με τους ελληνικούς υπότιτλους(Που παλιότερα δεν υπήρχε) που εμφανίζονται για δέκατα δευτερολέπτου με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνεις να δεις τίποτα.

 

Όλα τα παραπάνω είναι εφόσον έχεις συνδέσει μέσω της οπτικής ίνας έναν ενισχυτή τον οποιο θα έχει αποκωδικοποίηση dts ο ενισχυτής έτσι.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια βοηθεια σας παρακαλω. προσπαθω να περασω το 1.01.02 firmware και στα settings δεν μου βγαζει επιλογη για update. τι δεν κανω σωστα? το WD TV το αγορασα πριν μια εβδομαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το WDTV σου εχει μεταγεννεστερο firmware πχ 1.01.07 οποτε "ανοιξε" το inf του 1.01.02 και καπου λεει την version στην περιπτωση σου 1.01.02 κανε αυτο το νουμερο μεγαλυτερο απο αυτο που εχεις.

Πχ 1.01.08 και μετα θα σου βγαλει το update.

Εχει αναφερθει ξανα και σε προηγουμενη/ες σελιδες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το WDTV σου εχει μεταγεννεστερο firmware πχ 1.01.07 οποτε "ανοιξε" το inf του 1.01.02 και καπου λεει την version στην περιπτωση σου 1.01.02 κανε αυτο το νουμερο μεγαλυτερο απο αυτο που εχεις.

Πχ 1.01.08 και μετα θα σου βγαλει το update.

Εχει αναφερθει ξανα και σε προηγουμενη/ες σελιδες.....

 

ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση panosvlass !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.02.08 out

Changelog of 1.02.08:

 

* bugfix: Some characters still missing from Greek font (new codepage Greek Win-1253)

* bugfix: VC-1 MKVs playback poorly

* bugfix: Audio out of sync during MKV playback

* bugfix: 10 Minute FF and REV doesn't work during MKV playback

* bugfix: Audio clipping issues

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι final ή beta γιατί δεν το έχει στο site για κατέβασμα η WD. To έχει δοκιμάσει κανένας να μας πεί αν όντως διορθώνει τα προβληματάκια με τους Ελληνικούς χαρακτήρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο μένα . Αγόρασα και εγω χτές το συγκεκριμένο western digital hd tv media player και εχω μια απορία . Κάποιες ταινίες τις επαιζε κανονικά με τους υπότιτλους μια χαρά και κάποιες εβγαζε κινέζικα . Πήγα απο το μενού στο subtitles αλλά δεν κατάφερα να κάνω κάτι γιατί βγάζει 1 / 1 με τα κινέζικα και μετά την αλλη επιλογή substitle off αρα δεν μπορώ να επιλέξω . Το περίεργο ειναι οτι κάποια ταινία που ειδα ετσι στην τύχη επαιξε κανονικά η ταινία - φόρτωσε απο μόνο του τον υπότιτλο προφανώς και δεν ειχε κανένα πρόβλημα στην συνέχεια . Στην αρχη νόμιζα οτι κάτι γίνεται με το το αρχείο της ταινίας δηλαδή αν ειναι dvd rip - avi cam ts κ . τ . λ . Ολες οι ταινίες που εχω στον σκληρό εχουν υπότιτλους ελληνικούς μερικοί ειναι ενσωματωμένοι και αλλοι ηταν σε ξεχωριστό αρχείο αρα κάτι γίνεται εδω μάλον ετσι παιδιά ? Πως μπορώ να δω τι εκδοση εχω στην συσκευή και πως μπορώ να κάνω update ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι final ή beta γιατί δεν το έχει στο site για κατέβασμα η WD. To έχει δοκιμάσει κανένας να μας πεί αν όντως διορθώνει τα προβληματάκια με τους Ελληνικούς χαρακτήρες;

Ειναι beta το κατεβαζεις απο εδω http://support.wdc.com/download/wdtv/WDTV_FW_1_02_08.zip και οι υποτιτλοι εχουν τα ιδια χαλια..To μονο που εφτιαξε ειναι το τονισμενο κεφαλαιο Α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο μένα . Αγόρασα και εγω χτές το συγκεκριμένο western digital hd tv media player και εχω μια απορία . Κάποιες ταινίες τις επαιζε κανονικά με τους υπότιτλους μια χαρά και κάποιες εβγαζε κινέζικα . Πήγα απο το μενού στο subtitles αλλά δεν κατάφερα να κάνω κάτι γιατί βγάζει 1 / 1 με τα κινέζικα και μετά την αλλη επιλογή substitle off αρα δεν μπορώ να επιλέξω . Το περίεργο ειναι οτι κάποια ταινία που ειδα ετσι στην τύχη επαιξε κανονικά η ταινία - φόρτωσε απο μόνο του τον υπότιτλο προφανώς και δεν ειχε κανένα πρόβλημα στην συνέχεια . Στην αρχη νόμιζα οτι κάτι γίνεται με το το αρχείο της ταινίας δηλαδή αν ειναι dvd rip - avi cam ts κ . τ . λ . Ολες οι ταινίες που εχω στον σκληρό εχουν υπότιτλους ελληνικούς μερικοί ειναι ενσωματωμένοι και αλλοι ηταν σε ξεχωριστό αρχείο αρα κάτι γίνεται εδω μάλον ετσι παιδιά ? Πως μπορώ να δω τι εκδοση εχω στην συσκευή και πως μπορώ να κάνω update ?

 

Στα settings θα βρεις μια επιλογη Additional language encoding (καπως ετσι) και θα διαλεξεις GREEK_ISO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...