Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Συγνωμη παιδες, δηλαδη αν καταλαβα καλα μπορω να παω σε προηγουμενη εκδοση firmware?

 

Οταν το αγορασα ειχα την 1.01.02. και πριν ωρες εβαλα την τελευταια 1.03.01.

 

Παρατηρησα οτι με την τελευταια εκδοση,

τα αρχεια mkv 720p δεν τα παιζει με κανονικη ροη

αλλα σταματαει καθε λιγο και λιγακι...ενω με την 1.01.02 επαιζαν μια χαρα!!!

 

Ας μου πει καποιο ξεφτερι πως βαζω την παλια "καλη" εκδοση?

 

Ευχαριστω πολυ ολους σας!!!

 

ΥΓ. τα αρχεια mkv 1080p ουτως ή αλλως δεν τα επαιζε σωστα παρα μονο με τετραγωνακια πολλα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε.

Ορίστε πως γυρνάς σε παλιότερο firmware για το wd tv που έχεις.

Απλά περνάς τα αρχεία του fw που θελεις στο usb flash disk και αλλάζεις τα περιεχόμενα του αρχείου wdtv.ver

 

ΑΠΟ:

VERSION=1.03.01'

LOCATION='wdtv.bin'

 

ΣΕ:

VERSION='2.03.01'

LOCATION='wdtv.bin'

 

Και με αυτό το κόλπο κάνεις το wd tv να νομίζει ότι του έβαλες νεότερο fw γι' αυτό και σου βγαζει την επιλογή για αναβάθμιση λογισμικού.

 

Πάντως εγώ θα σου πρότεινα να τεστάρεις λίγο περισσότερο το 1.03.01 και να κοιτάξεις τις ρυθμίσεις αναλύσεις γιατί πιστεύω παιζει καλύτερα από τα προηγούμενα firmwares.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Καλησπέρα φίλε.

Ορίστε πως γυρνάς σε παλιότερο firmware για το wd tv που έχεις.

Απλά περνάς τα αρχεία του fw που θελεις στο usb flash disk και αλλάζεις τα περιεχόμενα του αρχείου wdtv.ver

 

ΑΠΟ:

VERSION=1.03.01'

LOCATION='wdtv.bin'

 

ΣΕ:

VERSION='2.03.01'

LOCATION='wdtv.bin'

 

Και με αυτό το κόλπο κάνεις το wd tv να νομίζει ότι του έβαλες νεότερο fw γι' αυτό και σου βγαζει την επιλογή για αναβάθμιση λογισμικού.

 

Πάντως εγώ θα σου πρότεινα να τεστάρεις λίγο περισσότερο το 1.03.01 και να κοιτάξεις τις ρυθμίσεις αναλύσεις γιατί πιστεύω παιζει καλύτερα από τα προηγούμενα firmwares.

 

σ'ευχαριστω φιλε μου για την αμεση ανταποκριση!!!

πραγματικα με εσωσες!!!

με την 1.03.01 δεν μου επαιζε σωστα ουτε τις 720ρ ποσο μαλλον τις 1080ρ (καλα αυτες τις ξεχναμε..)

ενω τωρα που την ξαναγυρισα στην παλια καλη 1.01.02 παιζει μια χαρα!!!

Αλλωστε δεν εχει και θεαματικες διαφορες η μια βερσιον απο την αλλη...

Ιδια εικονα και ιδιο ηχο!!

εγω ετσι κι αλλοιως αποκοδικοποιητη ηχου dts εχω (εχω ενυσχυτη-αποκωδικοποιητη 6.1)

οποτε αν ειναι μονο θεμα υποτιτλων, δε με χαλαει κατι τωρα...

αλλωστε τις avi ολες τις κατεβαζω με ενσωματωμενους υποτιτλους..

αν δω αργοτερα οτι εχει βγει νεα βερσιον που τα φτιαχνει ολα μα ολα,

θα την δοκιμασω...κι αν ειναι κι αυτη "πατατα" τοτε θα ξαναφερω την αρχικη μου 1.01.02.

Επεξ/σία από periergos69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θέλω να κάνω μια ερώτηση που ελπίζω να μην έχει απαντηθεί. Ο γιος μου έσπασε το τηλεκοντρόλ της συσκευής(πρώτης γενιάς)... Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο universal remote, ή αν κάποιο από τα καταστήματα πουλάνε ξεχωριστά το κοντρόλ; Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε με υγεία αγάπη και ευτυχία..Μπορείτε μήπως να μου πείτε πως κάνω αναβάθμιση το media player? Χθές πήρα το wd media player 2ης γενιάς και δεν παίζει ελληνικούς υπότιτλους..! Όποιος μπορεί να βοηθήσει του είμαι ευγνώμων..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θέλω να κάνω μια ερώτηση που ελπίζω να μην έχει απαντηθεί. Ο γιος μου έσπασε το τηλεκοντρόλ της συσκευής(πρώτης γενιάς)... Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο universal remote, ή αν κάποιο από τα καταστήματα πουλάνε ξεχωριστά το κοντρόλ; Ευχαριστώ...

Τελικα κατι βρηκα.μπορεις να κοιταξεις εδώ ή μπορεις να απευθυνθεις στον εισαγωγεα makper

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε με υγεία αγάπη και ευτυχία..Μπορείτε μήπως να μου πείτε πως κάνω αναβάθμιση το media player? Χθές πήρα το wd media player 2ης γενιάς και δεν παίζει ελληνικούς υπότιτλους..! Όποιος μπορεί να βοηθήσει του είμαι ευγνώμων..!

Για αναβάθμιση θα κατεβάσεις το firmware απο εδώ και θα ακολουθήσεις τις οδηγίες όπως περιγράφονται.

Τωρα για τους υποτιτλους αν εχεις το αρψειο βιντεο και το srt με την ιδια ονομασια πρεπει να παιζουν.

Τσεκαρε την κωδικοποίηση απο τις επιλογές να ειναι Greek (iso ή 1234).Επισης κατα την αναπραγωγη μπορεις να επιλεξεις υποτιτλους πατωνατς το κουμπι options στο τηλεκοντρολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια εχω το wd player 1st gen και εχω περασει την τελευταια εκδοση και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα

γενικα οταν παω forward και backward x2 x4 x8 x16 κολλαει και γενικα δεν παει πολυ smooth, επιση αφου εχω παει μπροστα η πισω μολις πατησω play μετα δεν παιζει αμεσως και εξακολουθει να πηγαινει 10 sec μπροστα/πισω και μετα παιζει.

 

Υ.Γ γνωριζει κανεις αν θα βγει κανενα firmware που να παιζει flv αρχεια(youtube) νομιζω οτι ουτε το καινουργιο παιζει.

Επεξ/σία από TH_boy_20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι να αγορασω το μηχανημα... να παρω αυτο:

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Data-Storage/Media-Players/Western-Digital-Media-Player-WD-TV-Mini-WDBAAM0000NBK.htm

 

η να παρω το live; η διαφορα στην τιμη ειναι αρκετη παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στα χαρακτηριστικά επίσης.... για μενα δεν αξιζει μιας και με 40 ευρο παραπανω περνεις το ΗD(2 gen) δοκιμασε μεσω εβαy να παρεις το HD 1gen το βρίσκεις γύρω στα 50 ευρω με μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Έχω το WD HD TV Live και όταν κάποιοι υπότιτλοι δεν είναι σωστά συγχρονισμένοι, ενώ επιλέγω απο το WD να μου τους δείχνει πιο γρήγορα ή πιο αργά το ίδιο και το αυτό. Εμφανίζονται δηλαδή την ίδια πάλι ώρα. Τι φταίει? Έχω το τελευταίο firmware 1.01.11 (11/2009).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στα χαρακτηριστικά επίσης.... για μενα δεν αξιζει μιας και με 40 ευρο παραπανω περνεις το ΗD(2 gen) δοκιμασε μεσω εβαy να παρεις το HD 1gen το βρίσκεις γύρω στα 50 ευρω με μεταφορικά.

 

ποιο ειναι το δευτερης γενιας;

 

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=MEDIA+STREAMING&developer=WESTERN%20DIGITAL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εχει βγει το wd player HD 2gen οπου σε χαρακτηριστικα ειναι το ιδιο με το πρωτο απλα εχει το chipset απο το WD live player.Εξωτερικα ειναι το ιδιο με το πρωτο για να καταλαβεις πιο ειναι το 1st gen και ποιο 2gen πρεπει να δεις των κωδικο του chipset.

Λογικα αυτο που εχει το e-shop ειναι 2gen γιατι μονο ετσι εξηγειται η διαφορα στην τιμη( μπες στο www.wdc.com ) για να εισαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...