Προς το περιεχόμενο

site για κολόνιες


chad21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πω και εγώ εδώ την εμπειρία μου με το εν λόγω κατάστημα.Εκανα 3 παραγγελιες και οι 2 ήρθανε σε ένα μηνα περίπου!Μία απο αυτές όμως έφυγε απο Αμερική 16/6 καιτ ην παρέλαβα πριν 3 μέρες!Μόνο 3 μήνες!Την είχα ξεγράψει και δεν έκανα και dispute στο paypal!:whistle:Ευτυχώς όμως ήρθε μετά απο 3 μήνες σχεδόν!Μάλλον είχε να κάνει με την απεργία που ειχανε τα ΕΛΤΑ και παράπεσε κάπου το πακετάκι μου!Ευτυχώς όλα καλα!B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 187
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γεια σας, αν και δημιουργησα πριν μερες ενα topic, ηθελα να ρωτησω εδω τα εξης, που δεν εχω καταλαβει λογω ασχετοσυνης Μου:

1.θελω να παρω ενα αρωμα, εψαξα σε ολα τα sites που αναφερονται σε ολες τις σελιδες του topic και διαπιστωσα οτι δεν υπαρχει.υπαρχει μονο στο ebay.com, αλλα δεν το κανει διανομη στην Ευρωπη και κατεληξα στο amazon.com (και ουτε καν στο βρετανικο amazon, μονο στο αμερικανικο) που το κανει διανομη εδω.επειδη δεν εχετε αναφερει καθολου το amazon.com, ηθελα να μου πειτε αν ειναι οκ ποιοτικως τα αρωματα...υπαρχει κινδυνος μουφας?

2.ξερετε πως γινεται στο amazon.com να ζητησουμε να γλυτωσουμε τα τελωνεια?το θεμα τελωνειο συνεπαγεται περισοοτερα λεφτα, εκτος απο καθυστερηση?και επισης το να ζητησεις να το κανουν ετσι ωστε να μην περασει απο τελωνειο ειναι παρανομο?

3.υπαρχει στο amazon.com επιλογη για "free", οπως στο fragrancex?

4.αν παρει καποιος 2 προιοντα μαζι τα εξοδα αποστολης ειναι ιδια με τα αντιστοιχα για ενα μονο προιον?

5.ξερετε αν δινονται εκπτωτικα κουπονια και tester στο amazon.com?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Στο fragrancex δεν δέχεται πια το κουπόνι "FREE", βγάζει "Sorry, your coupon is not valid for your country". Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος τώρα τελευταία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλημερα και καλη χρονια.

 

Εχει παραγγειλει καποιος τωρα τελευταια απο fragrancex ?

Ρωταω επειδη εχω παραγγειλει για πρωτη φορα απο αυτους κατι απο 14/12 και δεν εχω παραλαβει ακομα.

Η πλακα ειναι οτι ηθελα να το δωσω δωρο για τα Χριστουγεννα ( του 2011 , οχι του 2012 ) :cry:

Μαλιστα σημερα παρελαβα κατι πραγματα απο Κινα που τα ειχα παραγγειλει την ιδια ημερομηνια.

Συνηθως απο Αμερικη οτι εχω παραγγειλει δεν κανει πανω απο 2 εβδομαδες μαξιμουμ.

Να ανησυχω μ αυτους η ετσι αργουνε παντα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα να ερθει η παραγγελια μου απο fragrancex , απο 14/12 .

Δεν θυμαμαι παραγγελια απο Αμερικη να μου εχει κανει πανω απο 2 εβδομαδες , κι εχω παραγγειλει πανω απο 50 πραγματα.

Ειναι απλα απαραδεκτοι.

Απορω πως καποιοι τους προτεινουν για αγορες.

Δεν ειναι μονο να ειναι φτηνοι , παιζουν ρολο και αλλα πραγματα, βασικα να ειναι συνεπεις και επαγγελματιες.

 

Οτι email και να τους στειλεις ( και την μανα τους να βρισεις ) η απαντηση ειναι παντα η ιδια "please be patient and your order is on the way" !!!

Δεν εχουνε tracking number , απαραδεκτο !!!

Δεν μπορουν να σου αποδειξουν οτι σου εστειλαν την παραγγελια σου.

 

Μαλιστα εκανα και μια σχετικη ερευνα στο νετ και υπαρχουνε χιλιαδες παραπονα , κυριως για καθυστερησεις και για μη παραδοσεις.

Δεν ειναι τυχαιο οτι στο better business bureau βαθμολογουνται με F ( το χειροτερο ).

Αν το ειχα δει νωριτερα δεν θα ειχα παραγγειλει , δυστυχως την πατησα.

Ελπιζω να μην κανετε κι εσεις το ιδιο λαθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ακομα να ερθει η παραγγελια μου απο fragrancex , απο 14/12 .

Δεν θυμαμαι παραγγελια απο Αμερικη να μου εχει κανει πανω απο 2 εβδομαδες , κι εχω παραγγειλει πανω απο 50 πραγματα.

Ειναι απλα απαραδεκτοι.

Απορω πως καποιοι τους προτεινουν για αγορες.

Δεν ειναι μονο να ειναι φτηνοι , παιζουν ρολο και αλλα πραγματα, βασικα να ειναι συνεπεις και επαγγελματιες.

 

Οτι email και να τους στειλεις ( και την μανα τους να βρισεις ) η απαντηση ειναι παντα η ιδια "please be patient and your order is on the way" !!!

Δεν εχουνε tracking number , απαραδεκτο !!!

Δεν μπορουν να σου αποδειξουν οτι σου εστειλαν την παραγγελια σου.

 

Μαλιστα εκανα και μια σχετικη ερευνα στο νετ και υπαρχουνε χιλιαδες παραπονα , κυριως για καθυστερησεις και για μη παραδοσεις.

Δεν ειναι τυχαιο οτι στο better business bureau βαθμολογουνται με F ( το χειροτερο ).

Αν το ειχα δει νωριτερα δεν θα ειχα παραγγειλει , δυστυχως την πατησα.

Ελπιζω να μην κανετε κι εσεις το ιδιο λαθος...

Kανε dispute στο paypal αν θεωρεις πως δεν θα ερθει το πακετο. Κι εγω αυτο ειχα κανει το καλοκαιρι (αν δεις καποιες σελιδες πιο πισω) και μου εδωσαν τα χρηματα πισω. Ωστοσο μετα εφτασε το πακετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανε dispute στο paypal αν θεωρεις πως δεν θα ερθει το πακετο. Κι εγω αυτο ειχα κανει το καλοκαιρι (αν δεις καποιες σελιδες πιο πισω) και μου εδωσαν τα χρηματα πισω. Ωστοσο μετα εφτασε το πακετο.

 

Αυτο σκεφτομαι να κανω κι εγω , απλως θα αφησω λιγες μερες ακομα μεχρι να κανω dispute.

Εσενα μετα απο ποσο καιρο ηρθε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτο σκεφτομαι να κανω κι εγω , απλως θα αφησω λιγες μερες ακομα μεχρι να κανω dispute.

Εσενα μετα απο ποσο καιρο ηρθε ?

Νομιζω εκανε εναμιση μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τελικα αυτο με τα καθυστερημενα μεταφορικα απο fragranceX που διαβαζει στις παλιοτερες και προσφατες σελιδες, ισχυει ακομα. Καπιου μελους του κανουν 6 μερες κιολας αλλα αυτο σπανια να γινεται.

 

Ερωτηση, αν παρεις κολωνια, πως καταλαβαινεις αν ειναι γνησια και αν εισαι 100% μπορεις να τους κανεις κατι? Εχω βρει κατι τρομερες τιμες απο strawberrynet, αλλα με ανησυχει αυτο?

 

fragrancex.com ---> original αλλα περιμενεις εως και 2 μηνες για να σου ερθουν!!!! συχνο φαινομενο για τους πελατες του...

fragrancedirect.co.uk ---> original

cheapsmells.com ---> original

strawberrynet.com ---> επειτα απο ενα search το εν λογο site κανει πασα και fake προϊοντα, ειδικα στις μεγαλες προσφορες (βλ. 40%-50%). οποτε αστο καλυτερα

 

ενα αλλο που βρηκα καταλαθος ειναι το feelunique.com που ειναι οκ. για τιμες δεν ειδα αλλα εχει δωρεαν μεταφορικα (free delivery worldwide).

 

 

με καλυψες. καποια στιγμη στο μελλον θα κανω και εγω την κινηση μου και ελπιζω να ειναι original οπως λες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγω 2-3 φορές που έχω αγοράσει απο fragrancex τα πακέτα μου ήρθαν μετα απο 4 με 4,5 εβδομάδες - 1 μήνα σίγουρα δηλαδη.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα αυτο με την αυθεντικοτητα των προιοντων γενικοτερα και με το strawberrynet ειδικοτερα τι εχει να πει κανεις?

 

Επισης αποψεις απο srawberrynet αποψες? Την porsche design sport που θελω μονο εκει την βρισκω. Αλλα δεν θελω σαφως να τιθεται θεμα μη γνησιοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Αυτό το νταβατζιλίκι e-mail μετά από αγορά από το fragrance direct uk το έχουν στείλει σε άλλον?Τι άλλα στοιχεία μπορεί να ζητάει?

 

 

 

Thank you for your order.

We need to clarify some details with you regarding your order, so could I please ask you to contact us by telephone on 01625 432565 (office opening hours are 9am to 5pm, Monday to Friday) quoting your order number, which will have been originally emailed to you when you placed your order.

If you reply by email, please be aware that this may result in a delay in processing your order as emails are not always dealt with immediately. When replying, please quote your order number.

Your order cannot be processed until we have spoken with you.

If we have not heard back from you within 3 days of your order being placed your order will be automatically cancelled.

 

If replying to this email, please quote reference Held 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

να ρωτησω...

για αγορά απο το Fragrance-X ειναι προτιμοτερο να γινει η αγορα σε δολαρια (και οχι σε ευρω) και η μετατροπη να γινει απο την καρτα μας (οχι απο το PayPal) οπως δηλαδη και για αγορες απο Κινα;;

Πολυ παλια που ειχα ξανααγορασει απο εκει (σε ευρω) θυμαμαι οτι το τελικο ποσο ανεβηκε λογω μετατροπης απο το PayPal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...