Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

lol

 

E sorry κιόλας αλλά είναι αξιοπρεπέστατο. Δε γνωρίζω την απήχηση του στην Ελλάδα αλλά απ' όσο διαβάζω πάει πολύ καλά και χωρίς να χει κάποιο σοβαρό franchise από πίσω (πχ Warhammer). Για μένα ήταν η ευχάριστη έκπληξη. Ακόμα και να πούμε πως είναι στεγνή αντιγραφή του WoW δε με χαλάει ένα WoW με καλύτερα γραφικά :P

Επίσης είναι αναπάντεχα polished για τόσο καινούριο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά το wow έχει άπλετο περιεχόμενο σε όλους τους τομείς που είναι σχεδόν αδύνατον να το φτάσει ένα καινούγιο παιχνίδι, ενώ παράλληλα ακόμη και τα γραφικά του θα βελτιώνονται σταδιακά.

 

Αλλά εντάξει όπως την βρίσκει κανείς γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E sorry κιόλας αλλά είναι αξιοπρεπέστατο. Δε γνωρίζω την απήχηση του στην Ελλάδα αλλά απ' όσο διαβάζω πάει πολύ καλά και χωρίς να χει κάποιο σοβαρό franchise από πίσω (πχ Warhammer). Για μένα ήταν η ευχάριστη έκπληξη. Ακόμα και να πούμε πως είναι στεγνή αντιγραφή του WoW δε με χαλάει ένα WoW με καλύτερα γραφικά :P

Επίσης είναι αναπάντεχα polished για τόσο καινούριο game.

 

Εντάξει αξιοπρεπές για αυτό που είναι, δεν το κάνει και καλό.

 

Κάθε άποψη προσωπική βέβαια, και συνήθως δεν κρίνω παιχνίδια που δεν έχω παίξει. Το Rift λίγο που το δοκίμασα, μέχρι 5 lvl δεν με εντυπωσίασε. Μία απο τα ίδια, δεν είχε κάτι διαφορετικό να προσφέρει πέρα απο τα Multiple classes.

 

Εγώ προσωπικά θεωρώ Age of Conan και Darkfall Online τα καλύτερα MMO σε PvE και PvP αντίστοιχα. Σε lore, Age of Conan ή Lotro. Σε gameplay/combat system, AoC. Σε γραφικά, AoC χωρίς σύγκριση. Σε τόπους για εξερεύνηση, Darkfall. Σε ήχο, AoC. Σε δυσκολία, Final Fantasy.

 

Δεν έχω παίξει όλα τα ΜΜΟ που έχουν βγεί (ιδίως τα άκυρα Κορεάτικα) αλλά απο αυτά που έχω παίξει, αυτά είναι τα συμπεράσματά μου. Και να φανταστείς ότι ξεκίνησα τα ΜΜΟ απο WoW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει αξιοπρεπές για αυτό που είναι, δεν το κάνει και καλό.

 

Κάθε άποψη προσωπική βέβαια, και συνήθως δεν κρίνω παιχνίδια που δεν έχω παίξει. Το Rift λίγο που το δοκίμασα, μέχρι 5 lvl δεν με εντυπωσίασε. Μία απο τα ίδια, δεν είχε κάτι διαφορετικό να προσφέρει πέρα απο τα Multiple classes.

 

Εγώ προσωπικά θεωρώ Age of Conan και Darkfall Online τα καλύτερα MMO σε PvE και PvP αντίστοιχα. Σε lore, Age of Conan ή Lotro. Σε gameplay/combat system, AoC. Σε γραφικά, AoC χωρίς σύγκριση. Σε τόπους για εξερεύνηση, Darkfall. Σε ήχο, AoC. Σε δυσκολία, Final Fantasy.

 

Δεν έχω παίξει όλα τα ΜΜΟ που έχουν βγεί (ιδίως τα άκυρα Κορεάτικα) αλλά απο αυτά που έχω παίξει, αυτά είναι τα συμπεράσματά μου. Και να φανταστείς ότι ξεκίνησα τα ΜΜΟ απο WoW.

 

Πως να σε εντυπωσιασει ενα παιχνιδι δηλαδη απο το lvl 5?

Ειναι σαν να λες οτι ειδα μια ταινια 5 λεπτα αλλα μαπα το καρπουζι,δεν γινονται αυτα...

 

Με το WoW δεν μπορει να συγκριθει φυσικα σε περιεχομενο καθως το ενα ειναι released 3 μηνες ενω το αλλο ποσα χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το rift ειναι φουλ bugged ακομα...θελει μηνες ακομα για να στρωσει... απο αποψη xp απο αποψη πως στο 1 lvl μπορουσα να πεταω *κολυμποντας* και να πηγαινω οπου θελω....εχει πολλα ακομα να κανει το rift....

awaiting for TERA ONLINE ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μόνο bug που είδα στο Rift ήταν σε ένα φίλο που χρησιμοποιούσε πρόγραμμα bot στο L2 και το dll κόλλαγε το Rift και δε ξεκινούσε. Πέρα από αυτό το παιχνίδι ήταν ανθρωπίνως δυνατόν τέλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα τολμήσω να πω,ότι το pve του είναι καλύτερο απτου WoW παίζοντας semi hardcore τους τελευταίους 2 μήνες (και χαλαρά απτό headstart.Τέτοιο support με νεο content και fixes δεν έχω ξαναδεί!Επίσης το επίπεδο δυσκολίας είναι αρκετά μεγάλο στο pve τομέα.Από εκεί και πέρα εξαρτάται με το τι θες!Αν θες μια καλή συνέχεια στο pve του WoW εγώ θα το πρότεινα ασυζητητί.Τώρα αν ψάχνεις για full pvp game τότε gw2 μονόδρομος.

 

Δείτε απλά το νέο dungeon που έρχετε στο τέλος του μήνα σαν graphs:

 

http://www.youtube.com/watch?v=TOMk7TVVyhs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well, τα γραφικά δεν είναι κριτήριο για το πόσο καλό είναι το pve, φαίνεται εδιαφέρον όμως γενικότερα.

 

Υπάρχει πάντα πιθανότητα κάποιο παιχνίδι να είναι καλύτερο από άποψης ποιότητας (aka στρατηγικής-δυσκολίας) από το wow sto pve κομμάτι παρότι το wow αναγκαστικά θα έχει περισσότερο content.

 

To Αge of Conan είναι από τα καλύτερα αυτήν την στιγμή, από αυτήν την άποψη. Προσωπικά το προτιμώ από το wow για pve.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To AoC αυτή τη στιγμή για μένα δεν αξίζει. Γιατί θα δώσεις καμία 40άρα για τους επόμενους δύο μήνες μαζί με το παιχνίδι και το expansion και τον αύγουστο θα πάει free to play. Σκέφτομαι και εγώ να το ξαναρχίσω αλλά μετά τον Αύγουστο που θα εφαρμοστούν οι νέοι κανόνες. Να ξέρω τι αξίζει η αγορά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Ποιά είναι η γνώμη σας? Εγώ έπαιζα wow κανα χρόνο το παράτησα πέρσυ,ξεκίνησα λολ,όπου πάιζω μέχει και σήμερα και πρίν κανα 2μηνο ξεκίνησα ριφτ το οποιο έπαιξα 20 μέρες και μετά παράτησα. Όμως το παράτησα γιατι παρατήρησα ότι δεν με τραβάνε τέτοιου είδους games πια και ότι ή καρδιά μου ανήκει στο λολ B)

Προσωπικά όμως πιστεύω ότι σαν Game έχει περισσότερα να προσφέρει το ριφτ και ψήνομαι να ξαναρχίσω.

 

Τι λέτε εσείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τοτε που σταματησες εχουν μπει αρκετα πραγματα στο Rift,δεν μπορει να σου πει κανεις τι να παιξεις

Παιζεις οτι γουσταρεις να παιζεις και οτι σε κανει να περνας καλα

Το WoW κατα την γνωμη μου δεν εχει και πολλα να προσφερει πλεον καθως απο οτι ακουω(εχω να παιξω απο vanilla time) εχει γινει πολυ grind

Εγω επειδη παιζω και με παρεα το απολαμβανω το Rift,γουστα ειναι αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...