Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε τι παιχνιδακι να μπω ρε παιδια βοηθηστε με λιγακι.Αυτα που σκεφτομαι ειναι τα εξης.vindictud,divine souls k dragon nest!εχει δοκιμασει καποιος κατι απο αυτα να μοθ πει καμια αποψη?

Είχα δοκιμάσει πριν πολύ καιρό το Vindictus, τότε που ήθελε Proxy για να μπεις σε παιχνίδι και έπαιζες σε αμερικάνικο σέρβερ... Η ταλαιπωρία που έφαγα για να μπω, δε με δικαίωσε. Το παιχνίδι προσωπικά δε μου είπε τίποτα.

 

Βέβαια, γνώμη είναι αυτή. Δοκίμασε και βλέπεις. Άλλωστε με τα MMO προσωπικά γενικά δεν έχω καλές σχέσεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδες πειτε και σε μενα κανα καλο mmo.Ενδιαφερομαι κυριως να εχει καλο PvP.Υπαρχει αυτη την εποχη τιποτα?

αντε γιατι το GW2 το βλεπω να αργει πολυ.

 

edit:Βασικα περμενω το WAR να γινει free επιτελους αφου δεν τραβαει.

Εχει κανεις καμια ειδηση γι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello guys, Λοιπόν επειδή σκέφτομαι να ξανααρχίσω κανά game , Προτείνετέ μου αν μπορείτε οτιδήποτε είναι αξιόλογο να ασχοληθείς από mmo και κανένα fps! Είτε f2p είτε με subscription. Έπαιζα wow 4 χρονάκια αλλά το είχα αφήσει λόγω διαβασμάτος πριν 2.5 χρόνια. Επίσης έχω παίξει warhammer online , age of conan , dungeon and dragons , runes of magic, lineage 2 ( κανάν αξιόλογο server low-mid rate , αν γνωρίζετε προτείνετε!) . Τώρα ψιλοπαίζω crysis 2 + witcher 2 αλλά βαρέθηκα (σχετικά)!...

 

Δοκίμασε ξανά το Age of Conan, έχει βελτιωθεί πολύ από παλιά και έγινε πρόσφατα free to play.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω παιξει τώρα που έγινε free to play, αλλά πριν μισό χρόνο που το έπαιζατα έσπαγε στο PVE και είχε γενικά αρκετό ενδιαφέρον.

 

Τώρα απ' ότι διάβασα έχουν γίνει κάποιες μικροαλλαγές, απλώς αν παίξεις χωρίς να πληρώνεις δεν έχεις πρόσβαση σε κάποια σημαντικά στοιχεία του παιχνιδιού (sieges και κάποια raids).

 

Aλλά μπορείς να φτάσεις end level (80), χωρίς συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω παιξει τώρα που έγινε free to play, αλλά πριν μισό χρόνο που το έπαιζατα έσπαγε στο PVE και είχε γενικά αρκετό ενδιαφέρον.

 

Τώρα απ' ότι διάβασα έχουν γίνει κάποιες μικροαλλαγές, απλώς αν παίξεις χωρίς να πληρώνεις δεν έχεις πρόσβαση σε κάποια σημαντικά στοιχεία του παιχνιδιού (sieges και κάποια raids).

 

Aλλά μπορείς να φτάσεις end level (80), χωρίς συνδρομή.

Μπορεί να πας 80 όμως το θέμα είναι πως πας. Πχ στο LOTRO είχα δει ότι ναι μεν μπορείς να πας max lvl με free acc αλλά μετά από κάποια lvl δεν έχεις quest και αναγκαστικά ανεβαίνεις μόνο με grinding.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να πας 80 όμως το θέμα είναι πως πας. Πχ στο LOTRO είχα δει ότι ναι μεν μπορείς να πας max lvl με free acc αλλά μετά από κάποια lvl δεν έχεις quest και αναγκαστικά ανεβαίνεις μόνο με grinding.

 

Όχι quest κάνεις κανονικά, απλώς από την στιγμή που πας 80 lvl δεν έχεις και πολλά να κάνεις αν δεν πληρώσεις, αφού τα καλύτερα dungeons και raids, τα sieges και οι περισσότερες end level περιοχές είναι κλειστά για σένα.

 

Και έχει και κάποιους άλλους περιορισμούς, όπως στον αριθμό των χαρακτήρων που μπορείς να έχεις, τα offline lvls, τα οποία έχουν όσοι πληρώνουν (1 κάθε 4μέρες για να το χαλάσεις σε όποιον από τους χαρακτήρες σου θέλεις) και μία πλευρά του παιχνιδιού που λέγεται Alternate Advancement η οποία είναι κλειδωμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας συγκαμένοι (απ'την σύμπτυξη τον συν και το καμένος προς αποφυγήν παρεξηγήσεων ;) )

 

 

Επήλθε λοιπόν και σε μένα ο κορεσμός απ'την ενασχόλησή μου με το WoW. Εξαιρετικό παιχνίδι, με κράτησε αρκετά χρόνια αν και ποτέ δεν ήμουν σε θέση να κάνω κανονικό raiding κλπ λόγω ωραρίων εργασίας (είμαι μάγειρας, ναι στα @@ σας!!) αλλά βαρέθηκα. Επειδή όμως το "μικρόβιο κυλάει στις φλέβες" χρειάζομαι ένα "φιξάκι μεθαδόνης" στη θέση του WoW. Κατά προτίμηση f2p γιατί 1ον) παίζω σποραδικά 2ον) OMG SO MANY EXPENSES!! Στην παρούσα φάση δοκιμάζω το LotRO και μου αρέσει αρκετά μιας και είμαι Lore freak. Υπάρχουν άλλα παιχνίδια με lore πίσω απ'το gameplay (το DnD το δοκίμασα δεν με ενθουσίασε);; Αυτά εν ολίγοις, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζοντας και γω τα λεγόμενα του tehAllantin, θέλω και γω να ρωτήσω ποιο MMORPG να αρχίσω αυτόν τον καιρό, μιας και έχω λίγο παραπάνω χρόνο. Θέλω βέβαια να έχει νόημα ακόμα και για πιο casual players και να μην χρειάζεται να grindάρω με τις ώρες, μιας και το χειμώνα από χρόνο... δεν! Ακόμα καλύτερα αν είναι πιο πολύ PvE-oriented. Ξεκίνησα πάλι λίγο με έναν free server στο WoW αλλά μπορώ να πω ότι το βαρέθηκα βλέποντας πάλι τα ίδια σκηνικά παρά τα όσα expansions έχουν βγει ($$$), αν και ποτέ δεν πρόλαβα να πάω πάνω από level 40 (όταν το έπαιζα κυρίως vanilla). Αξίζει λοιπόν να πιάσω κάποιο άλλο MMORPG αυτόν τον καιρό; Το RIFT λέει τίποτα ή θα έχει την τύχη του Aion;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για to καλυτερο pve,παιξε lord of the rings.Μετα ειναι τo conan.(αν μπεις σε pve server)

Τωρα αν θες pvp/pve το ΑΙΟΝ ειναι καλο,αλλα ειναι hardcore και εχει grinding.(εχει και πολλους Ελληνες)

Μετα υπαρχουν και τα Rift/Darkfall τα οποια δεν εχω δοκιμασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχοντας δοκιμάσει όλα που ανέφερες παραπάνω θα πρέπει να πω ότι σε pve Rift και AoC μακράν. Το Lord of the Rings ποτέ δε κατάφερε να με βάλει στο feeling του κόσμου όπως έκανε πχ το Rift.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ θα σου πρότεινα να δεις το WoW λίγο πιο σοβαρά με την έννοια να αγοράσεις το official game + Expansions , να ασχοληθείς να ανεβάσεις ένα class της προτίμησης σου στα 85 lvl διότι είναι αρκετά ενδιαφέρον και φυσικά σε άλλο επίπεδο από το free realmlist .Αναφέρομαι σε exp earn από quest givers, mobs, gathering (μιας και πλέον το gathering σου δίνει κάποιο exp)! Και αργότερα στα raιds αν ασχοληθείς σε τέτοιο βαθμό και δεν θελήσεις να μείνεις casual player όπου και πάλι έχεις πράγματα να κάνεις θα παρατηρήσεις ότι είναι ενδιαφέρον διότι θέλει δουλειά για να ρίξεις κάποια bosses από πλευράς tacs κλπ. Τώρα πάλι αν μπορείς να περιμένεις λιγάκι προσωπική μου γνώμη είναι να κάνεις λίγο υπομονή μέχρι το launch του Star Wars: The Old Republic το οποίο αναμένεται πολύ καλό και από πλευράς lore και από πλευράς gameplay.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας συγκαμένοι (απ'την σύμπτυξη τον συν και το καμένος προς αποφυγήν παρεξηγήσεων )

 

Και το άλλο συγκαμμενος απο την ίδια σύμπτιξη είναι :ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...