Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλο το SWTOR αλλα 1ον σαν f2p ειναι αθλιο κανοντας ουσιαστικα τη συνδρομη απαραιτητη και 2ον αν ηθελα να παιξω παιχνιδι με τα στοιχεια του SWTOR τοσο οσον αφορα το content οσο και το combat τοτε θα επαιζα WoW, ειδικα μαλιστα απ τη στιγμη που μπηκε το Token και μπορω να παιζω τελειως free. Οχι οτι ειμαι της αποψης πως οτιδηποτε μοιαζει με το WoW πρεπει να μενει στη σκια του, αλλα μεταξυ SWTOR & WoW και ειδικα με το παρων payment model του SWTOR, επιλεγω WoW κι ας το χει βαρεθει η ψυχη μου...

 

Για το ΑΑ θα συμφωνησω με τον Vapir, αφου οντως μου δινει την αισθηση του απαρχαιωμενου, τοσο οσον αφορα το gameplay οσο και το combat αλλα και γενικοτερα το ολο feeling που σου βγαζει.

 

Το BnS μου βγαζει λιγο @@τσα και καρατε :) Ισως να ειναι καλο αλλα ουτε καν πλησιαζει στο στυλ που μου αρεσει, οποτε απλα το προσπερναω.

 

Αυτη τη στιγμη παιζω ελαχιστα Wildstar & ESO περιμενοντας τοσο το expansion του GW2 στις 23/10, οσο και το f2p του Wildstar οπου και θα μπουν σχεδον ολοι οι γνωστοι μου και θα εχω αρκετη παρεα.

 

Παντως τιποτα δεν μοιαζει συγκλονιστικο, ουτε τωρα ουτε στο αμεσο μελλον. Ιδωμεν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόνο wow όλα τα άλλα ήρθαν,κάναν μια αρπαχτή και εξαφανίστηκαν.Γενικά όμως ο κόσμος θέλει γρήγορους ρυθμούς και τα moba αυτό προσφέρουν.Όταν πήγαινα εγώ γυμνάσιο όλοι παίζανε wow και lineage άντε και λιγο lan cs.Τώρα τα πιτσιρίκια στα σχολεία όλα lol και dota2 παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το BnS μου βγαζει λιγο @@τσα και καρατε :) Ισως να ειναι καλο αλλα ουτε καν πλησιαζει στο στυλ που μου αρεσει, οποτε απλα το προσπερναω.

 

φοβερό mmo, έπαιξα λίγες ώρες αλλα το άφησα για το eu release καθώς με 300 ping δε πάω πουθενά κ ακόμα και 10 vpn που δοκίμασα δεν βοήθησαν τόσο γιατι είναι game που θέλει 50-80 ping για να παίξεις, δεν είναι wow ή κάποιο άλλο tab target pew pew game , είναι action με όλη τη σημασία. Έχω παίξει tera για μήνες και πραγματικά το bns κάνει το tera να μοιάζει l2 στο θέμα gameplay, χρόνια μπροστά απο κάθε άλλο mmo.

 

Πάντως μέχρι να βγει λογικά θα παίζω κάτι άλλο (tree of savior , black desert etc) οπότε ας βγει κ βλέπουμε , πάντως επιτυχία θα κάνει αν έχει καλό f2p μοντέλο , στο θέμα pvp ιδικά ξεφτιλίζει όλα τα mmo που υπάρχουν και έχουν ανακοινωθεί (εκτός του black desert που απέχει έτη φωτός απο όλα).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τα έχεις απο πριν ναι , αλλα για κάποιον που ξεκινάει ίσως μόνο το gw2 μετράει σαν f2p , το f2p model του swtor είναι εμετός και το ΑΑ είναι p2win σε βαθμό αηδίας , αν παίζεις απο παλιά φυσικά δεν έχεις θέμα , αλλα για κάποιον που θέλει να αρχίσει τώρα μόνο το gw2 αξίζει, αν φυσικά του αρέσει , γιατι δεν είναι για όλους.

το archeage που έκανα τόσες προσπάθειες να ξαναπαίξω μπας κ σπρώξω λίγο καιρό βαρεμάρας είναι απαρχαιωμένο σαν mmo

μπορεί να είχε νέες ιδέες αλλα απο gameplay αλλα και σαν εκτέλεση το γενικό game είναι broken απο παντού 

 

*εδώ να σημειώσω οτι παίζοντας απο launch σαν patron (είχα αγοράσει pack) και για μερικούς μήνες απογοητεύτηκα και στο τέλος πούλησα το account αφού δεν είχα σκοπό να επιστρέψω . Δεν μπήκα απλά να παίξω τώρα κ είδα τα πρώτα level , είχα πωρωθεί με το game γιατι όντως είχε potential και το πήδηξαν κ απ τα μάτια. 

ναι φυσικά μονο το gw2 ειναι για fresh start..εγω παιζω ΑΑ(μονο φαρμες και action house και περιμενω το 2.0 που εχει κατι να δώσει και πιστευω θα ειναι το last change του παιχνιδιου γενικα) και swtor(με συνδρομη παντα απο την αρχη του περαν 1 χρονου αποχής)

 

γενικα δεν με ενδιεφεραν τα f2p μοντελα οτι μου αρεσε γενικα το πληρωνω για να το εχω 100% 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φυσικά μονο το gw2 ειναι για fresh start..εγω παιζω ΑΑ(μονο φαρμες και action house και περιμενω το 2.0 που εχει κατι να δώσει και πιστευω θα ειναι το last change του παιχνιδιου γενικα) και swtor(με συνδρομη παντα απο την αρχη του περαν 1 χρονου αποχής)

 

γενικα δεν με ενδιεφεραν τα f2p μοντελα οτι μου αρεσε γενικα το πληρωνω για να το εχω 100% 

ουτε εμένα με ενδιαφέρουν αν παίξω σοβαρά , το θέμα είναι μέχρι να καταλάβω αν θέλω να παίξω σοβαρά , οι εποχές που έσκαγα τα 50-60ρια + συνδρομή με το καλημέρα απο day1 για να παίξω ένα mmo έχουν περάσει μετά απο τόσες πίκρες.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γούστα ειναι ρε διάβασε τι λεει το παιδι ... Εμένα δεν μάρεσει καθόλου

Αρα και να; κανω προσπαθεια για να παιξω θα εχω τρελο ping!

Το video απο το PVP που ανεβασε το παλικαρι παντως φαινεται να ειναι πολυ καλο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι πολύ ωραίο game απλά περίμενε να παίξεις όταν γίνει release europe φέτος , αλλιώς δεν αξίζει , ιδικά αν σου αρέσει και δεν μπορείς να συνεχίσεις να παίζεις με τέτοιο ping θα ξενερώσεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο πολυ ping εχει που δεν ειναι playable καθολου?

400ping , το game λόγο οτι είναι full action θέλει 50-80 ping για να παίζεις , άντε λίγο παραπάνω , οπότε όπως καταλαβαίνεις είχα delay κανα 3 sec στα skills

για να δεις το game πως είναι περίπου είναι οκ , για να παίξεις σοβαρά δεν αξίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

400ping , το game λόγο οτι είναι full action θέλει 50-80 ping για να παίζεις , άντε λίγο παραπάνω , οπότε όπως καταλαβαίνεις είχα delay κανα 3 sec στα skills

για να δεις το game πως είναι περίπου είναι οκ , για να παίξεις σοβαρά δεν αξίζει.

Εχω διαβασει πως απο Ευρωπη δεν εχει τοσο μεγαλο ping σε σχεση με Αμερικη.

Ισχυει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...