Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψάχνω κάνα ΜΜΟ να καώ να βγάλω το χειμώνα. Θα ήθελα

 

1. Casual καταστάσεις από άποψη farming. Δεν με πειράζει αν είναι να πλερώσω αλλά δεν θέλω να γίνω κορεάτης για να πάρω level ούτε farming λογική στα rewards. Προτιμώ f2p μοντέλο ή τουλάχιστον να μπορώ να δοκιμάσω πριν αγοράσω μέχρι το Χ level αν είναι b2p. Οχι subscription. 

2. Καλό σχετικά leveling γιατί λέω να παίξω με παρέα στο leveling , ενώ στο endgame με βλέπω να συνεχίζω μόνος. 

3. Endgame - οργανωμένο pvp, με κάποιου είδους rankings και με όσο λιγότερο farming γίνεται.

 

Σε όλα αυτά με ικανοποιεί πλήρως το wow αλλά έφαγα τα νιάτα μου και δεν θέλω να επιστρέψω εκει. Star wars και GW2 έχουν δοκιμαστεί και απορριφθει (παλιότερα), αλλά ίσως σκεφτώ να ξαναδοκιμάσω star wars. 

 

λέω να κοιτάξω neverwinter, wildstar, skyforge , terra

επειδή έχω παίξει και τα 4 θα πρότεινα τα tera,neverwinter τα άλλα δυο δεν με ενθουσίασαν καθόλου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μάγκες, έχει ασχοληθεί κανείς με το blade and soul?? Βρήκα αυτό www.playbns.com αλλά δεν ξέρω ακριβώς τι είναι?? Private server με αγγλικό patch? Ή είναι official?

 

Αποστολή από το HTC One_M8 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα σε ολους...θα ηθελα να αρχισω το αιον αλλα δν ξερω απο που να το κατεβασω...το εχει στο steam 

http://store.steampowered.com/app/261430/

να το κατεβασω απο steam η απο καπου αλλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους...θα ηθελα να αρχισω το αιον αλλα δν ξερω απο που να το κατεβασω...το εχει στο steam 

http://store.steampowered.com/app/261430/

να το κατεβασω απο steam η απο καπου αλλου?

μακριά , ίσως άξιζε λίγο αν έπαιζες όταν βγήκε , τώρα απλά μακριά . Περίμενε λίγο να παίξεις blade and soul που σίγουρα αξίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους...θα ηθελα να αρχισω το αιον αλλα δν ξερω απο που να το κατεβασω...το εχει στο steam 

http://store.steampowered.com/app/261430/

να το κατεβασω απο steam η απο καπου αλλου?

 

μακριά , ίσως άξιζε λίγο αν έπαιζες όταν βγήκε , τώρα απλά μακριά . Περίμενε λίγο να παίξεις blade and soul που σίγουρα αξίζει 

 

Παίζω εδώ και 2 εβδομάδες στον Αμερικάνικο server, το παιχνίδι το έχουν βελτιώσει πάρα πολύ σε σχέση με την αρχή και πλέον πας από 0-65lvl σε μια εβδομάδα χωρίς λιώσιμο. Γνώμη μου είναι αν θέλεις να ασχοληθείς μπες στο aion na και όχι στον ευρωπαϊκό.

 

Vapir όταν λες μακριά μπορείς να εξηγήσεις τον λόγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω εδώ και 2 εβδομάδες στον Αμερικάνικο server, το παιχνίδι το έχουν βελτιώσει πάρα πολύ σε σχέση με την αρχή και πλέον πας από 0-65lvl σε μια εβδομάδα χωρίς λιώσιμο. Γνώμη μου είναι αν θέλεις να ασχοληθείς μπες στο aion na και όχι στον ευρωπαϊκό.

 

Vapir όταν λες μακριά μπορείς να εξηγήσεις τον λόγο?

ναι , επειδή υπάρχουν άλλα f2p mmo να ασχοληθεί , πολύ καλύτερα

 

tera , guild wars 2 κλπ και σε ένα μήνα κυκλοφορεί το blade n soul που είναι κλάσεις ανώτερο κ απο αυτά. Το aion το θεωρώ απαρχαιωμένο κ είχα ακούσει οτι το είχαν χαλάσει , μάλιστα θυμάμαι μια εποχή που κράζανε όλοι κ είχε χάσει μεγάλο μέρος των χρηστών του.

Είχα δοκιμάσει να του ξαναδώσω μια ευκαιρία μιας κ έπαιζα παλιά απο day1 της κυκλοφορίας αλλα είχα τρελό lag. Πως παίζεις στον Αμερικάνικο απο Ελλάδα χωρίς lag? Αν υπάρχει τρόπος ίσως του ξαναδώσω μια ευκαιρία να δω τι άλλαξε με τα χρόνια , τουλάχιστον μέχρι να βγει το blade n soul που δεν έχω τι να παίξω καθαρά για λόγους περιέργειας .  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...