Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα,Είμαστε γύρω στα 5-7 άτομα και παίζαμε όλοι μαζί lineage2 γύρω στα 10 χρόνια αλλά κατάντησε πολύ p2w και ψάχνουμε άλλο mmo game εκτός από gw2,tera,aion,wow.Υπάρχει καμία ιδέα/πρόταση  για κανένα είδη υπάρχων η κανένα game που θα βγει σύντομα με καλές κριτικές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην παρέα,Είμαστε γύρω στα 5-7 άτομα και παίζαμε όλοι μαζί lineage2 γύρω στα 10 χρόνια αλλά κατάντησε πολύ p2w και ψάχνουμε άλλο mmo game εκτός από gw2,tera,aion,wow.Υπάρχει καμία ιδέα/πρόταση  για κανένα είδη υπάρχων η κανένα game που θα βγει σύντομα με καλές κριτικές?

Υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος που βγαζετε απεξω τα παραπανω mmo?? Να σου πω την αληθεια οταν ο αλλος γραφει 10 χρονια μονο L2 φανταζομαι οτι θες κυριως pvp. Ριξε μια ματια σε Archage,Blade and Soul(Wildstar νομιζω ειναι περισσοτερο pve).

 

Ασχετο αλλα πως γινεται ενα παιχνιδι που δεν εχει βγει στην αγορα να παρει κριτικες? :P

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάσαμε όλα τα παραπάνω και δεν μας κράτησε :D,συγκεκριμένα το wow λογο συνδρομης και απο θεμα γραφικων,το tera απο την αρχη δεν μας αρεσε με τιποτα,οσο για το aion δεν εχω προσωπικη αποψη διοτι οι αλλοι τα δοκιμασανε και ριξανε ακυρο για το aion επειδη στο 10ωρο ειδη βαρεθηκαν και gw2 απο βιντεο Και review δεν προσέγκυσε κανέναν μας,θα ρίξουμε μια ματιά σε αυτά που μας είπες και θα σου πούμε :D, όσο για τις κριτικές ενοούσα  αν από αυτά που θα βγουν έχουν ακουστεί καλά λόγια είτε μέσα από καποια βίντεο η κάποια beta εκδοσή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα,Είμαστε γύρω στα 5-7 άτομα και παίζαμε όλοι μαζί lineage2 γύρω στα 10 χρόνια αλλά κατάντησε πολύ p2w και ψάχνουμε άλλο mmo game εκτός από gw2,tera,aion,wow.Υπάρχει καμία ιδέα/πρόταση  για κανένα είδη υπάρχων η κανένα game που θα βγει σύντομα με καλές κριτικές?

 

Δυστυχως επειδη περασα απο αυτο το σταδιο δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις αλλο game και να κολησεις οπως στο l2.Δοκιμασα archeage,aion,wow και δεν θυμαμαι ποσα ακομα.Αλλα εαν ειστε φανατικοι του l2 ειτε βρισκετε server της προκοπης ή σταματατε το mmorpg gaming(αυτο έκανα :P)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως επειδη περασα απο αυτο το σταδιο δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις αλλο game και να κολησεις οπως στο l2.Δοκιμασα archeage,aion,wow και δεν θυμαμαι ποσα ακομα.Αλλα εαν ειστε φανατικοι του l2 ειτε βρισκετε server της προκοπης ή σταματατε το mmorpg gaming(αυτο έκανα :P)

αυτό είναι κόλλημα.... Και εγώ ήμουν τρελός φαν l2..αλλα πρέπει κάποτε να ξεκολησετε από το κεφάλι σας.... Τα παιχνίδια πάνε μπροστά... Το bdo.. Λένε ότι μοιάζει αρκετά με l2 btw...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ εγω σε παρομοια φαση ειμαι...τελευταια εχω παιξει tera,villain,lotr,aion αλλα σαν το L2 τπτ...βεβαια πια και το L2 δεν ειναι σαν το παλιο καλο L2 :P

εχω εναποθεσει ολες μους τις ελπιδες στο blade and soul που ξεκιναει 19 του μηνα!οποιος αλλος ψηνεται να το δοκιμασει ας μιλησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα,Είμαστε γύρω στα 5-7 άτομα και παίζαμε όλοι μαζί lineage2 γύρω στα 10 χρόνια αλλά κατάντησε πολύ p2w και ψάχνουμε άλλο mmo game εκτός από gw2,tera,aion,wow.Υπάρχει καμία ιδέα/πρόταση  για κανένα είδη υπάρχων η κανένα game που θα βγει σύντομα με καλές κριτικές?

 

 

Δοκιμάσαμε όλα τα παραπάνω και δεν μας κράτησε :D,συγκεκριμένα το wow λογο συνδρομης και απο θεμα γραφικων,το tera απο την αρχη δεν μας αρεσε με τιποτα,οσο για το aion δεν εχω προσωπικη αποψη διοτι οι αλλοι τα δοκιμασανε και ριξανε ακυρο για το aion επειδη στο 10ωρο ειδη βαρεθηκαν και gw2 απο βιντεο Και review δεν προσέγκυσε κανέναν μας,θα ρίξουμε μια ματιά σε αυτά που μας είπες και θα σου πούμε :D, όσο για τις κριτικές ενοούσα  αν από αυτά που θα βγουν έχουν ακουστεί καλά λόγια είτε μέσα από καποια βίντεο η κάποια beta εκδοσή :P

 

 

κ εγω σε παρομοια φαση ειμαι...τελευταια εχω παιξει tera,villain,lotr,aion αλλα σαν το L2 τπτ...βεβαια πια και το L2 δεν ειναι σαν το παλιο καλο L2 :P

εχω εναποθεσει ολες μους τις ελπιδες στο blade and soul που ξεκιναει 19 του μηνα!οποιος αλλος ψηνεται να το δοκιμασει ας μιλησει

Επειδη και εγω ειμαι ακριβως ετσι και εχω περασει απο ολα αυτα τα παιχνιδια,ειχα στηριξει της ελπιδες μου  στο blade and soul το οποιο και επαιξα στην beta.Ειναι μονο  pvp, το   lvl ειναι  ευκολο, ειναι σιγουρα p2w και εμενα προσωπικα δεν μου αρεσε ο χειρισμος στο παιχνιδι.Και αυτος ειναι ο  λογος που δεν θα παιξω,προτιμω να ξαναπαω  στο  tera παρα εκει που εχει και καλυτερο χειρισμο.

Βεβαια υπαρχει και το'' κανουργιο l2classic'' το οποιο θα ειναι μεχρι και το c3,δηλ μαχ 75.Εχει ομως 25 ευρω το 3μηνο και δεν υπαρχει περιπτωση να πληρωσω για l2 ξανα.Δοκιμαστε και εσεις το blade and soul και πειτε μου την γνωμη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ εγω σε παρομοια φαση ειμαι...τελευταια εχω παιξει tera,villain,lotr,aion αλλα σαν το L2 τπτ...βεβαια πια και το L2 δεν ειναι σαν το παλιο καλο L2 :P

εχω εναποθεσει ολες μους τις ελπιδες στο blade and soul που ξεκιναει 19 του μηνα!οποιος αλλος ψηνεται να το δοκιμασει ας μιλησει

Το επαιξα το bns σε ρωσικο σερβερ.

Φταιει πολυ και το class που επελεξα,που δουλευει αρκετα με counter attacks,αλλα χωρις αριστο ping,νομιζω δεν εχεις πολλες ελπιδες σε ανταγωνιστικο pvp.

(αλλος ενας εδω που μετα το L2 δεν τον κρατησε κανένα game.To pve EINAI B-A-Ρ-Ε-Τ-Ο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη και εγω ειμαι ακριβως ετσι και εχω περασει απο ολα αυτα τα παιχνιδια,ειχα στηριξει της ελπιδες μου  στο blade and soul το οποιο και επαιξα στην beta.Ειναι μονο  pvp, το   lvl ειναι  ευκολο, ειναι σιγουρα p2w και εμενα προσωπικα δεν μου αρεσε ο χειρισμος στο παιχνιδι..Δοκιμαστε και εσεις το blade and soul και πειτε μου την γνωμη σας.

Εδω θα διαφωνήσω(στον χειρισμο).

Βρηκα τον χειρισμο του τον πιο ανταποδοτικο ,δηλαδή τα καλά αντανακλαστικά και η γρήγορη σκεψη/αντιδραση ανταμοιβονται.

Εγω το θεωρω εξαιρετική επιτυχία αυτο σε pvp.

Τωρα για το p2w δεν έχω αποψη,γιατι το λες?

Ψαχνετε αυτο που θελετε σε λαθος παιχνιδια 

Δεν ειπε ποτε κανεις οτι το BnS εχει PvE , ετσι θα την πατησουν κ πολλοι με το BDO

Αν αναφέρεσαι σε μένα,δεν ειπα ποτε οτι ψαχνω/εψαξα pve στο BnS.Ισα-ίσα,το βαριέμαι αφορητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας δηλαδη που γουσταρει το L2 το παλιο καλο L2 δηλαδη που πρεπει να παει?εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι υπαρχει κατι εκει εξω που ταιριαζει σε αυτους τους παιχτες...για αυτο και παμε οπου να ειναι με την ελπιδα ειτε οτι θα βρουμε κατι ειτε θα ξυπνησει μια μερα η NCSoft και θα πει ωπ σας το φτιαξαμε οπως το θελατε!

Δεν καταλαβαινω πραγματικα τι σκατα εχουν στο κεφαλι τους!Στο c3-c6 ειχαν τον μεγαλυτερο πληθυσμο και απο κει και περα καναν βουτια και συνεχιζουν στο ιδιο μονοπατι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα το οτι ειναι p2w μου το ειπαν ατομα,εμπιστα,που παιζουν σε κορεα και σε ρωσια,οπου εκει το gaming ειναι σε αλλο επιπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει εστω κ ενα MMORPG που ειναι ελευθερο για κατεβασμα και δεν ειναι p2w?καπως πρεπει να συντηρουνται και οι εταιριες...ας ειναι οπως πρεπει να ειναι το παιχνιδι και ας εχει και αγορες,οχι να το ξευτιλιζουν ομως!Αρκει οτι μπορει να αγορασει ο donator να το παιρνω και εγω και ας ειναι και σε 5μηνες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρίζω σπίτι απο την δουλειά, μπαίνω με όρεξη forum,ψάχνω το topic οκ κομπλέ αρχίζω να ψάχνω για το blade n soul ωραία γραφικά,ωραία animation στα skill,γενικά ωραίο σύνολο...και κοιτάζοντας ένα ένα τα class δεν βρίσκω tank ξανά προχωράω ξανά κοιτάω δεν βρίσκω support/healer....όλα καλά και άγια αλλά ρε παιδιά κάτι και για μας....?!ναι οκ το πιστεύω its all about pvp!ΑΛΛΑ και εμείς στο πηγάδι @#$@%?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...