Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το είχα αγοράσει , το έπαιξα κάμποσο καιρό αλλά δεν κατάφερει να με κρατήσει και νομίζω ό,τι άδικα έχασα τον χρόνο μου .

 

Αρα δεν ειναι για εσενα γιατι και εγω το αγορασα πριν το WoW και σε αντιθεση με το WoW το GW ειναι ακομα μεσα στο PC μου και μαλιστα "προσπαθω" να πιαστω μαζι του ξανα. Συνεπως δεν ειναι το ιδιο για ολους οποτε το να το λες "μουφα" ενα παιχνιδι που κατα γενικη ομολογια πιανει κορυφη σε πολλους τομεις (στο PvP πρωτα απο ολα) δεν νομιζω οτι ειναι ο καταλληλος χαρακτηρισμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Καλημερες... Αυτό το forum θα ασχοληθεί με τα mmorpg και ποιο είναι το αγαπημένο σας... Μετράνε όλα και αυτά που πληρώνεις και μη.. Αρχικά αρχίζω με το WoW σαν αυτό που πληρώνεις και έπειτα conquer σαν αυτό που δεν πληρώνεις.. Ας δούμε ποιο έχει πιο πολλούς fans!!!

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερες... Αυτό το forum θα ασχοληθεί με τα mmorpg και ποιο είναι το αγαπημένο σας... Μετράνε όλα και αυτά που πληρώνεις και μη.. Αρχικά αρχίζω με το WoW σαν αυτό που πληρώνεις και έπειτα conquer σαν αυτό που δεν πληρώνεις.. Ας δούμε ποιο έχει πιο πολλούς fans!!!

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

 

Atlantica OnLine...ωραιο συστημα μαχης για mmorpg(turn based)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9dragons ωραίο concept βασισμένο πάνω στην Κινέζικη ιστορία και παράδοση...

 

και αναπτύσεται συνέχεια...

πλέον είμαι master...και μπορώ να έχω δύο pupils και να με βοηθάνε να ανεβαίνω level...και εγώ να βοηθάω εκείνους...

 

όπως στις ταινίες...που ο νέοπας Kung Fu βρίσκει ένα δάσκαλο...

και πολλά πολλά άλλα καλούδια...

 

δεν έχω παίξει ποτέ κάτι που πληρώνεις...γιατί δεν έκατσα ποτέ να "κάω" (πέραν ενός 4μήνου που είχα πραγματικά κάει στο Lineage 2). μετά από αυτό μπορώ και κρατάω αποστάσεις και να παίζω με μέτρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πως εγω για το darkfall γιατι μαλλον δεν θα το πει κανενας αλλος. Μου αρεσει γιατι εχει full loot και ελευθερο pvp. Δυστυχως για αυτους (και οχι μονο) τους λογους θα παραμεινει niche

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο την αλλη ημουν λιωμενος στο WoW. Πανω απο 4 χρονια ανελλιπως παρακαλω , ειχα φτασει με το guild μου μεχρι και Νο 56 στην ευρωπη λιγο πριν το σταματησω για να καταλαβετε. Υστερα λοιπον απο 5 μηνες διακοπης θελω να ξαναξεκινησω ενα MMO αλλα οχι το wow γιατι ξερω πως θα κολλησω ασχημα παλι, αλλα ψαχνω κατι παρομοιο. Φιλοι μου λενε για το Warhammer γιατι ειναι σχεδον ιδιο, να το δοκιμασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

everquest 2 για oldie but goody. 24 κλάσεις με πολλά archetypes, tanks, rogues, predators, enchanters, sorcerers, shamans, clerics, druids, summoners, crusaders, κλπ, κλπ.

 

Με το τελευταίο expac - sentinel's fate, οι δύο eu servers είναι high pop. μόστ οφ δε τάιμ.

 

ps. όταν αγοράζεις το τελευταίο expansion για 35eu περίπου, παίρνεις δωρεάν όλα τα προηγούμενα releases.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Θέλω να μου προτείνετε ένα που να ανεβαίνεις εύκολα lvl και να έχει εντυπωσιακά skills και σε μικρά lvl και να μην κολλάει...

Ποιο θα μου προτείνατε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το Warhammer εχει κοσμο στους servers?

 

 

ιδίως στα μικρά tier λόγο ότι είναι free να παίξεις γίνονται καθημερινά μεγάλες μάχες. Το κακό με αυτό το game είναι ότι το pve είναι μοναχικό καθώς όλοι ασχολούνται μόνο με το pvp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καικα με το wow κατι χρόνια παρα πολυ ειδικά σε pvp αλλα το game αξιζε.

 

Θελω πολυ να ξαναπαίξω mmo ξανα αλλά με απαραίτητη προυπόθεση να μην εχει farming (η να εχει ελλάχιστο). Δοκιμασα και aion και ξενερωσα πολυ για αυτό τον λογο .. ελεος πια δεν ειμαστε αλλο 20 χρονων εχουμε και δουλειες :P

 

Τωρα που το σκεφτομαι το wow δεν ειχε πολυ farming αν εκανες μόνο pvp .. αλλα είχε πολυ περιμενε ποτε θα μπει ο ενας ποτε ο αλλος... πικρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καικα με το wow κατι χρόνια παρα πολυ ειδικά σε pvp αλλα το game αξιζε.

 

Θελω πολυ να ξαναπαίξω mmo ξανα αλλά με απαραίτητη προυπόθεση να μην εχει farming (η να εχει ελλάχιστο). Δοκιμασα και aion και ξενερωσα πολυ για αυτό τον λογο .. ελεος πια δεν ειμαστε αλλο 20 χρονων εχουμε και δουλειες :P

 

Τωρα που το σκεφτομαι το wow δεν ειχε πολυ farming αν εκανες μόνο pvp .. αλλα είχε πολυ περιμενε ποτε θα μπει ο ενας ποτε ο αλλος... πικρα

 

Σωστος, καπως ετσι νιωθω και γω. Δοκιμασα το trial του Warhammer και δεν μπορω να πω πως μου αρεσε ιδαιτερα. Μαλλον θα περιμενω για THQ και War40k Online (αμην και ποτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας έχει τύχει ποτέ να εκνευριστείτε απο trolls ? 12χρονα που σπαμμάρουν και μερικές φορές βρίζουν μέχρι αιδιάς,φαινόμενα που συναντάμε και απο μεγαλύτερες ηλικίες 18+ ,συνήθως σε ποιό είδος ? MMO...

 

Μοιραστείτε μερικές απο τις εμπειρίες σας,σχόλια κ.τ.λ σε αυτό το θέμα.

 

Ξεκινάω εγώ:

 

Μου έχει τύχει ένα ολόκληρο guild στο WoW απο μικρούς low levels να φτιάχτουν συνέχεια νέους characters και να με παρακαλάνε να μπώ στο guild τους μιάς και ήμουν high και το θεωρούσαν πλεονέκτημα να με έχουν.. Αρκετά κακή εμπειρία,αφού δεν ήξερα ότι υπήρχε το κατάλληλο addon για την αποφυγή spam απο low level.

 

failed_troll.jpg

Επεξ/σία από mrunbox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...