Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Lolz

Οταν το PvP το εχεις γνωρισει απο το WoW ξερω γω , λογικο να σου φαινεται το Archeage κατι ιδιαιτερο

 

Aion, Tera, WoW, Lineage2, BDO, BnS SWTOR, GW2 εχω παιξει μεχρι στιγμης. Το ArcheAge ειναι με διαφορα καλυτερο απο τα υπολοιπα στον τομεα PvP..

 Φυσικα ειναι προσωπικη αποψη και προτιμηση. Σε καποιον αλλον μπορει να μην αρεσει το fast-paced target combat, ουτε το open world pvp/pk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκέμβριο archeage new server με new accounts. Για να μην ξεφύγει όπως τον rangora που είχαν credits από άλλους servers... Με version 3.0".. Ίσως δοκιμάσω... Archeage μακράν το καλύτερο open Word pvp. Το pvp. Δεν το έμαθε κάνεις από το wow. Όλοι το μάθαμε από το lineage..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκέμβριο archeage new server με new accounts. Για να μην ξεφύγει όπως τον rangora που είχαν credits από άλλους servers... Με version 3.0".. Ίσως δοκιμάσω... Archeage μακράν το καλύτερο open Word pvp. Το pvp. Δεν το έμαθε κάνεις από το wow. Όλοι το μάθαμε από το lineage..

 

Δεν θα εχει καθολου credits δλδ ή θα δεν θα γινεται να μεταφερεις τα credits ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PvP η RvR υπηρχε και πριν το Lineage σε ακομα καλυτερες μορφες βλ DaoC η παρομοια MMOs

αν και δεν πολυ παιζω πλεον Mmorpg απλα παρακολουθω την συζητηση...Θελω να εκφρασω την απορια μου οτι αφου το DaoC βγηκε πιο μετα το Lineage πως υπηρχε? :/ οι ημ/νιες που ειδα ηταν στο Wiki και μπορει να ειναι οτι να ναι απλα ειδα οτι το ενα ειναι το 1998 και το αλλο το 2001...

Απλα "υπερασπιζομαι" το Lineage γτ ειναι ισως το πρωτο τοσο μεγαλο mmorpg που ισως διδαξε σε ολα τα αλλα τι ακριβως πρεπει να κανουν οι developers...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PvP η RvR υπηρχε και πριν το Lineage σε ακομα καλυτερες μορφες βλ DaoC η παρομοια MMOs

 

Το RvR είναι κάτι διαφορετικό όμως. Δεν ξέρω γιατί το συγχέετε πολλοί με το pvp στυλ Lineage ή Archeage. 

 

Από κει και πέρα το τι είναι καλύτερο, για να το απαντήσει κάποιος πρέπει πρώτα να απαντήσει στην ερώτηση "Για ποιόν;" Ανάλογα τι ψάχνει κανείς δλδ. Σίγουρα όμως το pvp στο Archeage είναι μια διαφορετική εμπειρία από τα περισσότερα παιχνίδια των τελευταίων ετών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν πολυ παιζω πλεον Mmorpg απλα παρακολουθω την συζητηση...Θελω να εκφρασω την απορια μου οτι αφου το DaoC βγηκε πιο μετα το Lineage πως υπηρχε? :/ οι ημ/νιες που ειδα ηταν στο Wiki και μπορει να ειναι οτι να ναι απλα ειδα οτι το ενα ειναι το 1998 και το αλλο το 2001...

Απλα "υπερασπιζομαι" το Lineage γτ ειναι ισως το πρωτο τοσο μεγαλο mmorpg που ισως διδαξε σε ολα τα αλλα τι ακριβως πρεπει να κανουν οι developers...

 

Φανταζομαι μιλαμε για το L2 , αμφιβαλλω οτι πολλοι επαιξαν το L1 κα μαλιστα το θυμουνται κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω Απαντάω που λέει το παιδί ότι μάθαμε όλοι με το wow... Και εννοώ και πριν το wow υπήρχε το l2. Εγω προσωπικά ξεκίνησα από l2 και mu online.. Το open Word pvp του archeage δεν υπάρχει... Αλλά είναι γούστα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο να αντεξω αλλο... δεν παει

Ελεος δηλ

 

Wow και pvp  δεν πανε μαζι.Ειναι  απλα για γελια

 

 

Αστους να κανουν κανα  raid,σε αυτο ηταν καλοι.

 

Πιο hardcore  pvp   απο  l2 δεν υπαρχει( τουλαχιστον για τα τοτε δεδομενα,αλλα ακομα και μετα που βγηκαν τα αλλα-aion-tera-rift-το pvp του ηταν καλυτερο)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Χαιρομαι που σιγα σιγα τα νεα MMORPG επιλεγουν Sandbox. 

 

newworld2-1.png

 

Καινουργιο Sandbox MMORPG απο Amazon. Δυστηχως δεν υπαρχουν πολλες πληροφοριες ακομα αλλα ελπιζω να εχουμε νεα συντομα!

http://massivelyop.com/2016/09/29/so-one-of-amazons-new-games-is-an-mmorpg-sandbox-and-its-called-new-world/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...