Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

everquest 2 για oldie but goody. 24 κλάσεις με πολλά archetypes, tanks, rogues, predators, enchanters, sorcerers, shamans, clerics, druids, summoners, crusaders, κλπ, κλπ.

 

Με το τελευταίο expac - sentinel's fate, οι δύο eu servers είναι high pop. μόστ οφ δε τάιμ.

 

ps. όταν αγοράζεις το τελευταίο expansion για 35eu περίπου, παίρνεις δωρεάν όλα τα προηγούμενα releases.

 

Φιλε εχεις πολυ δικιο , δοκιμασα σημερα το trial και το παιχνιδι οντως τα σπαει..κολλησα για κανα 4ωρο. Ψηνομαι να ξεκινησω, αλλα δε μου λες για να ξεκινησω πρεπει να αγορασω μονο το Sentinel's fate σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Φιλε εχεις πολυ δικιο , δοκιμασα σημερα το trial και το παιχνιδι οντως τα σπαει..κολλησα για κανα 4ωρο. Ψηνομαι να ξεκινησω, αλλα δε μου λες για να ξεκινησω πρεπει να αγορασω μονο το Sentinel's fate σωστα?

 

σωστά

 

www.eq2flames.com εδώ μπορείς να βρείς πάρα πολλά resources για το game αλλά το site είναι χαλαρά moderated οπότε πέφτει και βρίσιμο πού και πού.

 

http://www.eq2interface.com για mods, custom uis, κλπ.

Επεξ/σία από Dosas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνοντας στην αναζητηση ειδα πολλα θεματα σχετικα με online multiplayer παιχνιδια ομως σε κανενα δεν αναφεροταν να εχει μεσα πολλους ελληνες..

ανοιγω αυτο το ποστ με σκοπο να ποσταρουμε οτι online multiplayer παιχνιδια ξερουμε!

ειτε browse games ειτε install games κλπ που να παιζουν αρκετοι ελληνες...

αντε μηπως βρω τιποτα καλο να αρχισω το παλιο καλο καψιμο :-)

 

ΥΓ οχι γνωστα παιχνιδια του τυπου lineage, wow klp.. αλλα παιχνιδια πχ σαν το kicks onlines (το οποιο εχει κλεισει) η καποιο ΜΜΟ που αξιζει αλλα δεν ειναι τοσο διαδεδομενο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παιδια θελω λιγο την βοηθεια σας :-) !Επειδη τελειωσα πανεληννιες και εχω τοσο καιρο να ασχοληθω με καποιο mmorpg ειπα να αρχισω κατι διαφορετικο απο L2 και WoW!Ειμαι αναμεσα στο Warhammer,Aion και Lotr!Δεν ξερω πραγματικα ποιο ειναι το καλυτερο σε θεμα κοσμου και πιο θα ευχαριστηθω περισσοτερο!To μονο μετρο συγκρισης που εχω εως τωρα ειναι η τιμη του καθε ενος!Το warhammer εχει κατω απο 10(το εχω βρει και με 5) και εχει και εναν μηνα δωρεαν για αρχη(μπορω να παιξω εναν μηνα χωρις να αγορασω καρτα και μετα αμα θελω να συνεχισω τοτε να παρω ετσι?)!Το Aion εχει 25 και νομιζω χωρις καποιον δωρεαν χρονο αρα ανεβαινει το κοστος για αρχη πολυ παραπανω!Επισης πιστευω οτι θα ειναι πολυ παρομοιο με L2 και WoW και παιζει να το βαρεθω γρηγορα!Για το Lotr δεν ξερω τιποτα !απλα πρεπει να εχουν βγει και expansions? :lol: !Γενικα πιστευω πως θα παω αυριο να αγορασω το warhammer για να το δοκιμασω γιατι 5ευρω δεν ειναι και τιποτα για εναν μηνα και αμα μου αρεσει μετα αγοραζω καρτα!Αλλα παρολα αυτα θελω την γνωμη σας ευχαριστω :)!

Επεξ/σία από Danny7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για το Age of Conan

 

+2 για το Conan. To παιχνιδι εχει βελτιωθει παρα πολυ. Ειναι κριμα που στην αρχη ηταν φουλ στα bugs και χωρις πολυ content (τοσο PvP οσο και PvE). Φροντησε μονο αν επιλεξεις στην τελικη Conan να πας σε PvE server γιατι στους PvP server θα κανεις κανενα αιωνα να φτασεις 80. Οταν φτασεις 80 στον PvE server και ψηνεσαι για free for all PvP τοτε κανεις transfer σε PvP σερβερ και καθαρισες.

 

Στα + του Conan

 

- Φοβερο συστημα μαχης φτιαγμενο για skilled παικτες.

- Οι classe's ειναι μπολικες και διαφορετικες μεταξυ τους ενω η ισοροποια ειναι σε πολυ καλα επιπεδα (χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εχει 2-3 ψιλο overpowered κλασεις στα αναλογα χερια ομως).

- Τρομερο (πλεον) PvE, παταει ολα τα υπολοιπα παιχνιδια του ειδους σε αυτον τον τομεα

- Τα καλυτερα γραφικα (με το αναλογο μηχανημα) απο τα υπολοιπα MMO.

- Δεν επιτρεπονται "cheat" add-ons και macro οπως το (παραδειγμα) WoW

 

Στα - του Conan

 

- Ο κοσμος δεν ειναι συνεχομενος και εχει loading screens απο περιοχη σε περιοχη (ευτυχως οι περιοχες ειναι τεραστιες απο το 30 level και μετα)

- αν μπεις σε PvP server δεν θα προλαβαινεις να κανεις 2 βηματα και θα σε σκοτωνουν

- τα Quest ειναι επαναλαμβανομενα (οπως σε ολα τα MMO)

- οι no skill παικτες περιοριζονται στους casters γιατι δεν χρειαζεται να μαθουν το συστημα αμυνας και combo που εχουν οι melee χαρακτηρες (αλλα χανουν ολη την πλακα με αυτον τον τροπο).

- Εχει ακομα αρκετα bugs αλλα ευτυχως δεν ειναι σοβαρα

- Η funcom αργει να κανει "δουλεια" οποτε θα δουλευεις με αυτα που ηδη εχει το παιχνιδι (και ευτυχως πλεον εχει πολλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Ikaruga επειδη και γω σκεφτομαι να δοκιμασω το AoC να σε ρωτησω..ο κοσμος του που κυμαινεται? Ειναι στα + του game η ενας εδω και ενας εκει για να φαινομαστε πολλοι. Το community ενος MMO ειναι ενα απο τα βασικα κριτηρια για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εχω δοκιμασει ολα αυτα που προαναφερθηκαν και οφειλω να πω οσο πολυ ηθελα να ξεκολησω και να ασχοληθω με καποιο αλλο mmo περαν του wow, τοσο περισσοτερο καταλαβα οτι υπαρχει τεραστιο χασμα του wow με ολα τα αλλα. Αυτο που επαιξα ευχαριστα σε μεσοπροθεσμο βαθος χρονου ηταν το lotro, ενω μικροπροθεσμα το aoc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ειχα σκεφτει καθολου!Πηγα σημερα Saturn και το ειδα και ειχε και αυτο 10ευρω αλλα δεν το πηρα :/!Τελος παντων αγορασα το Warhammer εγιναν και τα downloads!Και τωρα ηρθε η ωρα να φτιαξω παικτη αλλα δεν ξερω σε ποιον σερβερ να μπω και ποια απο τις δυο πλευρες!Γενικα θελω να βρω Ελληνες ωστε να εχω παρεα γιατι δεν παιζει καποιος φιλος μου να αρχισει :)!Αν και ακομα δεν αρχισα αμα εχετε καποια Clan ελληνικη πειτε μου!Ελπιζω να μεινω ευχαριστημενος απο την επιλογη μου και σε λιγες μερες θα γραψω εντυπωσεις!Ευχαριστω και παλι σε οσους εκαναν τον κοπο να απαντησουν :)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...