Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω ναι.

Δεν το παρακολουθω στενα, αλλα μολις ερθει η ωρα για καποια beta ή founder pack, θα τα σκασω

Ακομα και χαλια να ειναι, θα διασκεδασω στην Beta, θα παιξω και μινιμουμ κανα τριμηνο οποτε χαμενα δεν θα πανε τα λεφτα.

 

Το ιδιο ισχυει και για το Crowfall. Για την ωρα ανοιγει καποια σαββατοκυριακα τον μηνα, αλλα δεν με βολευει λογω δουλειας.

Μολις ανακοινωσουν κατι πιο σταθερο, θα το δοκιμασω και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ είχα πάρει albion online account και είναι ακόμα σε beta , υποτίθεται θα είχε γίνει release 
άντε να παίξω ξέροντας οτι θα φάει wipe , οπότε περιμένω μη έχοντας τι να παίξω xD 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είχα πάρει albion online account και είναι ακόμα σε beta , υποτίθεται θα είχε γίνει release 

άντε να παίξω ξέροντας οτι θα φάει wipe , οπότε περιμένω μη έχοντας τι να παίξω xD 

 

Δυστυχώς το Albion έχει παρατείνει το release του ήδη 2 φορές. Ακόμα έχει αρκετά θέματα στο core design/gameplay του και είναι υπερβολικά grindy χωρίς ενδιαφέρον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το Albion έχει παρατείνει το release του ήδη 2 φορές. Ακόμα έχει αρκετά θέματα στο core design/gameplay του και είναι υπερβολικά grindy χωρίς ενδιαφέρον.

γιαυτό το λέω, γιατι να κάτσω να grindάρω δεν έχω πρόβλημα , αλλα να φάω wipe και μετά πάλι απ την αρχή grinding ε όχι , δεν παίζει με την καμία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω επαιξα στο alpha πιο πολυ, ειμαι σε guild με 20-30 actives και παιζαμε πολλα sieges. Μετα απο ενα σημειο ολο το game κρινεται στο gear και αυτο με ξενερωσε καθως δεν ειναι μονο το grind για να τα φορεσεις αλλα και για να τα φτιαξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι παντός από ότι βλέπω όπως και περιση ψάχνουν ένα mmo.. Άλλοι γυρνάνε wow και ξανά το παρατάνε.. Λίγοι γύρισαν archeage.. Εγώ δεν την παλεύω.. Άλλοι bdo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι παντός από ότι βλέπω όπως και περιση ψάχνουν ένα mmo.. Άλλοι γυρνάνε wow και ξανά το παρατάνε.. Λίγοι γύρισαν archeage.. Εγώ δεν την παλεύω.. Άλλοι bdo...

 

Έπαιξα wow πρόσφατα με το Legion (είχα να παίξω από vanilla) και η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ μπροστά σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι παντός από ότι βλέπω όπως και περιση ψάχνουν ένα mmo.. Άλλοι γυρνάνε wow και ξανά το παρατάνε.. Λίγοι γύρισαν archeage.. Εγώ δεν την παλεύω.. Άλλοι bdo...

 

Αν μειωναν το RNG και γενικα το εκαναν λιγο πιο ευκολο (δηλαδη να μην χρειαζεται 5 αιωνες ή 50κ €) για full gear θα γυριζα στο ArcheAge χωρις δευτερη σκεψη. Πλεον δεν εχω υπομονη να κατσω να φαρμαρω για μηνες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Albion περιμενω και εγω να βγει επισημα.

Παιζω σε καθε beta να δω τις αλλαγες αλλα δεν πολυασχολουμαι για να μην καω.

Δεν μπορεις να παιξεις solo ομως και δεν εχω βρει καμια ελληνικη guild.

Βαριεμαι να μιλαω αγγλικα. Γυρναω απο την δουλεια και θα ηθελα να χαλαρωσω, να πω καμια κουβεντα χαλαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μειωναν το RNG και γενικα το εκαναν λιγο πιο ευκολο (δηλαδη να μην χρειαζεται 5 αιωνες ή 50κ €) για full gear θα γυριζα στο ArcheAge χωρις δευτερη σκεψη. Πλεον δεν εχω υπομονη να κατσω να φαρμαρω για μηνες...

Και εγώ άμα το επερνε άλλη εταιρία.. Γύρναγα καπάκι

 

 

https://youtu.be/44HChA1Kkfk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ άμα το επερνε άλλη εταιρία.. Γύρναγα καπάκι

 

 

https://youtu.be/44HChA1Kkfk

 

Και γω πιστεύω άμα δεν είχε το shop και ήταν απλά με subscription έτσι ώστε όλοι να ήταν στο ίδιο "playing level" θα ήταν τέλειο. 

 

Όχι όμως για την εταιρία φυσικά γιατί δεν θα ρουφούσε τόσα λεφτά από τον κοσμάκη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...