Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εκτος απο αυτο, καθε μηνα ανοιγουν σερβερ, και τον επομενο κλεινουν.

 

με Final Fantasy XIV ασχολειται κανεις?

 

Εγώ αλλά όχι αυτή την εποχή.Καλοκαιράκι δουλεια κτλ.Από Σεπτέμβριο θα πάρω το νέο expansion.Είμαστε μία παρέα στον Odin 6-7 άτομα και παίζουμε από το release κανα 3-4 μήνες τον χρόνο για να δούμε το νέο content..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά μιλάμε εποχές 2007-8 είχα ψύχωση με το lineage και τώρα βλέπω ποστερ του και αρρωσταίνω , μ έρχεται να ξεράσω 

 

:-D

 

Κ. Εγω ξερνώ....

 

 

Πειτε την αληθεια, ποσα ευρω σε donations ειχατε ξοδεψει για να ειστε τοπ? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπα ποτέ μου.... Έπαιξα μετά το mu online... Lineage μόνο στον eglobal C4.. Ποτε donate μόνο bots :P και μετά σε κανα pvp server πότε donate... Στο archeage τα έχω σκάσει την βλακεια

Επεξ/σία από galanos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε την αληθεια, ποσα ευρω σε donations ειχατε ξοδεψει για να ειστε τοπ? :-D

είχα παίξει official στις εποχές του και δεν μ άρεσε που δεν είχε άτομα της ηλικίας μου τότε , ήταν ποιο πολύ 30++ με άλλα μυαλά οπότε το είχα γυρίσει σε private αλλα απ τους καλούς, low/mid rates , όχι τίποτα 1000χ με safe πάνω απο +3 

ε άπειρα σπασμένα όπλα , άπειρα καντήλια , τρελά farming , boss farming με την guild , κωλοφαρδία και κατέληγα max gear να παίζω ξύλο όλη μέρα . Άλλη έσκαγαν 200-600+ euro donate , κάποιοι και 1000+++ για να τα πάρουν έτοιμα αλλα όποιος έλειωνε τους έφτανε αργά η γρήγορα  

απίστευτες εποχές , αν σκεφτείς το τι γέλιο ρίχναμε , το 1vs 1 pvp μπορούσε να κρατήσει 10-15 λεπτά ,

 

θυμάμαι να με παίρνει τηλ ένας φίλος Κύπριος να μπαίνω 3 τη νύχτα να φάμε κάτι μαλακισμένα donators που τον είχαν πάρει pk επειδή τον πέτυχαν μόνο του ketra

η ικανοποίηση όταν τα ξεφτίλιζες δεν περιγράφεται , ή όταν κερδίζαμε κάστρο ...

 

εντομεταξύ μιας κ δεν έχω τι να παίξω παιδιά ..

 

post-353959-0-62333100-1501576646_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές εποχές του l2 τότε.. έχω τις τελευταίες μέρες ψάχνομαι επίσης για κανα σερβερ να χαζέψουμε λίγο στην άδεια , αλλά δεν βρήκα κάτι να αξίζει .. Το 90% είναι 500χ+ και οι δήθεν low-mid είναι pay2win. Έχετε κάτι υπόψιν σας? Official τι λέει πλέον ? Επίσης κάποιο αλλο παιχνίδι τύπου l2 ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές εποχές του l2 τότε.. έχω τις τελευταίες μέρες ψάχνομαι επίσης για κανα σερβερ να χαζέψουμε λίγο στην άδεια , αλλά δεν βρήκα κάτι να αξίζει .. Το 90% είναι 500χ+ και οι δήθεν low-mid είναι pay2win. Έχετε κάτι υπόψιν σας? Official τι λέει πλέον ? Επίσης κάποιο αλλο παιχνίδι τύπου l2 ? 

 

Official είναι full pay2win. Εκτός αν έχεις ήδη items και πουλάς power lvlup με τρένα και μετά αυτά τα κάνεις ευρώ (εγώ πχ) :P 

Μην αρχίσεις καν. 

Αν θες να περάσεις απλά καλά με παρέα, έχει μερικούς server low rate που ανοιγοκλείνουν ανα 6-7 μήνες. 

Κάτι L2.EU πχ. Για την σαπίλα τον bnb, ούτε λόγος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Official δυστυχως τον εχει σκοτωσει η nc$oft, αυτοι που εχουν απομεινει ειναι οι full donators τερματισμενοι οσο δεν παει, και οι υπολοιποι που παιζουν ειτε για να ξεχαρμανιασουν ειτε για να θυμουνται τα παλια. Κριμα γιατι το game με εκεινο το γαματο update το GOD ειχε γινει σχεδον τελειο, η εταιρεια ειχει παρει ολα τα καλα στοιχεια απο τους pvp servers και με το νεο περιεχομενο που εβαλε ειχε φτιαξει την 2η χρυση εποχη του l2 (η πρωτη ηταν οι bnb, eglobal, l2 golg κτλ). Μετα το GOD καθε update ηταν χειροτερο απ το προηγουμενο και σιγα σιγα εμπαινε και το pay2win, οι παλιοτεροι και εμπειροι παικτες ομως μπορουσαν να ανταπεξελθουν μεχρι που φτασαμε στο σημερινο χαλι. Το λιγοστο fun που εχει σημερα ο official ειναι κανα raid ή να περνεις pk τα bots.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BTW αφήστε της αρχαιολογίες... Άνοιξε σήμερα κόρεα bless rebuild.. Και είπανε θα είναι έτοιμο 2017 http://2p.com/50331318_1/Bless-Online-Rebuild-Installing-and-Running-the-Test-Client-by-MMORPGmaster.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κορεα bless rebuild μου φαίνεται λίγο l2  ;P , έζησα τις εποχές bnb c3 και κτλ στο μέγιστο και ήταν απόλαυση .. Τώρα ψάχνομαι για κανα παιχνίδι της προκοπής να καούμε λίγο και δεν βρίσκουμε τίποτε με έστω και μέλλον 2 μηνών που λέει ο λόγος .. Βλέπω private servers 2 εβδομάδες και κλείνουν λολ.. Έχετε υπόψιν σας τίποτε να ξεκινήσω ? έχω μείνει αρκετά πίσω στον τομέα gaming..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...