Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 hours ago, peterako said:

Εγώ θα πω EVE Online. Ένα από τα μακροβιότερα και πιο πρωτότυπα του είδους. Περισσότερα στην υπογραφή μου.

Το παίζει με το mining? Είχα αρχίσει να δυναμώνω (συνολικά γύρω στο 6μηνο),άλλαξε περιοχή το guild, αλλάξαμε τα ore από τα φεγγάρια (σε 0.6) και το παράτησα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, peterako είπε

Εγώ θα πω EVE Online. Ένα από τα μακροβιότερα και πιο πρωτότυπα του είδους. Περισσότερα στην υπογραφή μου.

 Το είχα δοκιμάσει παλιά, άλλα δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε. 
 Εαν και έχω διαβάσει για κάτι τρελά ''events'' που είχαν συμβεί στο παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Εγώ περιμένω τα New World & Ashes of Creation..

Και εγω αυτα περιμενω και  τα 2 εχουν αριστες προοπτικες 

αλλα επειδή θα περιμενουμε πολυ  απο οτι φαινεται ας ανεβασουμε μερικους alt στο wow να ειμαστε ετοιμη για το σαουντολαντ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9ος χρονος στο Swtor. το αφηνω, ξαναγυρναω, το ξανααφηνω. πολυ ωραιες ολες οι βασικες ιστορίες αλλα ολο το expansion material που εχει δωθει είναι πραγματικα άλλο παιχνιδι, πολυ καλη δουλεια. ξανακολλησα προσφατα και εχω λιωσει αυτες τις μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

9ος χρονος στο Swtor. το αφηνω, ξαναγυρναω, το ξανααφηνω. πολυ ωραιες ολες οι βασικες ιστορίες αλλα ολο το expansion material που εχει δωθει είναι πραγματικα άλλο παιχνιδι, πολυ καλη δουλεια. ξανακολλησα προσφατα και εχω λιωσει αυτες τις μερες

Και εγώ τον τελευταίο μήνα στο Swtor λιώνω , έκανα και sub πριν λίγες ημέρες για να πάρω και το υπόλοιπο content , βασικά απο τα μόνα mmo που διαβάζω ολους τους διαλόγους. Είναι λίγο outdated τα γραφικά αλλα θαρώ να πω οτι ειναι πιο όμορφα απο το wow και αν σου αρέσει και το σύμπαν του star wars θα το λατρέψει ο οποιοσδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/9/2020 στις 1:21 ΜΜ, seithan είπε

Το παίζει με το mining? Είχα αρχίσει να δυναμώνω (συνολικά γύρω στο 6μηνο),άλλαξε περιοχή το guild, αλλάξαμε τα ore από τα φεγγάρια (σε 0.6) και το παράτησα. 

Θα σε γελάσω. Εγώ μπήκα όταν το έκαναν χωρίς συνδρομή. Μέτα όταν είδα ότι είχαν πολλούς περιορισμούς, το παράτησα. Ξαναμπήκα, ξανά σταμάτησα, και τωρα ξαναμπηκα αφου το εκαναν πιο free to play. Γενικά δεν μπήκα πολύ βαθιά και δεν ξέρω κατά πόσο άλλαξαν τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Χαίρετε! Το τελευταίο καιρό ξεκίνησα να ψάχνω κανένα παιχνίδι τύπου mmo. Πλην NW και AoC που το πρώτο λένε για Αύγουστο και το 2ο άγνωστο. Θα ήθελα να έχει καλό community(αν υπάρχει και από insomnia) και όχι p2w(σε τραγικό επίπεδο) και αυτό το πακέτο χωρίς sub... Δοκίμασα Albion αλλά δεν με τράβηξε ιδιαίτερα. Τώρα runescape... Εχω παίξει gw2 και μάλλον θα το συνεχίσω αλλά όταν έρθει το 3ο expansion. Κοιτάω το new genesis αλλα ειναι closed beta ακόμα. Επίσης το BDO είδα πως είναι αρκετά p2w και δεν το ξανακοιτάξα(έχασα και τη προσφορά αρχές Μαρτίου :D) Τι άλλο θα προτείνατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από τα αγαπημένα μου mmos, αν και όχι rpg, είναι το Planetside 2. Έχω καιρό να παίξω δυστυχώς διότι το γύρισα σε λίνουξ και το battleye μπανάρει το λειτουργικό, αλλά οι μάχες που είχα ζήσει ήταν επικές.

Μιλάμε για open-world fps, με capture points σε έναν αχανή χάρτη. 3 factions μάχονται για την κυριαρχία του χάρτη. Μπορείς να οδηγήσεις οχήματα ("τζιπάκια", τανκς κτλ) και αεροπλάνα, και να διαλέξεις ανάμεσα στις 6 αν θυμάμαι καλά κλάσεις (infantry, heavy assault, engineer, medic, infiltrator/sniper, και max unit όπου ουσιαστικά χειρίζεσαι μια τεράστια στολή τύπου robot).

Αυτό που με είχε καθηλώσει στο παιχνίδι ήταν οι πραγματικά επικές μάχες που μπορεί να διαδραματιστούν. Μιλάμε για μάχες 200+ ατόμων στο ίδιο σημείο. Αεροπλάνα και οχήματα να πηγαινοέρχονται και να αλληλοκαταστρέφονται, πεζικό να επιχειρεί από όπου μπορεί να είναι δυνατό και γενικά ένα πραγματικά καθηλωτικό σκηνικό.

Διαβάζω ότι τελευταία έχει δυστυχώς ψιλοπέσει, με χαζο-p2w λογικές για να γλυτώσεις το ατελείωτο grinding για να αναβαθμίσεις όπλα, οχήματα και κλάσεις. Παρόλ'αυτά, παραμένει ένα από τα πιο δυνατά παιχνίδια σε mmo κατά την άποψή μου, μόνο και μόνο για τις μαζικές μάχες που μπορεί να βιώσει κανείς.

Αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Με την αφορμη που γινεται συζητηση στο new world για wow killer, πως και δε αναφερε κανεις το final fantasy xiv;

Εχει πολλα και ενδιαφεροντα στοιχεια, πολυ καλο community, ΟΚ ενα μειονεκτημα του ειναι το pvp. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Με την αφορμη που γινεται συζητηση στο new world για wow killer, πως και δε αναφερε κανεις το final fantasy xiv;

Εχει πολλα και ενδιαφεροντα στοιχεια, πολυ καλο community, ΟΚ ενα μειονεκτημα του ειναι το pvp. 

για καποιον που δεν τον ενδιαφερει καθολου το PVP οπως εγω, το FF14 και το SWOTOR ειναι υπεροχα MMO με σουπερ ιστορια κ μπολικο υλικο να λιωνεις για καιρο :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...