Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θεωρώ κατά την γνώμη μου ότι συγκρίνεις εντελώς ανόμοια πράγματα.

Το αυτοκίνητο περιλαμβάνει πολλές παραμέτρους, μεταξύ αυτών και την ασφάλεια.

Αν για κάποιο λόγο, κάτι δεν πάει καλά στην αλλαγή των λαδιών (λέμε τώρα, παράδειγμα φέρνω μιας και το ανέφερες), το αυτοκίνητο μπορεί να σε αφήσει στον δρόμο.

Δεν νομίζω ότι είναι το ίδιο με το να σε αφήσει το ρολόι από μπαταρία.

 

Και στην τελική, το βλέπω τελείως ψυχρά: το φθηνότερο καινούριο ρολόι Tissot που βρήκα με μία πρόχειρη αναζήτηση κοστίζει 120€ (γυναικείο, με τη minimum ένδειξη για νερό 3bar).

37€ για αλλαγή μπαταρίας / στεγανοποίηση σημαίνει το 1/3 της αρχικής τιμής αγοράς.

Προσωπικά τα θεωρώ υπερβολικά πολλά.

 

Anyway, that's just me, με όλη την φιλική διάθεση :)

 

Εννοείται, φυσικά η κουβέντα δε γίνεται για αντιπαράθεση, η άποψή μας είναι

 

Φυσικά και έχεις δίκιο επ' αυτού, όμως όπως η αντιπροσωπεία της BMW θα χρεώσει π.χ. 15 ευρώ την εργατοώρα είτε πρόκειται για αυτοκίνητο αξίας 150000 ευρώ είτε 1500 ευρώ, το ίδιο ισχύει για την αντιπροσωπεία της Tissot

 

Αν έχεις ρολόι των 120, απλά δε το πας εκεί 

 

Αν έχεις ρολόι των 1500, το πας, για να έχουν αυτοί την όποια ευθύνη 

 

Νομίζω δεν είναι παράλογο :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις ρολόι των 120, απλά δε το πας εκεί 

 

Αν έχεις ρολόι των 1500, το πας, για να έχουν αυτοί την όποια ευθύνη 

 

Νομίζω δεν είναι παράλογο :)

 

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι στις πόσες ατμόσφαιρες θες να τεστάρει την στεγανοποίηση.( οι φλατζες δεν έχουν κανένα σοβαρό κόστος).

 

55€ + μεταφορικά είχα δώσει για το δικό μου αλλά είχε φτάσει μέχρι 125atm

Για ποιον λόγο τόσο πολύ; Καλο δεν λέω, αλλά ρε φίλε, και έξω από την στολή σε διαστημικό περίπατο που λέει ο λόγος το φοράς τώρα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λουράκι, μπρασελέ; Λογικά quartz.

Όλο και κάτι θα έχει χαζέψει να ξέρεις το στυλ. Στην δικιά μου πήρα ροζ χρυσό με ψιλη αλυσίδα (πως λεγεται) γιατί αυτά χάζευε.

 

Εκτιμάει τα ρολόγια ή την μόδα; (για να δούμε σε μάρκα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιον λόγο τόσο πολύ; Καλο δεν λέω, αλλά ρε φίλε, και έξω από την στολή σε διαστημικό περίπατο που λέει ο λόγος το φοράς τώρα.

Δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος. Τη δοκιμή την έκανα μετά από παρότρυνση τους ότι δεν θα έχω θέμα ( τα περισσότερα microbrands λένε πχ 1000 αλλά με το ζόρι πάνε 100).

 

 

Δυστυχώς Ευρώπη δεν βρήκα ρολογα με 200atm μηχάνημα όποτε μείναμε στα 125.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, εχω μια απορια: με μια γρηγορη ματια και ψαχνοντας καινουριο ρολοι, μου αρεσαν μερικα μοντελα απο Invicta και μερικα απο ingersoll(αν και τεινω περισσοτερο προς το Ingersoll). Ποια απ τις 2 εχει καλυτερους μηχανισμους ? και γιατι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ingersoll Αμφιλεγόμενοι Κινέζικοι μηχανισμοί.

Invicta Μηχανισμοί seiko Ιαπωνίας, Μαλαισίας κάποιες φορές αλλά χωρίς προβλήματα.

Αναφέρομαι στα μοντέλα με αυτόματους μηχανισμούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η invicta στα φθηνά αυτόματα έχει τον nh35 της seiko, που αν και δεν είναι τέρας ακρίβειας (λεγεται), είναι πολύ αξιόπιστος και αντέχει χωρίς συντήρηση πολλά χρόνια.

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα με αυτόν. Για την άλλη μάρκα δεν έχω άποψη, αλλά την seiko την έχω σε εκτίμηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως αυτόματος μηχανισμός ο nh35a σε έναν που φοράω αυτή τη στιγμή στο χέρι μου φεύγει στα 3 με 4 δευτερόλεπτα+ ημηρεσίως.

Μια χαρά νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, εχω μια απορια: με μια γρηγορη ματια και ψαχνοντας καινουριο ρολοι, μου αρεσαν μερικα μοντελα απο Invicta και μερικα απο ingersoll(αν και τεινω περισσοτερο προς το Ingersoll). Ποια απ τις 2 εχει καλυτερους μηχανισμους ? και γιατι ?

Σε οικονομικά αυτόματα έχει ωραία μοντέλα και η orient. Δες αν σου άρεσει κανένα.

 

Για τα christopher ward έχει κανείς άποψη; Μου τα έχει προτείνει φίλος που ασχολείται και τα έχει σε εκτίμηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...