Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Zio10

Τραγικό το βρίσκω! Ας φορέσουν αν φτηνότερο αν φοβούνται! Αλλά το κάνουν επειδή μάλλον ξέρουν ότι οι άλλοι θα το περάσουν για αυθεντικό αφού ξέρουν ότι έχουν λεφτά...

Φυσικό είναι. Αν δεις εσύ ένα λαθρομετανάστη ρακένδυτο να φοράει ένα πραγματικό  rolex θα το πιστέψεις; Ας είναι και αλήθεια.

Επεξ/σία από mr.Vox
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Α τώρα είδα ότι είσαι αυτός που έγραψε ότι το 007 είναι παλιό μοντέλο, άρα πρέπει να πάρεις άλλο.

Πράγματι end of story.

Φίλε είσαι απλά προκατειλημμένος, θα μπορούσες άνετα να συμφωνείς με το να διαφωνείς μαζί μου άλλα προτιμάς να ειρωνεύεσαι, τι να προσπαθήσω να σου εξηγήσω όταν θεωρείς συλλέκτη τον κάθε άσχετο μέσα σε ένα forum. Τι σε νοιάζει εσένα τι ρολόι θα αγοράσω εντέλει; Μάθε να δέχεσαι τις απόψεις των άλλων Mr Legendary.

6 λεπτά πριν, Fronimitis είπε

Για καθε μερα...

20180317_130610.jpg

Καλή επιλογή, πόσα mm είναι φίλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ σαν μπατίρης φοράω αυτές τις μέρες αυτό σε αντικατάσταση του κλεμμένου.

Αν ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο θα του ανοίξω το κεφάλι με το βάρος που έχει.

invicta_Grand.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Και εγώ σαν μπατίρης φοράω αυτές τις μέρες αυτό σε αντικατάσταση του κλεμμένου.

Αν ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο θα του ανοίξω το κεφάλι με το βάρος που έχει.

invicta_Grand.jpg

Κι ομως ειναι πολυ ομορφο ρολοι.

Και ξεκολλατε παιδες,μια χαρα ρολογια ειναι και τα φτηνοτερα.

Μαθαμε με τον Κωστοπουλο ολοι οι μπουρτζοβλαχοι το rolex και κατι τρεχει στα γυφτικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού πιάσαμε την κατηγορία των 200 τριγύρω ευρώ ας βάλω το απόκτημα του καλοκαιριού στο στοιχείο του :P

Έφαγε πολυ νερό , πεσίματα στην άμμο, κοπανηματα σε σανίδα του surf και ειναι σαν καινούριο. 

GPTemp_Download.jpg


GPTemp_Download.jpg

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Τραγικό το βρίσκω! Ας φορέσουν αν φτηνότερο αν φοβούνται! Αλλά το κάνουν επειδή μάλλον ξέρουν ότι οι άλλοι θα το περάσουν για αυθεντικό αφού ξέρουν ότι έχουν λεφτά...

αυτοι ειναι κατι χαμαληδες που κανανε το σκατο τους παξιμαδι για να παρουν καλο αυτοματο και πλεον φοβουνται να το φορεσουν -μην το χασουν η μην τους το κλεψουν,αφου δεν εχεις το ρευστο κατσε αγορινα μου στα αυγα σου δεν ειμαστε ολοι ιδιοι οικονομικα υπαρχουν ανισοτητες.

Η πλακα ειναι οτι αυτοι οι ταλαιπωροι πανε και αγοραζουν το φθηνοτερο απο τα καλα ,δηλαδη rolex...ουτε καν ρολόι χειροποιητο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 3DJIN είπε

αυτοι ειναι κατι χαμαληδες που κανανε το σκατο τους παξιμαδι για να παρουν καλο αυτοματο και πλεον φοβουνται να το φορεσουν -μην το χασουν η μην τους το κλεψουν,αφου δεν εχεις το ρευστο κατσε αγορινα μου στα αυγα σου δεν ειμαστε ολοι ιδιοι οικονομικα υπαρχουν ανισοτητες.

Η πλακα ειναι οτι αυτοι οι ταλαιπωροι πανε και αγοραζουν το φθηνοτερο απο τα καλα ,δηλαδη rolex...ουτε καν ρολόι χειροποιητο...

Νομίζω δεν εννοεί αυτούς, εννοεί ανθρώπους που έχουν λεφτά, έχουν συλλογή με ακριβά αλλά έξω φοράνε τις απομιμήσεις! Όλοι θα πιστέψουν ότι είναι αυθεντικό όμως, ενώ σε κάποιον που δεν είναι πλούσιος, στερήθηκε και μάζεψε με κόπο τα λεφτά για ένα καλό ρολόι πολλοί θα πιστέψουν ότι είναι μούφα αν δεν συνδυάζεται με όλο το πακέτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, d4mage είπε

Για σένα είναι Legendary Watch (wtf?) για μένα και τον υπόλοιπο κόσμο απλά ένα αξιόλογο ρολόι το οποίο αξίζει τα χρήματα που ζητάει, μη τρελαθούμε κιόλας.

Επίσης να σου υπενθυμίσω πως για το SKX007K2 ήμουν ένα βήμα πριν την αγορά, δεν το βγάζω άχρηστο, άλλα δεν μπορείς να μου κάνεις σύγκριση ένα Rolex με ένα Seiko, δεν μιλάμε για 100-200 ευρώ παραπάνω, μιλάμε για ΛΕΦΤΑ. Ναι, στο μπάτζετ των 200 ευρώ και 300 άντε και 400 μπορεί να πατήσει άνετα παραπάνω οπότε είναι vfm.

Άνθρωποι που ρίχνουν ένα σκασμό λεφτά για ένα αξεσουάρ και πόσο μάλλον όταν λες συλλέκτες που έχουν ΠΟΛΛΑ ΡΟΛΟΓΙΑ δεν ασχολούνται με ρολόγια των 200€. Εντ Οφ Στορι που λέμε δηλαδή.Αυτοί δεν είναι συλλέκτες, είναι αδιάφοροι.

Εάν έλεγες πως έχουν ένα SKX007 επειδή είναι απλά ωραίο αν και δεν στέκει διότι υπάρχει το αντίστοιχο Seiko σε Rolex δεν θα σου έλεγα τίποτα. Άλλα εσύ μιλάς για άτομα που έχουν κόλλημα και ψώνιο.

Eίναι ρολόι με Cult following, και πρακτικά άπειρες ευκαιρίες για μετατροπές κτλ. Είναι για πολλούς το πρώτο εισαγωγικό ρολόι στον κόσμο του αυτόματου. Ναι, είναι legendary όχι λόγω κόστους αλλά λόγω "αξίας".

Ασχετο με αυτά, πρέπει να αλλάξω μπαταρία σε ένα Seiko Χρονογράφο (100m). Τι να βάλω (μάρκα), και χρειάζεται να αλλαχτούν τα O-rings; Δεν μπαίνει θάλασσα (ούτε ντουζ), αλλά μπορεί να πέσει πάνω του νερό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...