Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανάλογα το μπρασελέ μπορείς να το ρυθμίσεις κι εσύ. Κατά τ' άλλα δεν νομίζω να είναι μεγάλη η χρέωση. Μιλάμε για δουλειά λίγων λεπτών.

Όσον αφορά την διάμετρο του ωρολογίου, κατ' εμέ μια χαρά είναι τα 44mm. Αλλά εγώ έχω άλλα γούστα με εσένα. Οπότε πιάνεις διαβήτη σε ένα κομμάτι χαρτί, σχεδιάζεις, κόβεις, και το βάζεις πάνω στον καρπό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μήκος του μπρασελέ μπορείς να τα ρυθμίσεις μόνος σου με ένα μικρό κατσαβιδακι. Είναι πολύ εύκολο.  https://www.google.com/amp/s/www.wikihow.com/Remove-Watch-Band-Links%3famp=1

Όσο για το μέγεθος σύμφωνα με τους οδηγους είσαι για το 42αρι αν και παίζει και το προσωπικό γούστο. Όπως είπε και ο magnam δοκιμασε πάνω στο χέρι σου να δεις.

Επεξ/σία από Anakha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα ,

Tissot Seastar Automatic αν και θέλει λίγο γυάλισμα λόγω χρήσης.

εχει κανεις ιδέα που μπορεί να γίνει μια καλή συντήρηση εκτός Tissot γιατί είναι ασύμφορο ; (Γυάλισμα - κούρδισμα κτλ) :PM me please 

Ιδανικά θα ήθελα κανένα Rolex Submariner Blue αλλά οκ ας μην υπερβάλουμε & με ένα Tag Heuer Aquaracer calibre 5 ή Link καλά θα ήμουν !

F208073F-DC84-4904-A3FD-2A46D2B2D993.jpeg

Επεξ/σία από MontzOlee
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

εχει κανεις ιδέα που μπορεί να γίνει μια καλή συντήρηση εκτός Tissot γιατί είναι ασύμφορο ; (Γυάλισμα - κούρδισμα κτλ) :PM me please 

Σε πολλά ανεξάρτητα καταστήματα, εξιδικευμένα σε τέτοιες εργασίες.  Google is your best friend. Κ να μην μπορείς να εντοπίσεις κάποιο, υπάρχουν αντίστοιχα forum για ρολόγια. Ρίξε μια ματιά και εκεί. Κάπως έτσι βρήκα και εγώ στα μέρη μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Σε πολλά ανεξάρτητα καταστήματα, εξιδικευμένα σε τέτοιες εργασίες.  Google is your best friend. Κ να μην μπορείς να εντοπίσεις κάποιο, υπάρχουν αντίστοιχα forum για ρολόγια. Ρίξε μια ματιά και εκεί. Κάπως έτσι βρήκα και εγώ στα μέρη μου.

ευχαριστω για την απαντηση φιλε , δυστυχως η επαρχία δεν εχει πολα τετοια μέρη αλλα θα το κοιταξω οπως ειπες. 

Ελεγα μηπως καποιος εχει συγκεκριμενη αποψη και παω συστημένος.. πιο πολυ το γυαλισμα θα ηθελα γιατι σε γενικα πλαισιο δεν χανει το ρολοι απλα θα του εκανα και ενα κουρδισμα να ειμαι κομπλε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/4/2020 στις 12:07 ΜΜ, MontzOlee είπε

ευχαριστω για την απαντηση φιλε , δυστυχως η επαρχία δεν εχει πολα τετοια μέρη αλλα θα το κοιταξω οπως ειπες. 

Ελεγα μηπως καποιος εχει συγκεκριμενη αποψη και παω συστημένος.. πιο πολυ το γυαλισμα θα ηθελα γιατι σε γενικα πλαισιο δεν χανει το ρολοι απλα θα του εκανα και ενα κουρδισμα να ειμαι κομπλε. 

θα σου έλεγα να μην κάνεις γυάλισμα, χάνει το "χαρακτήρα" του 

 

επίσης γυάλισμα μπορείς να κάνεις μέχρι κάποιες φορές νομίζω πριν αρχίσει να καταστρέφεται το ρολόι ουσιαστικά από αυτό 

το δικό σου τουλάχιστον από τη φωτό που ανέβασες δεν φαίνεται καν να έχει φτάσει σε σημείο να είναι χάλια για να φας μια από αυτές τις λίγες φορές που σηκώνει γυάλισμα 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!

Θα ήθελα να μου προτείνετε ψηφιακό ρολόι με όσο το δυνατόν μεγαλύτερα ψηφία. Θέλω να διαθέτει χρονόμετρο, αντίστροφη μέτρηση, ξυπνητήρι και ευανάγνωστο φωτισμό για την νύχτα. Εννοείται ότι θα είναι ευανάγνωστο κατά την διάρκεια της ημέρας από όλες τις γωνίες (θέασης). Μέχρι 80 ευρώ.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, logistoulis είπε

θα σου έλεγα να μην κάνεις γυάλισμα, χάνει το "χαρακτήρα" του 

επίσης γυάλισμα μπορείς να κάνεις μέχρι κάποιες φορές νομίζω πριν αρχίσει να καταστρέφεται το ρολόι ουσιαστικά από αυτό 

το δικό σου τουλάχιστον από τη φωτό που ανέβασες δεν φαίνεται καν να έχει φτάσει σε σημείο να είναι χάλια για να φας μια από αυτές τις λίγες φορές που σηκώνει γυάλισμα 

Eυχαριστω για την απαντηση φιλε μου , δεν γνωριζα οτι υπαρχουν συγκεκριμενες φορες που μπορει να γινει βεβαια να πω την αληθεια.

Το δικο μου αντικειμενικα , αν οταν αγοραστηκε η γυαλαδα ηταν στο 10 τωρα θεωρω οτι ειναι στο 8 γι αυτο θα ηθελα να το περασω ενα χερι και για καποιες ''γρατζουνιες'' (καμία βαθια απλα λογω χρησης) 

κατι αλοιφες που υπαρχουν στο ιντερνετ και σε βιντεο φαινεται πως λειτουργουν, κανουν δουλεια αραγε? εχει αποψη κανενας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/4/2020 στις 11:44 ΠΜ, MontzOlee είπε

Καλημέρα ,

Tissot Seastar Automatic αν και θέλει λίγο γυάλισμα λόγω χρήσης.

εχει κανεις ιδέα που μπορεί να γίνει μια καλή συντήρηση εκτός Tissot γιατί είναι ασύμφορο ; (Γυάλισμα - κούρδισμα κτλ) :PM me please 

Ιδανικά θα ήθελα κανένα Rolex Submariner Blue αλλά οκ ας μην υπερβάλουμε & με ένα Tag Heuer Aquaracer calibre 5 ή Link καλά θα ήμουν !

F208073F-DC84-4904-A3FD-2A46D2B2D993.jpeg

...ο κλασσικός που προτείνουν αρκετοί είναι ο Στεφανίδης στην Μπενάκη. Έχω πάει και εγώ δικό μου tissot για service και όλα καλά μέχρι στιγμής. Και ως προς την αδιαβροχοποιηση. Αλλά για γυάλισμα, δε γνωρίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας!

Ασχολούμαι αρκετά με τα ρολόγια (όχι συλλέκτης γιατί δυστυχώς δεν το αντέχω οικονομικά) και θεωρώ ότι έχω αρκετή εμπειρία. Όμως πάντα μια αντικειμενική γνώμη στο κομμάτι του αισθητικού θα βοηθούσε..!

Μέχρι στιγμής, και μετά από σχετική μελέτη σε συνδυασμό με την τιμή είμαι ανάμεσα στα: http://www.alexopoulosbros.gr/προϊόν/tissot-v8-t1064171105100/

http://www.alexopoulosbros.gr/προϊόν/tissot-seastar-1000-quartz-t1204171104101/

Θα μπορούσε να είναι και κάποιο μοντέλο της Ηamilton που ίσως μου διαφεύγει..

Προτάσεις αποδεκτές εννοείται αλλά κατά προτίμηση σε Ελβετικό..! Ή καλό Γιαπωνέζικο

 

Επεξ/σία από mikel2020
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...