Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ μάλλον σε αυτό καταλήγω γιατί φαίνεται και πιο εντυπωσιακό στο μέγεθος.

Ούτως ή άλλως πρέπει να επιλέξω γρήγορα για να δω εάν το προλάβω για Δώρο Πάσχα..!!!

Επεξ/σία από mikel2020
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, mikel2020 είπε

Κι εγώ μάλλον σε αυτό καταλήγω γιατί φαίνεται και πιο εντυπωσιακό στο μέγεθος.

Ούτως ή άλλως πρέπει να επιλέξω γρήγορα για να δω εάν το προλάβω για Δώρο Πάσχα..!!!

To μεγαλο μεγεθος μπορει να μην βολευει στο χερι. Εμενα πχ με ενοχλει παρα πολυ οταν οδηγω, ειδικα το χειμωνα με τα μακρυα μανικια που περιοριζεται το ευρος κινησης πανω κατω στον καρπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ξεφεύγεις παρά πολύ σε κόστος δες και τα seastar powermatic 80. Έχουν και πιο ωραίο μπρασελέ και μπορείς να βάλεις και λουρί για πιο σπορ αίσθηση και χρήση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mr.Vox είπε

Δεν τον συνιστώ τον παραπάνω. Μόνο για μπαταρίες αλλαγή και μέχρι εκεί.

μια από τα ίδια, του πήγα ρολόι που μετά από κτύπημα είχε ξεκολλήσει η στεφάνη της ημερομηνίας για να την κολλήσει και που το επέστρεψε χωρίς την στεφάνη γιατί δεν μπορούσε να την κολλήσει και πέταξε και την στεφάνη οπότε δεν μπορούσα να το πάω σε άλλον. Ευτυχώς ήταν φθηνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω δει αλλά προτιμώ χρονογράφο. ΄Οχι ότι τον χρησιμοποιώ αλλά μου αρέσει και νομίζω ότι το αυτόματο δεν βγαίνει. Μου είπαν ότι λουρί μπορώ να βάλω και σε αυτό. Rubber της εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, zanskou είπε

Έχουν και πιο ωραίο μπρασελέ και μπορείς να βάλεις και λουρί για πιο σπορ αίσθηση και χρήση 

Αυτό είναι κάτι που λύνεται σχετικά εύκολα. Αλλάζεις το λουράκι με ένα ποιοτικό Hirsch (όρεξη να 'χεις να κοιτάς και γεμάτη τσέπη) και κρατάς στη άκρη το κανονικό bracelet. 

Ούτως ή άλλως η τάση είναι ποιοτικός μηχανισμός με ποιοτικό αλλά διαφορετικού χρώματος και υλικού bracelet. Αυτά τα κλασσικά είναι λίγο outdated.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χριστος Ανεστη

Ψαχνω ενα ρολοι σαν αυτο : Μπρασελε ασημι , λευκη πλακα και διπλη ενδειξη ωρας 

https://www.oroloi.gr/el-gr/product/2504430/CASIO-Collection-Stainless-Steel-Bracelet-White-Dial/?utm_source=Next_Gen&utm_medium=Email&utm_campaign=Next_Gen 

Σε video ομως ειδα οτι η οριζοντια διαμετρος ειναι 32 mm και νομιζω ειναι μικρη . Θα ηθελα κατι σε 40-45 mm

Τιμη μεχρι 60 ευρω 

 

 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα και εγω Χριστος Ανεστη Χρονια Πολλα σε ολους με υγεια πανω απο ολα! 

Εγω συνηθως αγοραζα απο την ομονοια απο την casio απλο ρολοι με καουτσουκ γυρω στα 25 ευρω. 

το τελευταιο το πηγα στο χρυσοχοίο και μου ειπανε οτι δεν αναλαμαβανουνε να του αλλαξουμε μπαταρια και πηγα στο Γερμανο μου εβαλε και μετα απο λιγες ημερες τωρα στην καραντινα που επλενα τα χερια με νερο και σαπουνι μπηκε νερο μεσα και τα επαιξε. Θυμηθηκα που ειχα ενα ρολοι απο το σχολειο της nike με αθλητικο λουρακι κατσουκ  IMG-20200420-134038.jpg
IMG-20200420-134106.jpg

που εβγαινε το ρολοι απο την λουρακι και το ειχα παρατηρησει διοτι το εδενα σφικτα και το πεταγε εξω και εμενε μονο το λουρακι. Τελος παντων για καλη μου τυχη επαιρνε την ιδια μπαταρια με το casio tτην CR 2032. 

Και το εκανα καθημερινο ρολοι αλλα δεν το εδενα μεχρι τελος στο χερι και μεχρι τωρα δεν εχει φυγει το ρολοι απο μεσα. Το προβλημα ειναι οτι το λουρακι εχει ανοιγματα λες και το ειχα αφησει στον ηχο και εχει ανοιξει και δεν μπορω να βρω λουρακι , ( τοτε ειχα παρει το ρολοι 120 ευρω εχει και θερμοκρασια σωματος μεσα! ) , πιστευω οτι καποια στιγμη θα κανει κρατσ και θα κοπει τελειως του λουρακι , αν και στο κεντρο δειχνει οτι εχει ακομη . 

 

Το καλοκαιρι ειχα παρει το smartwatch v9 με σημ.  Αυτο εδω https://www.skroutz.gr/s/15335271/V9-Πράσινο.html 

σε κοκκινο , το λουρακι δημιουργουσε αλλεργια και φαγουρα δεν ητανε απο καουτσουκ αλλα απο λαστιχενιο . Μου εχει λυσει τα χερια στην δουλεια που το δουλευα με καρτα σημ! αλλα τελειωνει η μπαταρια σε 6 ωρες και ηθελε φορτιση και τελικα μετα απο της 4 μηνες δεν ακουγες καλα τον συνομιλητη και δεν δουλευε καλα και την εβγαλα την σημ. 

Παντως ακομα και οι λειτουργιες του ειναι φοβερες για το πρωτο smartwatch με σημ. Το κακο επισης ητανε οτι δεν δουλευε το motion για την κινηση για να αναβει μονης η οθονη. 

Τελος παντων εβγαλα το λουρακι και εβαλα το λουρακι απο το casio αν και ειναι λιγο μικροτερο αλλα στεκεται. 

Τωρα σκεφτομαι αμα κοπει το λουρακι απο το nike και δεν βρω να παρω αλλο για καθημερινη χρηση. 

ΔΙαβαζω πολυ καλα σχολια για το Skmei 1142 Black  εδω https://www.skroutz.gr/s/9667222/Skmei-1142-Black.html . Το τελειο ειναι οτι πισω γραφει πανω στο καπακι και τι μπαταρια παιρνει χωρις να το ανοιξεις. 

Επισης μου αρεσε παρα πολυ αυτο εδω SKMEI 1287 BLACK  που ειναι εδω  https://www.skroutz.gr/s/19624824/Skmei-1287-Black.html?from=sku_color_variations σε μαυρο χρωμα και μεταλλικο πλαισιο. Ηθελα να εχω ειδοποιησεις για το κινητο αν και με νοιαζει περισσοτερο να εχει ξυπνητηρια πολλα και βηματομετρητη. Να τονισω οτι δεν φορτιζετει η μπαταρια που εχει μεσα και εχει διαρκεια ζωης πανω κατω ενα χρονο λογω οτι εχει bluetooth , επισης βγαινει  και στο παραπανω απλο ρολοι  αλλα με bluetooth δειτε εδω https://www.skroutz.gr/s/15510912/Skmei-1255-Blue.html 

Γνωριζει κανενας αμα θα μπορουσα να βρω λουρακι για το παραπανω το nike κλασικο ρολοί ; . Ουτε μοντελο δεν βρισκω απο πισω . 

Επεξ/σία από johnmegarythmos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο ένα seiko που έχω έχει σταματήσει να δουλεύει ενώ ο χρονογράφος λειτουργεί αν πατήσω τα κουμπιά; Αν είχε τελειώσει η μπαταρία δεν θα είχε σταματήσει να δουλεύει και ο χρονογράφος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Για ποιο λόγο ένα seiko που έχω έχει σταματήσει να δουλεύει ενώ ο χρονογράφος λειτουργεί αν πατήσω τα κουμπιά; Αν είχε τελειώσει η μπαταρία δεν θα είχε σταματήσει να δουλεύει και ο χρονογράφος;

Τι τύπος ρολογιού  είναι; Δεν μας λες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...