Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω Θεσσαλονίκη δυτικά που μπορώ να δω αυτόματα ρολόγια ή γενικά σαν το submariner;

invicta  δεν έχει κανείς μάλλον.

 

Επεξ/σία από nikoscheng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τουλάχιστον μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο κατάστημα Ευρώπης. Τα περισσότερα όμως δεν είναι διαθέσιμα.

https://www.invictastores.eu/collections/pro-diver/

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως ξαναγύρισα στον ελβετό, με εκνεύρισε το πόσο πολύ έχανε ο ιάπωνας , ο ελβετός κάτω από 2" τη μέρα, ο ιάπωνας τα 8" τα είχε βέβαια μπορεί και παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κινέζος δεν χάνει καθόλου σε quartz και πολύ μα πολύ φθηνότερα.

Το θέμα μας δεν είναι τόσο τα ελάχιστα δευτερόλεπτα αλλά και μένα με ενοχλεί. Πολλές φορές και ο Ελβετός χάνει περισσότερα στα μηχανικά και αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

 

 Πολλές φορές και ο Ελβετός χάνει περισσότερα στα μηχανικά και αυτόματα.

εμένα έχει φάει σέρβις και έχει ρυθμιστεί από τον ωρολογοποιό , δεν ήταν έτσι από το εργοστάσιο και αυτό έχανε 7-8 στην αρχή 15 μετά από κάποιο καιρό και μετά από πτώση σε μάρμαρο 30-45 , μετά το service παίζει επιδόσεις χρονομέτρου (συν ότι αλλάζει και η ημερομηνία στις 23:59 ) 

το citizen μάλλον ποτέ του δεν θα χρειαστεί sevice 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός. Έπεσες σε μερακλή ωρολογοποιό γιατί υπάρχουν κάτι μαστοράντζες που λες και ρυθμίζουν μπετονιέρες αντί για ρολόγια. Άσε που στα παίρνουν κιόλας και ίσως κάνουν και ανεπανόρθωτες ζημιές.

Πάντως το ποτέ είναι σχετικό. Γιατί όπως και το αυτοκίνητο κάθε τόσο θέλει τα λαδάκια του.  Αποφεύγω όμως το service στα ρολόγια όσο αυτά δουλεύουν καλά για τον παραπάνω λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Σωστός. Έπεσες σε μερακλή ωρολογοποιό γιατί υπάρχουν κάτι μαστοράντζες που λες και ρυθμίζουν μπετονιέρες αντί για ρολόγια. Άσε που στα παίρνουν κιόλας και ίσως κάνουν και ανεπανόρθωτες ζημιές.

Πάντως το ποτέ είναι σχετικό. Γιατί όπως και το αυτοκίνητο κάθε τόσο θέλει τα λαδάκια του.  Αποφεύγω όμως το service στα ρολόγια όσο αυτά δουλεύουν καλά για τον παραπάνω λόγο.

όχι είναι καλός ο μάστοράς μας, αλλά ρε γαμώτο άφησε μια δακτυλια στον δείκτη των δευτερολέπτων που με βασανίζει :lol:

φαίνεται υπό γωνία βέβαια αλλά ξέρω ότι είναι εκεί και βασανίζομαι 

 

αλλά σίγουρα προτιμάω το ότι δουλευει καλά πλέον 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα στην παρέα. Επειδή ψήνω να αγοράσω ένα ρολόι και έχω διαβάσει αρκετές σελίδες αλλά πέτυχα μόνο μία αναφορά στα diesel, έχει κανείς κάποια εμπειρία?

Γενικά ψάχνω ένα ρολόι να μπορώ να το φοράω σε εξόδους, κάπως πιο "σοβαρό" αλλά όχι τελείως.

Αυτά που είχα βρει ήταν τα Diesel αυτό και και αυτό και από Casio αυτό. Σε αυτό το εύρος τιμών 100-150 υπάρχει κάτι σε τέτοιο στυλ?

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Επειδή ψήνω να αγοράσω ένα ρολόι και έχω διαβάσει αρκετές σελίδες αλλά πέτυχα μόνο μία αναφορά στα diesel, έχει κανείς κάποια εμπειρία?

Γενικά ψάχνω ένα ρολόι να μπορώ να το φοράω σε εξόδους, κάπως πιο "σοβαρό" αλλά όχι τελείως.

Αυτά που είχα βρει ήταν τα Diesel αυτό και και αυτό και από Casio αυτό. Σε αυτό το εύρος τιμών 100-150 υπάρχει κάτι σε τέτοιο στυλ?

Ευχαριστώ!

Σε αυτό το εύρος τιμών δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Στο στυλ όμως ναί, θα σου προτείνω κάτι που βρίσκεται ανάμεσα σε αυτά που είδες.

 

Το πρώτο μου ρολόι είναι ένα Tag Heuer, έχω βάλει και φωτογραφία εδώ στο νήμα αλλά δεν μπορώ να βρω πού ακριβώς είναι τώρα (WK1110-1), και το δεύτερο ένα Seiko (SSC721). Ήθελα κάτι σε πλαστικό αυτήν τη φορά, καθώς τα μεταλλικά μπρασελέ γίνονται ενοχλητικά το καλοκαίρι και το δέρμα είναι ακόμα χειρότερο στις ζέστες. Πήρα αυτό για τρίτο ρολόι πριν από 2 χρόνια, στην black/black έκδοση. Εδώ και 2 χρόνια λοιπόν, ΔΕΝ το έχω βγάλει από το χέρι, το έχω καταευχαριστηθεί. Ελαφρύ, δεν καταλαβαίνεις πως το φοράς, και συνδυάζεται με τα πάντα.

 

Εάν θες την άποψή μου, ειδικά κιόλας αν είσαι νέος στο χώρο του ρολογιού, σήμερα οι φίρμες και οι στάμπες είναι ξεπερασμένες. Ακόμα κι αν επιμείνεις στην αγορά ενός "επώνυμου" ρολογιού, σου προτείνω να δώσεις και ακόμα 13 ευρώ και να πάρεις κι αυτό. Θα με θυμηθείς.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.bestprice.gr/item/2155153475/obaku-v196guvwrn.html
εχω βαλει στο ματι αυτο το ρολοι και ειμαι ετοιμος την δευτερα να παω να το παρω αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι εδω στο καταστημα στον βολο το βρηκα στα 230ε  και στο σκρουτζ στα 140 
ειναι αυθεντικο αμα το παρω απο το σκρουτζ γιατι 90 ευρω δεν τα λες λιγα

εχω ενα oozoo και λεω να κανω την αναβαθμιση απο την μια το σκεφτομαι γιατι ειμαι 20 χρονων και ντυνομαι αρκετα νεανικα αλλα  απο την αλλη λεω λογικα αυτο το ρολοι θα το εχω ολη μου την ζωη
τι λετε?

και μια αποροια τι παιζει με τα daniel welington στο σκρουτζ απο 100ευρω και κατω(ακομα και 50-60)  απλα μαιμουδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...