Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αφορμή τον φίλο που ποσταρε για ινβικτα, είδα ένα δίχρωμα σαμπμαρινερ που μου αρέσει. Μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιο μαγαζί να το παραγγείλω; Το https://www.invictastores.eu είναι οκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα σήμερα το Skmei 9071 για να το κάνω δώρο στον πατέρα μου και το 9183 για μένα. Δε ξέρω ακόμη τι λένε από ποιότητα, αλλά από εμφάνιση είναι εξαιρετικά για την τιμή τους. Είδα ένα σχόλιο για το 9183 και συμφωνώ ότι όντως θυμίζει μερικά Calvin Klein ρολόγια που κοστίζουν τουλάχιστον 100€ παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, zanskou είπε

Ασφαλώς. Μέχρι πόσα χρήματα κοιτάς; 

Στα 250 με 300 ταβάνι και να είναι διαχρονικό οποιασδήποτε μάρκας. 

Επεξ/σία από thanasisxask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, djuan1988 είπε

Πάρε το SKX007 ή το 013 της Seiko αν σου αρέσουν εμφανισιακά. Κάνε ένα search να τα δεις με ωραία λουράκια, γιατί με το στοκ είναι σχετικά χάλια.

Θα ήθελα κάτι με μπρασελε. Σε citizen ποια μοντέλα να δω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Θα ήθελα κάτι με μπρασελε. Σε citizen ποια μοντέλα να δω; 

Γκούγκλαρε "Citizen NY" και βρες αυτό που σου αρέσει, αν ψάχνεις βέβαια για κάτι σπορ-καταδυτικό. Τα NY είναι όλα αυτόματα, οπότε με μία συντήρηση κάθε 4-5 χρόνια, θα αντέξουν για πάντα. 

Σχετικά με το θέμα "μάρκα ρολογιού" και για τους φίλους που ρωτάνε "μου άρεσε πολύ αυτό το Boozoo, τι λέτε, είναι ποιοτικό, να το πάρω;" Οι περισσότεροι του απαντάμε "άσε ρε φίλε, σιγά την μάρκα, μάπα είναι, πάρε Seiko,Citizen,Hamilton,Tissot κτλ" Τίποτα δεν είναι τόσο υποκειμενικό όσο το ρολόι τελικά. Πέρα από το αδιαμφισβήτητο κριτήριο της αισθητικής (περί ορέξεως κολοκυθόπιτα), δεν νομίζω ότι ένα Fashion ρολόι των €300 είναι ποιοτικά χειρότερο από ένα Seiko στα ίδια χρήματα. Έχω ένα γουάο  "Hugo Boss" των €300, δώρο του κουμπάρου μου όταν βάφτισα τον μικρό του.  Εγώ, καθότι περίεργος με τα ρολόγια και κολλημένος με τις μάρκες, δεν ξετρελάθηκα. Παρόλα αυτά, 10 χρόνια τώρα, μία φορά του άλλαξα μπαταρία και δουλεύει κανονικότατα.

Έχω την αίσθηση ότι καμιά βιομηχανία δεν πουλάει περισσότερα φούμαρα από την βιομηχανία των ρολογιών.

 

Επεξ/σία από Voodooman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

skx007  και απο εμένα. Πρακτικά είναι από τα sub$300 που διατηρούν ΚΑΙ αυξάνουν την αξία τους, και μόνο στο dutyfreeisland όντως κάνει κάτω απο €300. Ευρώπη ανέβηκε η τιμή του.

Αν θες σε κάτι μικρότερης παραγωγής πχ: py024c1970 ή κάποιο ocean1 σε μεταχειρισμένο φάση.

Μπορείς να δεις και για pepsi αν σ αρέσει σαν στυλ citizen pepsi και του βάζεις ενα jubilee bracelet με €30-40 πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή μου άρεσε πολύ το Orient Kamasu που προτάθηκε παραπάνω και σκέφτομαι να το πάρω Πως μπορώ να το ζητήσω σε μαγαζί; Πήγα σε ένα μαγαζί μου έδειξε ένα άλλα το ειχαν στα 450 ευρω. Πιο από όλα αυτά που έχει στο σκρουτζ είναι το kamasu που είπατε παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...