Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, mr.Vox είπε

Το είχα αγοράσει. Μια χαρά είναι με μηχανισμό seiko NH35A

Δες και αυτό https://www.amazon.co.uk/Invicta-Chronograph-Automatic-Stainless-Bracelet/dp/B000JQFX1G/ref=sr_1_fkmr0_1?s=watch&ie=UTF8&qid=1525116931&sr=1-1-fkmr0&keywords=invicta+8906

Η διαφορά είναι ότι το ένα  είναι με Coin bezel ενώ το πρώτο που έβαλες εσύ δεν είναι.

Αυτό που έβαλες λέει Japan Movt ενώ το άλλο όχι. Στην πραγματικότητα στις τελευταίες παρτίδες μάλλον κανένα δεν το γράφει αυτό μπροστά αλλά στο πίσω μέρος στο βιδωτό καπάκι.

Ωραίος δεν το είχα προσέξει! 

 

Πέρα από invicta υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να δω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι η μέχρι στιγμής συλλογή μου

https://imgur.com/a/8yppd7W

Ενα αθλητικό fitbit blaze το οποιο έχω πάψει να φοράω εδώ και πόσο καιρό, δύο καλά,ποιοτικά και «ακριβά» FOSSIL και TOMMY HILFIGER, και 2 φτηνιάρικα του ebay :P

Επόμενο μου θα ήθελα να είναι πάλι κάποιο ωραίο, μοντέρνο μάυρο-μινιμαλιστικό με δείκτες ή κάποιο απο αυτά της vincero,μπλε ή μαύρο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηρθε το invicta!

μου έκανε εντύπωση η καλή ποιότητα που έχει σε σύγκριση με την τιμή του που κράτησα εγώ αυτό και παράγγειλα άλλο ένα για το δώρο που θέλω να κάνω!

 

έπειδη είναι το πρώτο αυτόματο ρολόι που παίρνω, τι πρέπει να κάνω/προσέξω; επίσης για να κοντίνω το μπρασελέ πως μπορώ να το κάνω;

fS9nWCD.jpg

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειά. Φόρα το 10 ώρες την μέρα, ή κούνα το σαν φραπεδιέρα για λίγα δευτερόλεπτα. Μην αλλάζεις ημερομηνία ανάμεσα στις 23:00-3:00. Μην βιδώνεις τέρμα-τέρμα την κορώνα, θα σου μείνουν τα πάσα στο χέρι. Ίσα ίσα να σφίξει.

Αν θες κάτι άλλο, ρώτα, έχω το 8926ob.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sheogorath είπε

Μεγειά. Φόρα το 10 ώρες την μέρα, ή κούνα το σαν φραπεδιέρα για λίγα δευτερόλεπτα. Μην αλλάζεις ημερομηνία ανάμεσα στις 23:00-3:00. Μην βιδώνεις τέρμα-τέρμα την κορώνα, θα σου μείνουν τα πάσα στο χέρι. Ίσα ίσα να σφίξει.

Αν θες κάτι άλλο, ρώτα, έχω το 8926ob.

Αντί να το κουνάω δεν μπορώ να το κουρδιζω χειροκίνητα από την κορόνα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, haris013 είπε

Αντί να το κουνάω δεν μπορώ να το κουρδιζω χειροκίνητα από την κορόνα; 

Ναι, ξεβιδώνεις, και στο ένα κλικ έξω (εκεί που αλλάζει η ημερομηνία), το στρίβεις δεξιόστροφα.

Δεν είναι τόσο αποδοτικό όσο το να το κουνάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Sheogorath είπε

Ναι, ξεβιδώνεις, και στο ένα κλικ έξω (εκεί που αλλάζει η ημερομηνία), το στρίβεις δεξιόστροφα.

Δεν είναι τόσο αποδοτικό όσο το να το κουνάς.

Αα οκ, got it. 

Τίμιο ρολογακι πάντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Με τρώει για καινούργιο daily.

Τώρα φοράω αυτό , diver 2000m σκυλί μαύρο 

20180507_190338.jpg

 

Μου αρέσουν Seiko SRPB99k1

SRPB99-009.jpg

 

Steinhart ocean 39 red blue

SteinhartOceanOne39BlueRedGMT1.jpg

 

Θέλω το Seiko ποιό πολύ λόγο εταιρίας αλλά το "γερμανικό " μου αρέσει ποιό πολύ.

 

Απόψεις, προτάσεις μέχρι 500€. Τα απαραίτητα είναι diver το λιγότερο 200m γιατί θα βουτάει σίγουρα από Μάιο μέχρι Σεπτέμβριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.creationwatches.com/products/citizen-promaster-47/citizen-promaster-aqualand-eco-drive-divers-bn2021-03e-mens-watch-6040.html

Και τα Seiko prospex σε αυτή την τιμή, αλλιως μαζεύεις και πας σε tuna...ρολόι  έρωτας. 

Επεξ/σία από tsiro7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω σταμπάρει εδώ και καιρό αυτό το Longines Hydroconquest. Tο θεωρώ αρκετά value for money, ειδικά το αυτόματο. Πως σας φαίνεται;

maxresdefault.jpg

Επεξ/σία από skipperas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
21 ώρες πριν, tsiro7 είπε

http://www.creationwatches.com/products/citizen-promaster-47/citizen-promaster-aqualand-eco-drive-divers-bn2021-03e-mens-watch-6040.html

Και τα Seiko prospex σε αυτή την τιμή, αλλιως μαζεύεις και πας σε tuna...ρολόι  έρωτας. 

47mm με τίποτα όμως για daily 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σιγουρα δεν ειναι για ολους τους καρπους.θα το βουτας το ρολοι? θα βασιζεσαι σε αυτο για τους χρονους βυθου?

Επεξ/σία από tsiro7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...