Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, logistoulis είπε

σκέφτομαι.. να τσιμπήσω αυτό το ρολογάκι για παραλία γιατί γιατί γενικά ήθελα εδώ και χρόνια να το έχω αλλά συνήθως κοιτούσα το μαύρο και για κάποιο λόγο δεν το έπαιρνα.. φέτος ψήνομαι για μπλε, αλλά λέω μήπως είναι υπερβολικό, το καντράν του σίγουρα είναι πολύ πιο όμορφο από το μαύρο το καουτσούκ είναι λίγο .. χαρωπό που είναι μπλε, αλλά για παραλιούλα ή καμιά αθλητική δραστηριότητα νομίζω ότι είναι μια χαρά και το συγκεκριμένο είναι σκυλί από ότι βλέπω από  φίλο μου που επίσης το έχει (σε μαύρο αυτός, μην πάρω και τελείως το ίδιο).. μάλλον θα το τολμήσω και θα σταματήσω να κολυμπάω με το κειμήλιο μου omega γιατί όσο περνούν τα χρόνια όλο και περισσότερο άγχος με πιάνει μη φύγει κάνα καρφί από το μπρασελέ και το κλαίω στον πάτο της θάλασσας και μετά κλαίω γενικά 

https://www.skroutz.gr/s/366211/Citizen-Promaster-Automatic-Divers-NY0040-17L.html

νομίζω είναι αρκετά ομορφούλι (είναι ασχημούλι βασικά που για κάποιο λόγο το βρίσκω ομορφούλι επειδή είναι ασχημούλι :lol: )  και η τιμή πολύ καλή, επίσης ανέκαθεν μου άρεσε το συγκεκριμένο σαν εναλλακτικό του skx (αν και το skx είναι πιο όμορφο αντικειμενικά) και προτιμώ το γεγονός ότι μπορεί να κουρδιστεί σε αντίθεση με το skx, νομίζω γενικά έχει πιο αξιόλογο μηχανισμό από της seiko 

'Όπως έχω πει το έχω από το 2011 χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Πιστεύω και εγώ ότι ο μηχανισμός του, τουλάχιστον αυτός που φόραγε τότε είναι πολύ αξιόπιστος και πιο ακριβής όσον αφορά την ώρα από άλλους στην ίδια τιμή.

Κυκλοφορεί και σε άλλες αποχρώσεις.

.

Επεξ/σία από mr.Vox
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

'Όπως έχω πει το έχω από το 2011 χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Πιστεύω και εγώ ότι ο μηχανισμός του, τουλάχιστον αυτός που φόραγε τότε είναι πολύ αξιόπιστος και πιο ακριβής όσον αφορά την ώρα από άλλους στην ίδια τιμή.

.

ψήθηκα και ο φίλος μου λέει ότι είναι σκυλί και το εννοεί (αυτός έχει και ένα sub που λέγαμε χθες αλλά όλο με το citizen τη βγάζει.. ) 

 

άρα αν καταστραφεί ο πολιτισμός αυτό θα κρατήσω για να βλέπω την ώρα

 

ο μηχανισμός λογικά ο ίδιος θα είναι, νομίζω κάπου είχα δει ότι είναι μηχανισμός από τα '70s , άρα δοκιμασμένος όσο δεν πάει και λογικά θα έχουν βελτιώσει ότι μπορούν, το ρολόι είναι 90s φάση, άρα να θυμηθούμε τα παλιά, χιπστερο-πασοκ κτλ.. 

 

έβλεπα εκεί κάτι γιουτουμπάδες κυρίως από αμερικές που έλεγαν ότι το μπλε είναι και σπάνιο και δε μπορούσαν να το βρουν, αλλά ευρώπη μάλλον υπάρχει κανονικά ή μπορεί εκείνη τη στιγμή να είχε έλλειψη και να έβγαλε η citizen κι άλλα 

 

τέλος τώρα με τις ζέστες θέλω καουτσούκ σαν τρελός, μπρασελέδες ειδικά σε φθηνά ρολόγια είναι λίγο γτπ έτσι κι αλλιώς αλλά και με τη ζέστη είναι ταλαιπώρια

το δέρμα βέβαια είναι ακόμα χειρότερο, αλλά την έχω βρει με τα hirsch (μιλάω τώρα για αυτό που φοράω δουλειά) που είναι έξω δέρμα και μέσα καουτσούκ που είναι τέλεια 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, amagawd είπε

 Επιλέγεις κουτί και DTP service , σου έρχεται σε 2 εβδομάδες με acs στη πόρτα σου και σύνολο στα 255€ 

 

16 ώρες πριν, amagawd είπε

Τίποτα τελωνείο έρχεται μέσω Αγγλίας. Για αυτό είναι έξτρα 15$

@amagawd Συγνωμη για την ασχετοσυνη αλλα δεν βλεπω πουθενα να εχει την DTP service
Σε μια δοκιμη που εκανα βλεπω τα παρακατω :

jkbwJwq.png

Ποιο ειναι το DTP ? ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

το μαύρο ίσως όχι , αλλά το μπλε άντε για κάνα καφέ λετσαρία φάση (αν και μόνο έτσι πάω για καφέ και σαγιονάρα τώρα που έχει ζέστες) 

διαφορετικά αν έβαζα αυτή τη μπλεδούρα με σοβαρό ντύσιμο θα ένιωθα εναλλακτικός, χιπστερικός ή κάτι τέτοιο, δεν είμαι για τέτοια

ενώ με το μαγιό μου με τους φοίνικες είναι μάλλον τέλειο :P 

και σε βίντεο που είδα (θα πάω να το δω και από κοντά) το φως φαίνεται να παίζει πολύ ωραία πάνω στο μπλε dial 

Δεν ξέρω εγώ και το μπλε θα το φορούσα, δεν το θεωρώ τόσο extreme!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έχετε να προτείνετε κανένα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ ωρολοι. Το χρειάζομαι για καθημερινή χρήση και κολύμπηση με μεγιστη τιμή τα 50 ευρω. Ας είναι και από Κίνα... Σας  ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, villasg είπε

@amagawd Συγνωμη για την ασχετοσυνη αλλα δεν βλεπω πουθενα να εχει την DTP service
Σε μια δοκιμη που εκανα βλεπω τα παρακατω :

jkbwJwq.png

Ποιο ειναι το DTP ? ?

Το 2ο με 11.88

2 ώρες πριν, spectaculator είπε

Μ' εντυπωσιάζει το C65 Trident της Christopher Ward.  Ακριβούτσικο μεν, πανέμορφο δε!

Αποφάσισαν στο σήμα ή θα το αλλάξουν και φέτος? Οκ είναι αλλά όταν έχουν sales 50%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ναι δεν το έγραφα για πλάκα ,για αυτό είπα και το ελληνικό courier που θα σου έρθει. 

 

Περισσότερα  Google ή  ψάξε σε μεγάλο ελληνικό φόρουμ για ρολογια που έχουν γράφει εμπειρίες από το συγκεκριμένο μαγαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, amagawd είπε

Το 2ο με 11.88

Αποφάσισαν στο σήμα ή θα το αλλάξουν και φέτος? Οκ είναι αλλά όταν έχουν sales 50%

Τότε πήρα και το δικό μου. Είναι ακριβά, αλλά πανέμορφα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2018 στις 7:17 ΜΜ, Kamil είπε

Yπαρχει καμια αποψη για τα ρολογια Skmei ? Ειναι ιδιαίτερα φθηνα αλλα διαβαζω αρκετα καλες κριτικες . Αν εχει καποιος κανενα τετοιο ρολοι ας μας πει την αποψη του

Αγόρασα ένα 7€. Πολύ πλαστικούρα. Όμορφο από μακρυά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...