Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ποιες μάρκες; 

Αν μιλάμε για ακριβά ρολόγια και μάρκες με ποιότητα και ιστορία, ναι, θα πέσεις σε πολλά μούφα. 

Αν μιλάμε για ρολόγια Michael Kors, Tommy Hilfiger κτλ δεν έχει νόημα η σύγκριση του αυθεντικού με το μούφα, κατά 99% έχουν βγει από το ίδιο φασον εργοστάσιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το ρολόι έχει σταματήσει και δεν το βρίσκω Ελλάδα? Μόνο bestprice το βρήκα κατόπιν παραγγελίας και αρκετά ακριβά.

Απο Ευρώπη υπάρχει κάποιο μαγαζί αξιόπιστο?

 

https://www.jomashop.com/citizen-bm8180-03e.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι Αθήνα, εκτός από τα ιντερνετικα μαγαζιά κάνε μια βόλτα στο κέντρο, σταδιου, πανεπιστιμίου, κάνιγγος, αν όχι αυτό μπορεί να βρεις κάποιο παρόμοιο μοντέλο.

Δική μου ερώτηση: Έχει κανείς στην κατοχή του κάποιο citizen radio controlled να μου πει εντυπώσεις, αξιοπιστία, λειτουργικότητα, αν πιάνει σήμα κλπ;

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2018 στις 5:13 ΜΜ, DhZou είπε

Αν είσαι Αθήνα, εκτός από τα ιντερνετικα μαγαζιά κάνε μια βόλτα στο κέντρο, σταδιου, πανεπιστιμίου, κάνιγγος, αν όχι αυτό μπορεί να βρεις κάποιο παρόμοιο μοντέλο.

 

Δεν είμαι Αθήνα οπότε είναι δύσκολο να περάσω απο αυτά τα μαγαζιά. 

Ή έχει σταματήσει η παραγωγή του ή δεν το φέρνουν εδώ. Μόνο Αμερική το βρίσκω σε αρκετά μαγαζιά.

Υπάρχει κάποιο site ευρωπαικό που μπορώ να κοιτάξω?

Το βρίσκω Αμερική που μαζί με τελωνεία θα φθάσει κοντά στο 200άρικο.

Απο Αγγλία το έχει εδώ αλλά δεν στέλνει εξωτερικό https://www.argos.co.uk/product/2513306

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2018 στις 3:26 ΜΜ, djuan1988 είπε

Σε ποιες μάρκες; 

Αν μιλάμε για ακριβά ρολόγια και μάρκες με ποιότητα και ιστορία, ναι, θα πέσεις σε πολλά μούφα. 

Αν μιλάμε για ρολόγια Michael Kors, Tommy Hilfiger κτλ δεν έχει νόημα η σύγκριση του αυθεντικού με το μούφα, κατά 99% έχουν βγει από το ίδιο φασον εργοστάσιο. 

Σε φτηνότερες παίζει πάρα πολλή μούφα, ιδίως από πωλητές που λένε δουβλίνο και τα στέλνουν από σιγκαπούρη με ψεύτικα reviews. Παίζει πάρα πολύ δλδ σε hamilton, tissot etc ακόμα και seiko. Αν το μαγαζί δεν έχει retail τότε οι χαμηλές τιμές του είναι ύποπτες και imo δεν αξίζει το ρίσκο καθόλου. ΣΗμείωση ότι τα eta τα παίρνουν νόμιμα απ' το παράρτημα στην taiwan κάνοντας νομικές ταρζανιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2018 στις 6:50 ΜΜ, mary είπε

Πείτε μου εντυπώσεις. Εμφανισιακά, τι λέει ; 

Η βέρα πανέμορφη :P

Προσωπικά σε γυναίκες μου αρέσουν πιο μικρά ρολόγια, το concept πάντως δεν είναι άσχημο, αλλά πιστεύω ότι δεν έπρεπε να είναι ισομεγέθεις οι δείκτες γιατί θα δημιουργεί μπλέξιμο 

Επίσης νομίζω ότι δε θα έπρεπε να έχει καν 3ο δείκτη για τα δευτερόλεπτα

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, ronnie79 είπε

Δεν είμαι Αθήνα οπότε είναι δύσκολο να περάσω απο αυτά τα μαγαζιά. 

Ή έχει σταματήσει η παραγωγή του ή δεν το φέρνουν εδώ. Μόνο Αμερική το βρίσκω σε αρκετά μαγαζιά.

Υπάρχει κάποιο site ευρωπαικό που μπορώ να κοιτάξω?

Το βρίσκω Αμερική που μαζί με τελωνεία θα φθάσει κοντά στο 200άρικο.

Απο Αγγλία το έχει εδώ αλλά δεν στέλνει εξωτερικό https://www.argos.co.uk/product/2513306

Το γερμανικό amazon έχει το παρόμοιο bm8470 https://www.amazon.de/Citizen-Herren-Armbanduhr-Analog-Quarz-BM8470-11EE/dp/B00B3Q3C4G/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1544795089&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=bm8470&dpPl=1&dpID=51gRyitJItL&ref=plSrch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Carlito. είπε

Πάρε ένα skagen ή ένα timex. :(

Εχω παρει και πιο ακριβα, βλ swarovski.

Καλά ρε παιδια παντως, καταλαβα, δεν σας αρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/12/2018 στις 7:05 ΜΜ, mary είπε

Εχω παρει και πιο ακριβα, βλ swarovski.

Καλά ρε παιδια παντως, καταλαβα, δεν σας αρεσε.

Κι αυτά πέτα τα. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2018 στις 2:13 ΜΜ, mix@lis είπε

Καλησπέρα,

Γνωρίζετε κάποιο αξιόπιστο site που να πουλάει ρολόγια CASIO, τα οποία όμως να είναι MADE IN JAPAN?

Ευχαριστώ!

Το seiya ειναι το πιο γνωστό site για Japan Domestic Market ρολόγια. Σε όσα ειναι "Made in Japan" το αναφέρει.

Αλλά: Ξεχνάς το undervalue & θεώρησε το τελωνείο ως βεβαιότητα και όχι ως πιθανότητα 😕

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...