Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, jakis13 είπε

Το seiya ειναι το πιο γνωστό site για Japan Domestic Market ρολόγια. Σε όσα ειναι "Made in Japan" το αναφέρει.

Αλλά: Ξεχνάς το undervalue & θεώρησε το τελωνείο ως βεβαιότητα και όχι ως πιθανότητα 😕

Δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα γράφει την πραγματική του αξία στο πακέτο και θα περάσει σιγουρα τελωνείο βάσει αυτής. Το υπολογίζεις ως το τελικό κοστος αυτου που θέλεις να αγοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, jakis13 είπε

Θα γράφει την πραγματική του αξία στο πακέτο και θα περάσει σιγουρα τελωνείο βάσει αυτής. Το υπολογίζεις ως το τελικό κοστος αυτου που θέλεις να αγοράσεις.

Δηλαδή εάν παραγγείλω αυτο https://www.seiyajapan.com/collections/casio/products/g-gw-5000-1jf

πόσο θα είναι το τελωνείο περίπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mix@lis είπε

Δηλαδή εάν παραγγείλω αυτο https://www.seiyajapan.com/collections/casio/products/g-gw-5000-1jf

πόσο θα είναι το τελωνείο περίπου?

ΦΠΑ στο ποσό (ρολόι + μεταφορικά) και κάνα 20ρικο νομίζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα στη γυναίκα δώρο ένα ρολόι μπας και της μπει το μικρόβιο

Είναι ένα longines conquest, μου αρέσει γιατί είναι ένα μικρό τανκ (πολύ στιβαρό και αδιάβροχο 300m) παρότι φαίνεται αρκετά κομψό

 

Φινίρισμα κτλ μου φαίνονται πολύ καλά για τη τιμή η οποία δεν ξέφυγε λόγω quartz , αλλά καλύτερα να μην μπλέξει με αυτόματα τουλάχιστον ακόμα νομίζω θα μου το πέταγε στο κεφάλι αν της έλεγα ότι πρέπει να του κάνει service 100-200€ , ενώ μια μπαταρία παει στο διάολο

 

IMG_20181223_190917_zpslolzlrvz.jpg

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Αγόρασα στη γυναίκα δώρο ένα ρολόι μπας και της μπει το μικρόβιο

Είναι ένα longines conquest, μου αρέσει γιατί είναι ένα μικρό τανκ (πολύ στιβαρό και αδιάβροχο 300m) παρότι φαίνεται αρκετά κομψό

Φινίρισμα κτλ μου φαίνονται πολύ καλά για τη τιμή η οποία δεν ξέφυγε λόγω quartz , αλλά καλύτερα να μην μπλέξει με αυτόματα τουλάχιστον ακόμα νομίζω θα μου το πέταγε στο κεφάλι αν της έλεγα ότι πρέπει να του κάνει service 100-200€ , ενώ μια μπαταρία παει στο διάολο

Τις κακομαθαίνετε :P :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/12/2018 στις 6:50 ΜΜ, mary είπε

Πείτε μου εντυπώσεις. Εμφανισιακά, τι λέει; 185855138_IMG_20181207_16472401.jpg.ce043d8d60c04cecfa8351d9ca6d5e73.jpg

Προσωπικά μου αρέσει που είναι λιτό και δεν έχει πολλά στολίδια, στρασάκια κτλ. Μεγειά! Συμφωνώ ότι είναι λίγο δύσκολο να δεις την ώρα έτσι όπως έχει τους δείκτες όμως.

Επεξ/σία από zio10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το φοράω αλλά αύριο λέω να το πάρω. 

https://www.tissotwatches.com/gr-gr/shop/tissot-chemin-des-tourelles-3-1-3.html

καιρό έχει που το γλυκοκοιτάω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 minutes ago, txcellas said:

Samsung Galaxy watch πήρα! Πολύ δυνατό 

Καλό ρολόι, αλλά σαν το garmin 5x plus δεν... Έχω και τα 2 και καταρχήν όσον αφορά τις μετρήσεις το samsung είναι αναξιόπιστο ( μετρήσεις έγιναν και με τα 2 ταυτόχρονα ). Αλλά από την άλλη πολυ πιο φθηνό από το garmin. Θέλω να πιστεύω ότι στο μέλλον θα το διορθώσουν με κάποιο update. Πχ ανέβηκα 3 ορόφους... Στο garmin έγραφε 3 και στο samsung 1 !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, cambo99 είπε

Καλό ρολόι, αλλά σαν το garmin 5x plus δεν... Έχω και τα 2 και καταρχήν όσον αφορά τις μετρήσεις το samsung είναι αναξιόπιστο ( μετρήσεις έγιναν και με τα 2 ταυτόχρονα ). Αλλά από την άλλη πολυ πιο φθηνό από το garmin. Θέλω να πιστεύω ότι στο μέλλον θα το διορθώσουν με κάποιο update. Πχ ανέβηκα 3 ορόφους... Στο garmin έγραφε 3 και στο samsung 1 !

Κοιτά δεν συγκρίνονται εννοείται αλλά είναι ανάλογα τι ζητας. Αθλούμαι σχεδόν καθημερινά αλλά όχι σε επίπεδο τόσο υψηλό (μεγάλες αποστάσεις-μαραθώνιο) όπως επίσης ότι οι επιλογές του Samsung σε Smartwatch είναι ατέλειωτες. Το Garmin είναι κυρίαρχος σε ατομα που αθλούνται σοβαρά αλλά στερείται οθόνης και λειτουργιών + ότι είναι πολύ πιο ακριβό.

παντως αυτό με τις μετρήσεις που λες το λένε πολλά ατομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, cambo99 είπε

Καλό ρολόι, αλλά σαν το garmin 5x plus δεν... Έχω και τα 2 και καταρχήν όσον αφορά τις μετρήσεις το samsung είναι αναξιόπιστο ( μετρήσεις έγιναν και με τα 2 ταυτόχρονα ). Αλλά από την άλλη πολυ πιο φθηνό από το garmin. Θέλω να πιστεύω ότι στο μέλλον θα το διορθώσουν με κάποιο update. Πχ ανέβηκα 3 ορόφους... Στο garmin έγραφε 3 και στο samsung 1 !

Μια από τα ίδια

Έχω εδώ και σχεδόν 3 μήνες garmin fenix 5x plus και έχω πάθει πλάκα με την ακρίβεια του και γενικά τις λειτουργίες του.

 

Άξιζε τα (πολλά) χρήματα του. 👍😎✌️

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια η άποψη για τα Invicta? Εχει κανενα μελος ; 

Ενας seller του ebay παραδόξως εχει τοInvicta 8932ob στα 25€ με δωρεαν εξοδα αποστολής. Να φανταστώ ειναι απατη ή κάποιου είδους ευκαιρία; Γιατι υπεραξιζει για 25€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...