Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για μενα η αγορα ακριβου ρολογιου ειναι απο τις μεγαλυτερες σπαταλες..απο την αλλη βεβαια οπως τη βρισκει κανεις..αλλοι χαλανε τα λεφτα στα μπουζουκια, αλλοι αγοραζουν rolex

 

προσωπικα, εχω ενα Nautica titanium που το φοραω συνεχεια (σιγα μη παρουμε και ρολοι για "επισημα", ελεος..)

και ενα swatch που το εχω 10 χρονια και δουλευει μια χαρα, αλλα το τζαμακι ειναι χαλια, γιατι οπως σε ολα τα swatch, ειναι πλαστικο! και επισης, οπως ολα τα swatch δεν επισκευαζεται ο μηχανισμος αν παθει κατι ουτε αλλαζει το τζαμακι. κοινως, swatch αν και ομορφα, they suck.

 

btw αν βρεθειτε ποτε προς Dubai μερια, ειναι το καλυτερο μερος για να αγορασετε ακριβο ρολοι.μιλαμε για διαφορες στη τιμη μεχρι και 50%...

 

 

 

δηλαδη ρε παιδια καλυτερα να μην αγορασω swatch?

 

γιατι κατι τετοιο σκεφτομουν αλλα μετα απο αυτο ξερω γω...

αν ειναι να δωσω πανω απο 100 ευρω και σε περιπτωση που χαλασει να μην επισκευαζεται τοτε τι να το κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν ειναι να δωσεις αρκετα χρηματα, καλυτερα οχι. εκτος κ αν εχει αλλαξει κατι στη πολιτικη των καταστηματων swatch και τα φτιαχνουν τωρα. οσες φορες εχω ρωτησει, μου ειχαν πει οτι ουτε αλλαζει το πλαστικο τζαμακι ουτε επισκευαζονται αν παθει κατι ο μηχανισμος.

σιγουρα θα βρεις κατι καλυτερο..ενα καρο ελληνικα e-shops υπαρχουν, ριξε μια ματια τι παιζει στα χρηματα που διαθετεις..στη τελικη, το μονο που εχουν τα swatch ειναι ενα σχετικα τρεντι σχεδιο και το "made in switzerland".ασχετα βεβαια αν στην ελβετια τα εχουν γτπ:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα rolex ειναι εξεφτελιστικά φτηνά για να τα φορεσει κανεις. Γιάυτο λοιπον : http://www.jaeger-lecoultre.com/reverso-gyrotourbillon-2/en/ ..φτιαγμενο απο 371 διαφορετικά κομμάτια και αυτη η κινηση που θα δειτε δεν ειναι εννοειται με μπαταρια..... μόνο με 250.000€. Βεβαια το βγαζει και η Breguet με 150.000, η vacheron costantin me 115.000 και επειδη καποιος μπορει να ειναι χαμηλομισθος το βγαζει και η Cartier με 77.000.

Πουληστε σπιτια και τρεξτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόνο swatch. :-)

πάλι καλά. είμουν έτοιμος να στοιχηματίσω σε ...

1004_1lg2.jpg ή σε

sportswatch.gif

 

 

 

 

 

 

Το Casio 2470 W-E10 μου, ενα σύγχρονο θαύμα της τεχνολογίας του 2002, προσδίδει κύρος σε κάθε δημόσια εμφάνιση μου, βοηθάει το κλείσιμο μεγάλων συμβολαίων, και τραβάει τα πιπίνια σαν μαγνήτης. Η εξαντλημένη εδώ και 3 μήνες μπαταρία του μου έδωσε μια πολύτιμη ανάσα για να ξαναβρώ τον εαυτό μου και είμαι έτοιμος για νέες κατακτήσεις απο το καλοκαίρι.

Ραντεβού στη Mikonos Summer Ohhh-Nine, yeah Babis !!! :lol:

 

ca0289l.jpg

 

τελικά δεν ειναι κι άσχημα χωρίς ρολόϊ χειρός, αφου κουβαλάω το κινητό. περιμένω να βγαλουν το κινητό-ρολόι-κάλτσα να απαλλαγώ κι απ' αυτό

 

 

οταν χαλάσει, θέλω κάτι σαν...

 

Επεξ/σία από random
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά σε όλους.

Φοράω ένα Baume Mercier, αλλά το υπέρτατο ρολόι κατά τη γνώμη μου είναι ο Μεγαλέξανδρος από τη Vacheron Constantin

http://www.thehourlounge.com/upload/post/Alexandre_le_Gd_soldat_2.jpg

 

Δείτε το!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικα φαινεται πως ειμαστε πολλοι αυτοι που δεν εχουμε την αναγκη να φοραμε ρολοι..απ τη στιγμη που εχουμε συνεχεια κοντα μας το κινητο..τωρα ομως που θα παω φανταρος λεω να παρω ενα απλο..κατι σαν αυτο..http://www.oragiadora.gr/watches-Ανδρικό-Ρολόι-casio-mtr3021a1v-p-772.html

 

 

-----Προστέθηκε 2/1/2009 στις 05 : 01 : 13-----

 

 

 

μ αρεσει που ολα δειχνουν την ιδια ωρα.. 10.58.50 :-D

Επεξ/σία από azio
Αυτόματη ένωση μηνυμάτων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά σε όλους.

Φοράω ένα Baume Mercier, αλλά το υπέρτατο ρολόι κατά τη γνώμη μου είναι ο Μεγαλέξανδρος από τη Vacheron Constantin

http://www.thehourlounge.com/upload/post/Alexandre_le_Gd_soldat_2.jpg

 

Δείτε το!

 

Πωπω προβλέπω τρελές παραγγελίες απο F.Y.R.O.M μεριά :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που εχω το κινητο μαζι συνεχεια δεν υπαρχει λογος να φοραω ρολοι.

Και για τρεξιμο να παω το κινητο εχω μαζι να ακουω μουσικη και να καταγραφω την αποσταση,την ενταση, το χρονο της προπονησης κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο ρολογάκι,αλλά οι μεταλικοί μπρασελέδες έχουν την τάση να <<τρώνε>> τα μανίκια από τα υποκάμισα.

 

Η Timex δεν είχε βγάλει πολυυυυ παλιά ρολόι ψηφιακό που πάταγες κουμπί για να φανεί η ώρα;

Τρελό ψάρωμα για τότε... :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.oroloi.gr/product_info.php?cPath=402&products_id=5532&osCsid=745d50c3e42422ba5d6067a338651aa5

 

 

τι λετε για αυτο?

 

το επελεξα κυριως γιατι εχω ακουσει καλες κριτικές για αυτη την μαρκα

 

αμα καποιος μπορει ας προτεινει κατι αλλο σε αυτα τα λεφτα περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...