Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Nathan Drake!! είπε

αλλά κι έχω κάποιον μαζί μου για να μου πει την γνώμη του.

καλά κι εγώ παίρνω γυναίκα να μου βάζει φρένο στη καγκουριά αλλιώς θα αγόραζα παράξενα πράγματα 

τώρα μου έχει σκαλώσει να πάρω κάτι πράσινο.. 

 

την άλλη φορά πάντως με σταμάτησε (και ευτυχώς) να πάρω μαύρα pvd τιτανια.. 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

καλά κι εγώ παίρνω γυναίκα να μου βάζει φρένο στη καγκουριά αλλιώς θα αγόραζα παράξενα πράγματα 

τώρα μου έχει σκαλώσει να πάρω κάτι πράσινο.. 

την άλλη φορά πάντως με σταμάτησε (και ευτυχώς) να πάρω μαύρα pvd τιτανια.. 

Χαχαχα τι διάολο, τον ίδιο χαρακτήρα οι γυναίκες μας έχουνε;!!! Μία από τα ίδια!!!😄

Επεξ/σία από Nathan Drake!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πιο κλασσικά μεγάλα gshock σε χαμηλή τιμή είναι τα GA100 και GA700 τώρα. Αν μιλάμε για δείκτες και ψηφιακό. Αυτά είναι ότι πιο μεγάλο μπορείς να βρεις βασικά. Εγω έχω μικρό χέρι και πήρα GA800 που είναι πιο μικρό. Οι τιμές παίζουν με το χρώμα... Αλλα θα σου δώσω μοα συμβουλή... Συγκρατήσου στα χρώματα 😊. Το πιο ωραίο τελικά είναι το μαύρο με την ορθή πόλωση οθόνης και το πιο ευανάγνωστο. Εγώ έχω ενα κόκκινο, αλλά το φοράω μόνο casual 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις βασικές λειτουργίες όλα τις έχουν. Απλώς επειδή θες και μεγάλο και με δυνατό φως , έχεις περισσότερες επιλογές γιατί στην Ελλάδα τα περισσότερα παίζουν στο εύρος των 120-180€. Αν πας μέχρι 100€ περιορίζονται οι επιλογές, αυτό. 

Κοίτα στο amazon πχ. Τα χω δει και τα 2 από κοντά, είναι μεγάλα με δυνατό φως 

Screenshot-20190622-122844-Amazon-Shoppi

Screenshot-20190622-122805-Amazon-Shoppi

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, gthe είπε

Τα πιο κλασσικά μεγάλα gshock σε χαμηλή τιμή είναι τα GA100 και GA700 τώρα. Αν μιλάμε για δείκτες και ψηφιακό. Αυτά είναι ότι πιο μεγάλο μπορείς να βρεις βασικά. Εγω έχω μικρό χέρι και πήρα GA800 που είναι πιο μικρό. Οι τιμές παίζουν με το χρώμα... Αλλα θα σου δώσω μοα συμβουλή... Συγκρατήσου στα χρώματα 😊. Το πιο ωραίο τελικά είναι το μαύρο με την ορθή πόλωση οθόνης και το πιο ευανάγνωστο. Εγώ έχω ενα κόκκινο, αλλά το φοράω μόνο casual 

Το 1ο έχει τραγική φωτεινότητα που βλέπω στο Youtube.😥 Το δεύτερο ακόμα το ψάχνω. Δεν έχω καταλάβει αν φαίνεται η όχι καλά το βράδυ. 

Υ.Γ. Το βρήκα και το δεύτερο τελικά.CASIO G-SHOCK GA-700-1B. Ωραίο κι αυτό αλλά φωτίζει μόνο τους δείκτες κι όχι όλο το καντράν. Θα μου πεις έρε κι εσύ, τι θες με 100 ευρώ να πάρεις ε;😋

22 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Τις βασικές λειτουργίες όλα τις έχουν. Απλώς επειδή θες και μεγάλο και με δυνατό φως , έχεις περισσότερες επιλογές γιατί στην Ελλάδα τα περισσότερα παίζουν στο εύρος των 120-180€. Αν πας μέχρι 100€ περιορίζονται οι επιλογές, αυτό. 

Κοίτα στο amazon πχ. Τα χω δει και τα 2 από κοντά, είναι μεγάλα με δυνατό φως 

Screenshot-20190622-122844-Amazon-Shoppi

Screenshot-20190622-122805-Amazon-Shoppi

Ωραίος Θα τα κοιτάξω. Αν και είναι λίγο δύσκολο να δώσω πάνω από 150 ευρώ για καθημερινό ρολόι (για δουλειά,κολύμπι κτλ). Μη πάθει και τίποτα και κλαίμε τα χρήματα μετά!😥

Επεξ/σία από Nathan Drake!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε και το GBD-800-1BER αν δεν το έχεις δει (είναι λίγο μικρότερο απ' τα παραπάνω). Το σκέφτομαι σοβαρά το συγκεκριμένο (κι εγώ δεν θέλω να δώσω πάνω από 100€), αλλά πρέπει να δω πώς κάθεται στο χέρι μου πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, jimmy213 είπε

Τσέκαρε και το GBD-800-1BER αν δεν το έχεις δει (είναι λίγο μικρότερο απ' τα παραπάνω). Το σκέφτομαι σοβαρά το συγκεκριμένο (κι εγώ δεν θέλω να δώσω πάνω από 100€), αλλά πρέπει να δω πώς κάθεται στο χέρι μου πρώτα.

Θα κοιτάξω αν κάποιο κατάστημα το έχει εδώ στη περιοχή μου να το δω από κοντά. Αν και όσα έχω δοκιμάσει σε αυτό το μέγεθος, μου φαίνονται μικρά.😄 Αν βρω όμως κάποιο καλό, με καλή, φωτεινή οθόνη έως 120 ευρώ, τότε ναι, ίσως πάω σε λίγο μικρότερο μέγεθος (όχι λιγότερο από 48mm) αν αξίζει πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Nathan Drake!! είπε

Το 1ο έχει τραγική φωτεινότητα που βλέπω στο Youtube.😥 Το δεύτερο ακόμα το ψάχνω. Δεν έχω καταλάβει αν φαίνεται η όχι καλά το βράδυ.

Όντως τα ga100 δεν έχουν φωτεινότητα καλή, στο ga700 βελτιώνονται τα πράγματα, στο ga800 που είναι και πιο μικρό έχει και φθοριο στους δείκτες, άρα κατι βλέπεις. Πάντως μηξ δώσεις τρελά λεφτά... Είναι sport ρολόγια για κολύμπι κτλ όπως είπες. Αν ντε έχεις και κάνα άλλο καλύτερο ρολόι, θα απογοητεύεις στο θέμα φωτεινότητας. Δεν έχει καμια σχέση με το citizen μου ας πούμε. 

Στο θέμα να μην πάθει τίποτα , μην φοβάσαι ... Τα gshock είναι πραγματικά αθάνατα. Ρίξτο οπου θες, δεν πρόκειται να χαλάσει για κανένα λόγο 

Επεξ/σία από gthe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gthe είπε

Όντως τα ga100 δεν έχουν φωτεινότητα καλή, στο ga700 βελτιώνονται τα πράγματα, στο ga800 που είναι και πιο μικρό έχει και φθοριο στους δείκτες, άρα κατι βλέπεις. Πάντως μηξ δώσεις τρελά λεφτά... Είναι sport ρολόγια για κολύμπι κτλ όπως είπες. Αν ντε έχεις και κάνα άλλο καλύτερο ρολόι, θα απογοητεύεις στο θέμα φωτεινότητας. Δεν έχει καμια σχέση με το citizen μου ας πούμε. 

Ενδιαφέρον και το ga800. Αν και 48.6mm (μικρό για τα γούστα μου) θα το κοιτάξω μας και το βρω σε κάποιο κατάστημα να το δω από κοντά. Αλλά όπως βλέπω, λόγω budget για καθημερινό ρολόι, με βλέπω να πηγαίνω σε κάποιο από τα δύο πρώτα που έβαλα σε λινκ στο πρώτο μου ποστ.

GD-400MB-1ER

GD-100-1BER

Υ.Γ. Αν πούμε ότι πάμε σε άλλη κατηγορία (εκτός g shock) αξίζει κάποιο από τα παρακάτω που είναι και πολύ χαμηλότερη τιμή αλλά έχουν καλύτερο φωτισμό και κάνουν και για κολύμπι;

https://www.skroutz.gr/s/13944768/Casio-AE-1400WH-1AVEF.html

https://www.skroutz.gr/s/7417365/Casio-AE-2100W-1AVEF.html

https://www.skroutz.gr/s/9708078/Casio-AEQ-200W-1AV.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Θέλω να αγοράσω αυτό 

jubilee_1.1545380144.png

Υπάρχει κάτι άλλο να κοιτάξω? 

Απαραίτητα τα παρακάτω

1. Μαξ 1000€

2. Pepsi

3. GMT

4. Jubilee

5. Αυτόματο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αριστερό square G ειναι αρκετα μεγαλο (όχι βεβαια 50...), μαυρο ματ για να μπορεις να το φορας σε διαφορες περιστασεις, εχει εντονο γαλαζιο φωτακι που ενεργοποιειται αν θες με την κινηση του καρπου, εχει μπαταρια που διαρκει δεκα χρονια και δεν σπαει/δεν χαλαει με τιποτα.

EB5A8B00-6883-4B79-B032-50D162CF9497.jpeg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ ήθελα να πάρω ένα από αυτά τα δύο GA-100-1A4ER και GA-700-1AER αλλά δεν τα έχω βρει σε κανένα κατάστημα να τα δω από κοντά και διαβάζω σε αξιολογήσεις στο Σκρουτζ για τραγικό φωτάκι το βράδυ κτλ και διστάζω να προχωρήσω στη παραγγελία. Τόσο τραγικό είναι βρε παιδιά; Έχει δει κανείς από κοντά κάποιο από τα δύο να μου πει αν όντως είναι έτσι; Δεν διακρίνεται καθόλου η ώρα δηλαδή; 😔

16 ώρες πριν, Bomber-21 είπε

Το αριστερό square G ειναι αρκετα μεγαλο (όχι βεβαια 50...), μαυρο ματ για να μπορεις να το φορας σε διαφορες περιστασεις, εχει εντονο γαλαζιο φωτακι που ενεργοποιειται αν θες με την κινηση του καρπου, εχει μπαταρια που διαρκει δεκα χρονια και δεν σπαει/δεν χαλαει με τιποτα.

EB5A8B00-6883-4B79-B032-50D162CF9497.jpeg

Αυτά μου θυμίζουν παλιές, καλές αναμνήσεις δεκαετίας ΄80-΄90s!!! 🙂 Μου άρεσαν πολύ αυτά τα ρολογάκια όπως αυτό κι αυτό! Απλά και όμορφα ρολόγια για την εποχή τους. Αφού σκέφτομαι να τα πάρω να τα έχω (για συναισθηματικούς λόγους😄) στη συλλογή μου!

Αλήθεια, αυτά που έχεις στη φωτογραφία ποια ακριβώς μοντέλα είναι;

Επεξ/σία από Leon Scott Kennedy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...