Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Την νύχτα μέτρησε με την ησυχία σου ότι θέλεις 😋😂

Όταν κοιμάται. 👍

Με το παραμικρο ξυπναει... 😕 ειχα σκεφτει να του μετρησω εκει που κλεινει το πουκαμισο στον καρπο, δεν ξερω αν βγαζει νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πιο απλό είναι να πάρεις μια κορδέλα και να του μετρήσεις τον καρπό. Αν σε ρωτήσει γιατί, ε πες του πως έχεις όρεξη για παιχνίδια και δες τον στο κρεβάτι 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Iris_89 είπε

Ξεθαβω λιγο το θεμα, καθως θελω να παρω δωρο ενα ρολοι στον αντρα. Ξερω ποιο του αρεσει, απλα εχω ενα μικρο θεμα με το μεγεθος του καρπου του.

Επειδη δεν φοραει ρολογια, τπτ στα χερια του (ακομα), δεν ξερω το μεγεθος του καρπου του ωστε να του ειναι ανετο. Δεν μπορω επισης να του πω "ελα δω να σου μετρησω τον καρπο για κατι".

Ξερω πως υπαρχει δυνατοτητα να παμε μετα στο μαγαζι για να προσθεσουν/αφαιρεσουν links, αλλα για 1 μηνα περιπου θα ειναι σπιτι λογω χειρουργειου σε περιπου 3 εβδομαδες.

So, υπαρχει καποιος τροπος ωστε να μετρησω τον καρπο του κ να μην το παρει χαμπαρι? 😂

...μονο εάν εκμεταλλευτεις τη νάρκωση του χειρουργείου😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, ge-lyk είπε

...μονο εάν εκμεταλλευτεις τη νάρκωση του χειρουργείου😄

Εχω κατι χαπια για οταν βαρανε σοβαρες αυπνιες. 

🤔

Τα γενεθλια πεφτουν πριν το χειρουργειο, οποτε no bueno. Κατι θα βρω

Επεξ/σία από Iris_89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Iris_89 είπε

Εχω κατι χαπια για οταν βαρανε σοβαρες αυπνιες. 

🤔

Τα γενεθλια πεφτουν πριν το χειρουργειο, οποτε no bueno. Κατι θα βρω

Βρες κατι επιστημονικό ή ψευτοεπιστημονικο και άρχισε να τον μετράς για να δεις αν στέκει

 

Να εδώ πχ έχει wrist size, πες του ότι θες να δεις αν έχει τις τέλειες αναλογίες του σωστού σφιχτή και πάρε του όλες τις μετρήσεις να μην υποπτευθεί κάτι από τον καρπό συγκεκριμένα

 

https://www.muscleandstrength.com/tools/ideal-measurements

 

Θυμάμαι ότι οι σφιχτές μετράνε τους καρπούς τους δεν ξέρω αν έχει και σχέση με κάποιου είδους οστική μάζα και βάρος ή κάτι τέτοιο

Κάνε ένα σχετικό λινκ και φτιάξε μια ψεύτικη ιστορία

 

 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Βρες κατι επιστημονικό ή ψευτοεπιστημονικο και άρχισε να τον μετράς για να δεις αν στέκει

Να εδώ πχ έχει wrist size, πες του ότι θες να δεις αν έχει τις τέλειες αναλογίες του σωστού σφιχτή και πάρε του όλες τις μετρήσεις να μην υποπτευθεί κάτι από τον καρπό συγκεκριμένα

https://www.muscleandstrength.com/tools/ideal-measurements

Θυμάμαι ότι οι σφιχτές μετράνε τους καρπούς τους δεν ξέρω αν έχει και σχέση με κάποιου είδους οστική μάζα και βάρος ή κάτι τέτοιο

Κάνε ένα σχετικό λινκ και φτιάξε μια ψεύτικη ιστορία

Thank you!!

Edit: επιτυχια! Thanks again!

Επεξ/σία από Iris_89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Θέλω όμως να μας πεις και σε μας τους λοιπούς watch enthusiasts τι θα του πάρεις (αν θες βέβαια)

Tag Heuer Formula 1 grey quartz chronograph 43mm

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγάλο το 43 θέλει μεγάλο σχετικά καρπό

Έχει βέβαια bezel γύρω γύρω, άρα ίσως δεν θα φαίνεται και τόσο μεγάλο

Με γειες λοιπόν!

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Μεγάλο το 43 θέλει μεγάλο σχετικά καρπό

Έχει βέβαια bezel γύρω γύρω, άρα ίσως δεν θα φαίνεται και τόσο μεγάλο

Με γειες λοιπόν!

Εχει σχετικα μεγαλο καρπο. Αυτο θελει, αν δεν του αρεσει τα λεφτα μου πισω 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως για να του φτιάξουν το μπρασελέ το καλύτερο θα ήταν να πάει από κει για να τεστάρει και αν του είναι χαλαρό και δεν τον σφίγγει (γιατί αυξομειώσεις παίζουν στο χέρι, οπότε πρέπει να υπάρχει ένα περιθώριο) αλλά να μην μπορεί να περιστραφεί γύρω από τον καρπό , ίσως δεν το πετύχουν ακριβώς αν δώσεις απλά νούμερο. Είναι καλύτερα να έχουν το ίδιο το χέρι γιατί μπορεί να θέλουν να βάλουν κάποιο μισό κρίκο πχ

Αλλά στην τελική ας πάει αργότερα μόνος του να του το κάνουν σωστά αν δει ότι έχει θέμα

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

Πάντως για να του φτιάξουν το μπρασελέ το καλύτερο θα ήταν να πάει από κει για να τεστάρει και αν του είναι χαλαρό και δεν τον σφίγγει (γιατί αυξομειώσεις παίζουν στο χέρι, οπότε πρέπει να υπάρχει ένα περιθώριο) αλλά να μην μπορεί να περιστραφεί γύρω από τον καρπό , ίσως δεν το πετύχουν ακριβώς αν δώσεις απλά νούμερο

Αλλά στην τελική ας πάει αργότερα μόνος του να του το κάνουν σωστά

Σιγουρα θα παμε μολις μπορεσει λογω επεμβασης. Αν φοραγε κι αυτος κατι στον καρπο η δουλεια μου θα ηταν ευκολοτερη 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Iris_89 είπε

Σιγουρα θα παμε μολις μπορεσει λογω επεμβασης. Αν φοραγε κι αυτος κατι στον καρπο η δουλεια μου θα ηταν ευκολοτερη 😋

Δε βάζει ποτέ του ρολόι; Κανενός είδους;

Αν ήταν λουρί πάντως δεν θα είχες θέμα, αλλά στο μπρασελέ πρέπει να εξασφαλιστεί ότι κάποια ζέστη μέρα δεν θα του κόβει το αίμα (ή μετά από γυμναστικές που πρήζεται) , αλλά και να μην φέρνει σβούρες γιατί θα είναι αστείο

Ακόμα και σε γυναικεία που τα έχουν πιο χαλαρά και οι καρποί είναι πιο μικροί φροντίζουν για τις σβούρες

Εγώ πάντως όταν είχα πάρει στη δικιά μου τους είπα νούμερο καρπού αλλά δε δέχτηκαν να το κάνουν εκείνη την ώρα μου είπαν να πάει από κει 

Και για αυτό κιόλας πήγα σε σχετικά κοντινό στη δουλειά της μαγαζι για ευκολία και όχι στο κέντρο που θα μπορούσα να πετύχω και καλύτερη τιμή

Αν και δεν έχω παράπονο και μου έριξαν ένα 15% και με άφησαν να κάνω υβριδικές πληρωμές με  μέρος του ποσού με χρεωστική κάρτα και μέρος με πιστωτική σε δύο δόσεις για να μου έβγαιναν όσο πιο μακριά γινόταν οι πληρωμές χωρίς να χάσω την έκπτωση που μου έκαναν, εγώ θα με έβριζα στη θέση τους

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Iris_89 είπε

Tag Heuer Formula 1 grey quartz chronograph 43mm

Έχεις γούστο ρε κοπελιά!!!
Με το καλό η επέμβαση και εύχομαι να το χαρεί :)

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Δε βάζει ποτέ του ρολόι; Κανενός είδους;

Αν ήταν λουρί πάντως δεν θα είχες θέμα, αλλά στο μπρασελέ πρέπει να εξασφαλιστεί ότι κάποια ζέστη μέρα δεν θα του κόβει το αίμα (ή μετά από γυμναστικές που πρήζεται) , αλλά και να μην φέρνει σβούρες γιατί θα είναι αστείο

Ακόμα και σε γυναικεία που τα έχουν πιο χαλαρά και οι καρποί είναι πιο μικροί φροντίζουν για τις σβούρες

Εγώ πάντως όταν είχα πάρει στη δικιά μου τους είπα νούμερο καρπού αλλά δε δέχτηκαν να το κάνουν εκείνη την ώρα μου είπαν να πάει από κει 

Και για αυτό κιόλας πήγα σε σχετικά κοντινό στη δουλειά της μαγαζι για ευκολία και όχι στο κέντρο που θα μπορούσα να πετύχω και καλύτερη τιμή

Αν και δεν έχω παράπονο και μου έριξαν ένα 15% και με άφησαν να κάνω υβριδικές πληρωμές με  μέρος του ποσού με χρεωστική κάρτα και μέρος με πιστωτική σε δύο δόσεις για να μου έβγαιναν όσο πιο μακριά γινόταν οι πληρωμές χωρίς να χάσω την έκπτωση που μου έκαναν, εγώ θα με έβριζα στη θέση τους

Τιποτα δε φοραει, απολυτως τιποτα! Το μονο που φοραει ειναι η βερα. Ο καρπος του ειναι κοντα 7.5 inches, θα προσθεσω 1cm κ βλεπουμε! 

2 λεπτά πριν, Doc1355 είπε

Έχεις γούστο ρε κοπελιά!!!
Με το καλό η επέμβαση και εύχομαι να το χαρεί :)

 

Ευχαριστω πολυ!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...