Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, jmallen3 είπε

Καλησπέρα, είδα αυτό απο κοντά και μου άρεσε αρκετά και είμαι έτοιμος να το αγοράσω. Τι γνώμη έχετε όσον αφορά τη ποιότητα; Αξίζει;

https://www.skroutz.gr/s/9770946/Emporio-Armani-AR1979.html

Με μια αναζήτηση με βάση την εικόνα το dhgate είναι γεμάτο με €45-50-55 από αυτά (πχ ιστορικό skroutz έπαιζε στα 90 για αρκετό διάστημα). Δεν είναι του κιλού σαν τα DW αλλά δε θα είναι και τίποτα σπουδαίο για €130~ Άμα σ'αρέσει και κάθεται καλά στο χέρι πάρτο :P

Εμένα με χαλάει οτι δεν έχει μιλανέζ μαγνητικό ή με κούμπωμα αντί αγκράφα, το κάνει να δείχνει πιο φτηνό, λιγότερο κομψό, οπότε θα άλλαζα αμέσως το λουράκι. Σε αυτά τα φασόν είτε Αrmani λέει είτε NiHao δεν αλλάζει η ποιότητα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
22 λεπτά πριν, maarinos είπε

Ερώτηση, γιατί στο εσωτερικό μερικά σημεία έχουν μοβ, πχ αυτό

Vacheron-Constantin-Malte-Squelette_6.jp

Τα μοβ της φωτο νομίζω είναι ρουμπίνια, για να μη φθείρονται οι οπές απο τη κίνηση των αξόνων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, NickTG είπε

Και ναι λοιπόν! 

Κατάφερα επιτέλους να πάρω ένα ρολόι! :P

IMG_20200330_183821.jpg

Πάλι καλά που είναι ψηφιακό και δεν έχει "κορώνα".    😂😂 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν ποιο είναι το doomsday ρολόι σας;

 

εγώ το γύρισα στο citizen μου καθώς είναι το πιο ανθεκτικό από όλα όσα έχω , δεν θέλει μπαταρία ακόμα και όταν τελειώσει ο πολιτισμός και πλένεται εύκολα για να μην μένουν επάνω τα κορωνοπράγματα 

 

 

antriko-roloi-citizenNY0040-17L.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά απο πολλά πολλά ρολόγια, έκανα μια επιστροφή στα 90s με αυθεντικό f91w. Dooms Day ρολόι!!! Δεν παθαίνει τίποτα, έχεις πραγματικά το μυαλό σου ελέυθερο και δεν φοβάσαι μην το γρατσουνίσεις / σπάσεις και το πιο ωραίο είναι το μπιπ μπιπ κάθε ώρα, που σε συνθήκες γραφείου, έμμεσα θυμίζει σε όλους πως περνούν οι ώρες και πότε έρχεται η ώρα της αποχώρησης  !!!! Και φυσικά δεν σε απασχολεί είτε πλένεις κάτι ή κολυμπάς! στα 10 χρόνια που θα τελειώσει η μπαταρία , παίρνεις άλλο με 10€. 

image.png.b3d5bd58357850b2795a22ad59c7a6c6.png 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

λοιπόν ποιο είναι το doomsday ρολόι σας;

εγώ το γύρισα στο citizen μου καθώς είναι το πιο ανθεκτικό από όλα όσα έχω , δεν θέλει μπαταρία ακόμα και όταν τελειώσει ο πολιτισμός και πλένεται εύκολα για να μην μένουν επάνω τα κορωνοπράγματα 

antriko-roloi-citizenNY0040-17L.jpg

20 χρόνια το έχω. Τέλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

20 χρόνια το έχω. Τέλειο.

πές μου και χωρίς κανένα σερβις να γουστάρω (πέρα από ό,τι αφορά αδιαβροχοποίηση βεβαίως) 

 

το μόνο που με χαλάει σε σχέση με τα ελβετικά είναι ότι χάνει σε ακρίβεια (7-8" τη μέρα) , αλλά οκ αν τελειώσει ο κόσμος στο περίπου καλά είναι 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και δεν το φοράω πλέον κάθε μέρα όταν το φόραγα συνέχεια έφευγε ελάχιστα μπροστά, δεν ξέρω πόσο, πάρα πολύ λίγο. Αφού το ρύθμιζα κάθε έξι μήνες που άλλαζε η ώρα σε θερινή χειμερινή. Ούτε ψηφιακό έτσι. Ίσως έπεσα σε εξαίρεση.

Χωρίς service το citizen. Τώρα φοράω καθημερινά έναa Invicta Grand driver το οποίο αν και έχει στρώσει φεύγει περίπου στα 10 δεύτερα ημερησίως. 

Και στα Ελβετικά μην νομίζεις και αυτά φεύγουν.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φοράω αυτό καθημερινά προ καραντίνας (στο σπίτι δεν φοράω). Και έχω ένα seiko presage για δεύτερη επιλογή.

Τέλος υπάρχει και ένα γερμανικό quartz (δώρο) που έχω να το φορέσω κάτι αιώνες!

IMG_20191220_164115.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...