Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Επειδή αναφέρθηκε πριν λίγες σελίδες, μετά την 11/11 ξανά σε προσφορά τα pagani designh απο Ευρωπαϊκή αποθήκη, απο αύριο το πρωι

https://www.aliexpress.com/item/4001037561342.html?

67€ και ίσως πέφτει και με κουπόνι

image.png.8a829822572197bd3d0b3ad567936aa1.png

Το αγόρασα προχθές, για να δω και από κοντά αυτά που γράφονται στα σχετικά forums. Έλεγε ότι θα έχει έκπτωση από Δευτέρα, αλλά βαριόμουν να περιμένω 😁 Τι ψυχή έχουν 10€, μπροστά στην ηρεμία παραλαβής πριν την 27 Νοε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, djuan1988 είπε

Το αγόρασα προχθές, για να δω και από κοντά αυτά που γράφονται στα σχετικά forums. Έλεγε ότι θα έχει έκπτωση από Δευτέρα, αλλά βαριόμουν να περιμένω 😁 Τι ψυχή έχουν 10€, μπροστά στην ηρεμία παραλαβής πριν την 27 Νοε;

Λέω κ εγώ να πάρω το εντελώς μαύρο να του βάλω δερμάτινο λουράκι όπως το ακόλουθο. Ίσως φαίνεται ωραίο

Screenshot_20201122-191847.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατά κάποιο τρόπο, δεν μου πάει στο μυαλό εύκολα το δερμάτινο λουράκι σε καταδυτικό. Ok, ότι θέλουμε κάνουμε, και στην τελική δεν χρειάζεται και να το βρέξουμε καθόλου (το ρολόι)..απλά μου φαίνεται προσωπικά περίεργο το παραπάνω Black Bay - για παράδειγμα. Το αυτό νοιώθω και για κάποια σχέδια ρολογιών με diver/rotating bezel και χρονογράφο (άλλο παράδειγμα). 

Μπορεί απλά να είμαι εγώ περίεργος..

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, sphinxgr είπε

67€ και ίσως πέφτει και με κουπόνι

69,41-5,18 με το κουπονι του μαγαζιου ( απο τσεχια)

ITZr7V3.jpg

 

20 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Λέω κ εγώ να πάρω το εντελώς μαύρο να του βάλω δερμάτινο λουράκι όπως το ακόλουθο. Ίσως φαίνεται ωραίο

https://www.aliexpress.com/item/4001205688126.html

ju9JDJs.jpg

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως δουλεύει αυτό με το κουπόνι. Μου βγάζει άλλη τιμή περίπου 10 ευρώ ακριβότερα.

Βιδωτά είναι τα καπάκια από κάτω ή κουμπωτά όπως οι μαϊμούδες. μπορούν να συγκριθούν με τα αντίστοιχα invicta; Φορούν τον ίδιο μηχανισμό και μάλιστα λένε ότι είναι ο Ιαπωνίας όχι αυτός της Μαλαισίας.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Πως δουλεύει αυτό με το κουπόνι. Μου βγάζει άλλη τιμή περίπου 10 ευρώ ακριβότερα.

στο checkout

50 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Βιδωτά είναι τα καπάκια από κάτω ή κουμπωτά όπως οι μαϊμούδες

Βιδωτά εξου και το 10BAR

Μια και τσίμπησα κάτι ψιλά από το stoixhman λεω να πάρω ένα PAGANI GMT  χρωματισμό εχω καταλήξει αλλα εχω κολλήσει στο μπρασελε , τον κανονικό ή τον Jubilee ???

hUS06QG.jpgCKtwSxT.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, villasg είπε

στο checkout

Βιδωτά εξου και το 10BAR

Μια και τσίμπησα κάτι ψιλά από το stoixhman λεω να πάρω ένα PAGANI GMT  χρωματισμό εχω καταλήξει αλλα εχω κολλήσει στο μπρασελε , τον κανονικό ή τον Jubilee ???

hUS06QG.jpgCKtwSxT.jpg

Τον κανονικό 

Το κάνει πιο κυριλε θεωρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Λέω κ εγώ να πάρω το εντελώς μαύρο να του βάλω δερμάτινο λουράκι όπως το ακόλουθο. Ίσως φαίνεται ωραίο

Screenshot_20201122-191847.jpg

Στο BlackBay φαίνεται ωραίο, στο Pagani θεωρώ ότι δεν ταιριάζει. Μόνο τα rubber λουράκια κάθονται σχετικά καλά.

Αν θες ρολόι που να του πηγαίνουν τα πάντα δες το Speedmaster.

18 λεπτά πριν, villasg είπε

Μια και τσίμπησα κάτι ψιλά από το stoixhman λεω να πάρω ένα PAGANI GMT  χρωματισμό εχω καταλήξει αλλα εχω κολλήσει στο μπρασελε , τον κανονικό ή τον Jubilee ???

hUS06QG.jpgCKtwSxT.jpg

Πληροφοριακά μόνο το μαύρο και το blnr είναι ceramic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Πληροφοριακά μόνο το μαύρο και το blnr είναι ceramic.

Ναι καπου το ειχα διαβασει τα αλλα ειναι αλουμινίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και οι φωτογραφίες που χρώσταγα, μιας και έκλεισα εβδομάδα που το φοράω.

hciLcEW.jpg

Προς το παρόν το έχω σε ένα καφέ ΝΑΤΟ δερμάτινο για καθημερινή χρήση. Έχω παραγγείλει και περιμένω αυτό το λουράκι για το ρολόι, νομίζω πως θα του πάει (και ας μην είναι pepsi).

Από ακρίβεια, από το κουτί ξεκίνησε στο +8, και ένα δεκαήμερο μετά με φόρεμα καθημερινό είναι στο +5 περίπου. Για την δουλειά που το προορίζω μια χαρά. Από εμφάνιση είναι πολύ καλό από κοντά, νομίζω πως χάνει λίγο στις φωτογραφίες. Υπό γωνία οι δείκτες παίρνουν ένα ιριδίζον μπλε που κολακεύει. Επίσης, το καντράν στον ήλιο έχει ένα ελαφρύ κρεμ sunburst εφέ, δυστυχώς δεν κατάφερα να το πιάσω στις φωτογραφίες (συννεφιά σήμερα).

Ευχαριστημένος.

 

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, villasg είπε

69,41-5,18 με το κουπονι του μαγαζιου ( απο τσεχια)

ITZr7V3.jpg

https://www.aliexpress.com/item/4001205688126.html

 

Βγήκε τελική 60€ με κανονικό μπρασελέ και 65 με Jubilee

15 ώρες πριν, villasg είπε

στο checkout

Βιδωτά εξου και το 10BAR

Μια και τσίμπησα κάτι ψιλά από το stoixhman λεω να πάρω ένα PAGANI GMT  χρωματισμό εχω καταλήξει αλλα εχω κολλήσει στο μπρασελε , τον κανονικό ή τον Jubilee ???

hUS06QG.jpgCKtwSxT.jpg

To κανονικό μου αρέσει.

 Eγώ έριξα παραγγελία για το Jubilee γιατι μονο αυτό υπήρχε σε μαύρο απο την Ευρώπη . 65€ τελική τιμή με κουπόνι και πληρωμή με revolut (χωρίς προμήθεια μεατροπής νομίσματος δηλαδή)

 

image.png.2af74eb47530d05a4f53747dbd02f04e.png

14 ώρες πριν, djuan1988 είπε

Στο BlackBay φαίνεται ωραίο, στο Pagani θεωρώ ότι δεν ταιριάζει. Μόνο τα rubber λουράκια κάθονται σχετικά καλά.

Αν θες ρολόι που να του πηγαίνουν τα πάντα δες το Speedmaster.

Όντως στο Speedmaster πάει κάθε λουράκι! και φέτος έχει βγάλει και νέα χρώματα αν και το μαυρο του ειναι all time classic 

* και μένει ανοιχτό το αιώνιο ερώτημα. Να πάρεις 1 ρολόι κάποιον χιλιάδων € που θα γουστάρεις , αλλά σίγουρα θα βαρεθείς μελλοντικά ή πολλά φθηνά κάθε τόσο και να ανανεώνεσαι ?

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε στα 53 ευρώ μου βγήκε αυτό

Dear customer, the logistics is gradually recovering and we are working around the clock to make sure that you will receive your order as soon as possible. If you do not want to wait, you will need to wait 72 hours for seller approval. For your convenience, we will send you a refund automatically if seller fails to ship it within: 2days 23hours 43minutes 56seconds .

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

΄΄Επεσε και παραγγελία για ενα κουρδιστήρι να υπάρχει, το οποίο έχει και διαφορετικά προγράμματα λειτουργείας με 37,5€!

https://www.aliexpress.com/item/32793647108.html?

 

image.png.59eae02f6da1ae9f150a67e4e10b4f3f.png

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Πολύ ενδιαφέρον αν και θα προτιμούσα κάποιο να κουρδίζει περισσότερα ρολόγια

Το κόστος είναι αναλογικό. Δεν παίρνεις με +20% και δευτερη θέση. Πάει στο 100% η αυξηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...