Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, Dante80 είπε

Ο τεχνίτης φοβερός, ........

Είμαι φοβερά ευχαριστημένος, θα το προτείνω το παιδί σε όποιον μιλάει Ελληνικά!

Ναι αλλα δεν μας λες ποιος ειναι να ξερουμε και εμεις , μιας και ειναι σωστος οποτε αμα χρειαστει να τον τιμησουμε !!!!
Κανε του μια διαφημηση αφου του αξιζει

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, villasg είπε

Ναι αλλα δεν μας λες ποιος ειναι να ξερουμε και εμεις , μιας και ειναι σωστος οποτε αμα χρειαστει να τον τιμησουμε !!!!
Κανε του μια διαφημηση αφου του αξιζει

 

Έχεις PM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Έχεις PM.

Έχω ένα ακριβώς ίδιο από τον πατέρα μου, έχω φτιάξει τα άλλα του αλλά αυτό είναι κακή κατάσταση. Αν θες στέλνεις και σε εμένα, ευχαριστώ πολύ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Love at first sight!! Και τελικά μου ήρθε και τζάμπα!!

uQgShOhl.jpg

gVFFfpAl.jpg

VTmgR2Ol.jpg


4U6TaaGl.jpg

Χρόνια πολλά με υγεία παιδιά!! Αγορασμένο 11 Νοέμβρη, Amazon uk. Έλαβα full refund όλα τα λεφτά μου πριν 10 μέρες. Ήρθε στο ταχυδρομείο 30 του μήνα, το παρέλαβα 31. Untracked royal air mail.
Δλδ...όχι μόνο ήρθε που το είχα ξεγραμμένο, αλλά το πήρα και τζάμπα στο τέλος...μιλάμε για κωλοφαρδία ολκής :D :D :D

Επεξ/σία από Dante80
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Ωραίος. Με κάτι τέτοια όμως μας έχουν αποκλείσει ως χώρα πολλά μαγαζιά και πωλητές.

Δεν θα κλάψω προσωπικά, ούτε το Amazon.uk θα χάσει από μένα. Το ρολόι ήταν να παραδοθεί 17 Νοεμβρίου, και μετά μου το πήγαν 25.

yFuXve8.png

 

Στις 20 Δεκεμβρίου, τους πήρα και ακυρώσαμε την παραγγελία αφού πρώτα μου δήλωσαν αδυναμία επαν-αποστολής του ρολογιού. Στις 31 Δεκεμβρίου ήρθε. Τι να έκανα; Tracking ΔΕΝ έχει το πακέτο, και μου είπαν και οι ίδιοι πως μάλλον χάθηκε με τον χαμό COVID.

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Dante80 said:

Δεν θα κλάψω προσωπικά, ούτε το Amazon.uk θα χάσει από μένα. Το ρολόι ήταν να παραδοθεί 17 Νοεμβρίου, και μετά μου το πήγαν 25.

yFuXve8.png

 

Στις 20 Δεκεμβρίου, τους πήρα και ακυρώσαμε την παραγγελία αφού πρώτα μου δήλωσαν αδυναμία επαν-αποστολής του ρολογιού. Στις 31 Δεκεμβρίου ήρθε. Τι να έκανα; Tracking ΔΕΝ έχει το πακέτο, και μου είπαν και οι ίδιοι πως μάλλον χάθηκε με τον χαμό COVID.

Τους λες ότι τελικά ήρθε και να τραβήξουν ξανά τα λεφτά που σου επέστρεψαν 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, j0hnn1e είπε

Τους λες ότι τελικά ήρθε και να τραβήξουν ξανά τα λεφτά που σου επέστρεψαν 

Φυσικά, αυτό θα κάνω, αν το επιτρέπουν. Από Δευτέρα θα το δω, καθώς θέλω να αγοράσω και άλλο ένα για δώρο από τον ίδιο πωλητή. Αυτή την φορά θα βάλω tracking πάντως (και θα αγοράσω από το μαγαζί του πωλητή στο .de, μιας και co.uk πάπαλα πλέον) 🙂

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι ότι είναι απαράδεκτο  σήμερα το 2021 να μην υπάρχει tracking number σε οποιαδήποτε αποστολή. 

Συγνώμη που το είπα έτσι χοντρά αλλά μερικοί καμάρωναν για τα κατορθώματά τους με τις επιστροφές χρημάτων. Είχαν γίνει πολλές συζητήσεις. Καλοφόρετο το ρολόι. 

Δεν ξέρουμε τι θα γίνει και με τις αποστολές από UK αφού από χθες είναι εκτός EU σχετικά με τα τέλη.

Επεξ/σία από mr.Vox
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, j0hnn1e είπε

Τους λες ότι τελικά ήρθε και να τραβήξουν ξανά τα λεφτά που σου επέστρεψαν 

Να τραβηξουν τα λεφτα μειον καποια χρηματα σαν πεναλτι γιατι αργησε 1μισι μηνα να ερθει η αποστολη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ένα lorus κάποτε αγορασμένο κιόλας από το εξωτερικό. Ωραίο ρολόι ήταν αλλά δεν ήταν ανοξείδωτο από κάτω και είχε γρήγορη φθορά η κάσα.

Μάλλον είναι δευτεράντζες της SEIKO. Εδώ βλέπουμε πως η KUMTEL έχει απομιμήσεις βγαίνει και σε KOYMTEL δεν θα έχει "δεύτερα" η SEIKO.

με γειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Είχα ένα lorus κάποτε αγορασμένο κιόλας από το εξωτερικό. Ωραίο ρολόι ήταν αλλά δεν ήταν ανοξείδωτο από κάτω και είχε γρήγορη φθορά η κάσα.

Μάλλον είναι δευτεράντζες της SEIKO. Εδώ βλέπουμε πως η KUMTEL έχει απομιμήσεις βγαίνει και σε KOYMTEL δεν θα έχει "δεύτερα" η SEIKO.

με γειά.

H Lorus (και η Pulsar ή η Alba ως άλλα παραδείγματα στο ίδιο στυλ) είναι πράγματι θυγατρική της SEIKO.

Το συγκεκριμένο ρολόι έχει κάσα και καπάκι από τιτάνιο, και το καπάκι είναι βιδωτό. Επίσης, χρησιμοποιεί αρκετό SEIKO Lumibrite στους δείκτες, και φοράει τον Hattori Epson (δλδ SEIKO) VX42 μηχανισμό.

Επεξ/σία από Dante80
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, villasg είπε

Καλημερα και καλη χρονια .

Εχουμε αποψη για το παρακατω που μου εχει καρφωθει στο μυαλο ??
https://www.aliexpress.com/item/4001329381766.html

 

2gnwh6G.jpg

Μια χαρά είναι για τα λεφτά του.

Το μόνο αρνητικό είναι πως θα περάσει τελωνείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...