Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Ήρθε μετά από 2 μήνες και το Pagani!!!

141226589_214300370338957_6877899706623060009_n.jpg

140935209_1303153943374814_5969145617482563483_n.jpg

140834321_3522252507824540_5037685561234471891_n.jpg

141011991_251929819713893_1567809710026162624_n.jpg

 

19 ώρες πριν, mr.Vox είπε

Από Τσεχία εμένα μου ήρθε σε πέντε μέρες.  Αλλά αυτό με τον SEIKO ΝΗ35Α μηχανισμό που τα πάει πολύ καλά. πες μας εντυπώσεις από τον μηχανισμό και Καλοφόρετο 

Καλοφορετο, το σκεφτομαι και εγω.

Πως ειναι απο ποιοτητα?  Εχουν χειροκινητο κουρδισμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, imr είπε

 

Καλοφορετο, το σκεφτομαι και εγω.

Πως ειναι απο ποιοτητα?  Εχουν χειροκινητο κουρδισμα?

Πραγματικά εξαιρετική ποιότητα. Μου έχει κάνει εντύπωση πόσο καλό είναι. Πραγματικά χαίρεσαι να το βλέπεις.

έχω μόνο 2 παρατηρήσεις. 

  1. Δεν φωσφορίζει απολύτως καθόλου τη νύχτα
  2. Χάνει 30 δευτερόλεπτα / 24 ώρες.

*κούρδισμα μάλλον έχει έτσι όπως το ακούω.

** θα ήθελα να το δω δίπλα δίπλα σε ίδιο rolex να δω πόση διαφορά θα έχει το ένα με το άλλο. Το κινέζικο ειναι τόσο τρομερό που πραγματικά απορώ πως τα κατάφεραν. Αν δεν είχε 15.000 το rolex, πραγματικά θα το σκεφτόμουν να το πάρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα 30+ δευτερόλεπτα είναι εντός πλαισίων. Συνήθως «στρώνουν» μετά από κάποια χρήση

Επίσης και κάποια επώνυμα δεν φωσφορίζουν πλέον όπως παλαιότερα λόγω της νομοθεσίας με το φώσφορο

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/1/2021 στις 11:43 ΠΜ, imr είπε

 

Καλοφορετο, το σκεφτομαι και εγω.

Πως ειναι απο ποιοτητα?  Εχουν χειροκινητο κουρδισμα?

 

Στις 22/1/2021 στις 3:20 ΜΜ, sphinxgr είπε

Πραγματικά εξαιρετική ποιότητα. Μου έχει κάνει εντύπωση πόσο καλό είναι. Πραγματικά χαίρεσαι να το βλέπεις.

έχω μόνο 2 παρατηρήσεις. 

  1. Δεν φωσφορίζει απολύτως καθόλου τη νύχτα
  2. Χάνει 30 δευτερόλεπτα / 24 ώρες.

*κούρδισμα μάλλον έχει έτσι όπως το ακούω.

** θα ήθελα να το δω δίπλα δίπλα σε ίδιο rolex να δω πόση διαφορά θα έχει το ένα με το άλλο. Το κινέζικο ειναι τόσο τρομερό που πραγματικά απορώ πως τα κατάφεραν. Αν δεν είχε 15.000 το rolex, πραγματικά θα το σκεφτόμουν να το πάρω

 

Στις 22/1/2021 στις 3:31 ΜΜ, mr.Vox είπε

Τα 30+ δευτερόλεπτα είναι εντός πλαισίων. Συνήθως «στρώνουν» μετά από κάποια χρήση

Επίσης και κάποια επώνυμα δεν φωσφορίζουν πλέον όπως παλαιότερα λόγω της νομοθεσίας με το φώσφορο

 

Στις 21/1/2021 στις 3:57 ΜΜ, mr.Vox είπε

Από Τσεχία εμένα μου ήρθε σε πέντε μέρες.  Αλλά αυτό με τον SEIKO ΝΗ35Α μηχανισμό που τα πάει πολύ καλά. πες μας εντυπώσεις από τον μηχανισμό και Καλοφόρετο 

Η ακόλουθη δημοσίευση θα μπορούσε να έχει τίτλο "  Ή του ύψους, ή του βάθους. "

Στο καταπληκτικό κινέζικο Pagani μου που τόσο χαιρόμουν να βλέπω και να φοράω, την 3η ημέρα μου έφυγε ένα σιδεράκι που κρατάει το μπρασελέ. Και φυσικά δεν είχα άλλο ίδιο και δεν μπορούσα να το φορέσω. Ήταν η αφορμή που έψαχνα ήδη ένα χρόνο σε καραντίνα, να πάρω άλλο ρολόι...για να το φοράω μέσα στο σπίτι ΑΦΟΥ ΗΔΗ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΙΜΑΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕΣΑ και αρχίζω να αναρωτιέμαι αν κάποτε θα βγω, ενώ παράλληλα τελικά, δεν είναι αυτονόητο ότι θα ζήσουμε αρκετά ακόμα!!!

Έτσι πήγα σήμερα το πρωί (να προλάβω πριν κλείσουν για ακόμα μια φορά τα μαγαζιά) και πήρα το ακόλουθο

*(οκ, το σκεφτόμουν καιρό, αλλά η αφορμή δόθηκε με τον κινέζο που με πούλησε)

image.png.fe09bb999916bbcce40bbeba093c87e4.png

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε να σε πουλάνε συχνά τότενες...😂

Με υγεία ο δύτης, καταπληκτικός!! Καλοφόρετος, και νομίζω πως ο μαύρος ήταν η καλύτερη επιλογή! 🤩

Επεξ/σία από Dante80
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Δεν υπάρχουν βλάβες. Υπάρχουν ευκαιρίες για αναβάθμιση"

 

Το πήγες λίγο πιο πέρα το θέμα βέβαια αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες. Ωραιότατο και καλορίζικο το Seamaster και περιμένουμε πολλές φωτό !

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

 

 

 

Η ακόλουθη δημοσίευση θα μπορούσε να έχει τίτλο "  Ή του ύψους, ή του βάθους. "

Στο καταπληκτικό κινέζικο Pagani μου που τόσο χαιρόμουν να βλέπω και να φοράω, την 3η ημέρα μου έφυγε ένα σιδεράκι που κρατάει το μπρασελέ. Και φυσικά δεν είχα άλλο ίδιο και δεν μπορούσα να το φορέσω. Ήταν η αφορμή που έψαχνα ήδη ένα χρόνο σε καραντίνα, να πάρω άλλο ρολόι...για να το φοράω μέσα στο σπίτι ΑΦΟΥ ΗΔΗ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΙΜΑΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕΣΑ και αρχίζω να αναρωτιέμαι αν κάποτε θα βγω, ενώ παράλληλα τελικά, δεν είναι αυτονόητο ότι θα ζήσουμε αρκετά ακόμα!!!

Έτσι πήγα σήμερα το πρωί (να προλάβω πριν κλείσουν για ακόμα μια φορά τα μαγαζιά) και πήρα το ακόλουθο

*(οκ, το σκεφτόμουν καιρό, αλλά η αφορμή δόθηκε με τον κινέζο που με πούλησε)

image.png.fe09bb999916bbcce40bbeba093c87e4.png

ευγε ! Καταπληκτική επιλογή !
Το κοιτάω εδώ και πολύ καιρό το συγκεκριμένο.

 

Είναι εύκολο να ανεβασεις ακομη μερικες φωτογραφιες φορεμενο και αφορετο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, zanskou είπε

ευγε ! Καταπληκτική επιλογή !
Το κοιτάω εδώ και πολύ καιρό το συγκεκριμένο.

 

Είναι εύκολο να ανεβασεις ακομη μερικες φωτογραφιες φορεμενο και αφορετο ;

Θα ανεβάσω φώτο τις επόμενες ημέρες. 

Αν κοιτάς το συγκεκριμένο αρκετό καιρό, θα σου πω κάτι, που θα σε φέρει αρκετά πιο κοντά στην απόκτηση του:

Υποθέτω το chrono24 το γνωρίζεις όπως επίσης και τις τιμές του. Στην Αθήνα λοιπόν σε 2 ώρες, αν πας σε 3~4 μαγαζιά...θα το πάρεις στην καλύτερη τιμή της Ευρώπης και από τις χαμηλότερες του πλανήτη, που όμοιες τους δεν κυκλοφορούν στο διαδίκτυο ;)

Κρίση και covid σκοτώνουν τις τιμές :)

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Θα ανεβάσω φώτο τις επόμενες ημέρες. 

Αν κοιτάς το συγκεκριμένο αρκετό καιρό, θα σου πω κάτι, που θα σε φέρει αρκετά πιο κοντά στην απόκτηση του:

Υποθέτω το chrono24 το γνωρίζεις όπως επίσης και τις τιμές του. Στην Αθήνα λοιπόν σε 2 ώρες, αν πας σε 3~4 μαγαζιά...θα το πάρεις στην καλύτερη τιμή της Ευρώπης και από τις χαμηλότερες του πλανήτη, που όμοιες τους δεν κυκλοφορούν στο διαδίκτυο ;)

Κρίση και covid σκοτώνουν τις τιμές :)

Και η επίσημη μπουτίκ κάνει εκπτώσεις, τουλάχιστον μέχρι το 2017 που πήραμε το Moonwatch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Και η επίσημη μπουτίκ κάνει εκπτώσεις, τουλάχιστον μέχρι το 2017 που πήραμε το Moonwatch.

5% μου έκανε η boutique! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Στο καταπληκτικό κινέζικο Pagani μου που τόσο χαιρόμουν να βλέπω και να φοράω, την 3η ημέρα μου έφυγε ένα σιδεράκι που κρατάει το μπρασελέ

και μενα αλλα το προλαβα και δεν το εχασα και το ξαναφτιαξα ευτυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Θα ανεβάσω φώτο τις επόμενες ημέρες. 

Αν κοιτάς το συγκεκριμένο αρκετό καιρό, θα σου πω κάτι, που θα σε φέρει αρκετά πιο κοντά στην απόκτηση του:

Υποθέτω το chrono24 το γνωρίζεις όπως επίσης και τις τιμές του. Στην Αθήνα λοιπόν σε 2 ώρες, αν πας σε 3~4 μαγαζιά...θα το πάρεις στην καλύτερη τιμή της Ευρώπης και από τις χαμηλότερες του πλανήτη, που όμοιες τους δεν κυκλοφορούν στο διαδίκτυο ;)

Κρίση και covid σκοτώνουν τις τιμές :)

αν ισχυει αυτο να παω να παρω τοτε ενα. αλλα δε νομιζω να πεφτει τοσο πολυ η αξια, ειδικα απο καποιον που εχει και καταστημα να κρατησει. εγω το ψαχνω με μπλε καντραν παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gleft είπε

αν ισχυει αυτο να παω να παρω τοτε ενα. αλλα δε νομιζω να πεφτει τοσο πολυ η αξια, ειδικα απο καποιον που εχει και καταστημα να κρατησει. εγω το ψαχνω με μπλε καντραν παντως

Εξαρτάται και τι παίζει από πίσω από την εταιρεία - προμηθευτή.

 

Για παράδειγμα υπάρχει αυτή τη στιγμή εταιρία που στο ηλεκτρονικο της κατάστημα έχει το ίδιο ρολόι 4250€ αν δεν κάνω λάθος. Εδώ και τουλάχιστον 10 μέρες. Άρα λογικά ίσως υπάρχει κάποια μείωση της αρχικής τιμής και άλλος τη μεταφέρει αμέσως στον πελάτη και άλλος την "πουλάει". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...