Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, mr.Vox είπε

Τα έχω και τα δύο citizen και orient χρόνια. Δεν ξέρω τι μηχανισμό φοράνε τα τωρινά αλλά πιστεύω ότι το Citizen είναι πιο αξιόπιστο.

Ίδιο μηχανισμό πρέπει να έχουν εδώ και δεκαετίες.

Αυτό είναι καλό βεβαια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.skroutz.gr/s/26869133/Tissot-Ρολόι-PRX-με-Μεταλλικό-Μπρασελέ-σε-Ασημί-χρώμα-T137-410-11-031-00.html?from=sku_color_variations

τι λέτε για το νεο tissot prx δεν μπορω να καταληξω σε χρώμα είμαι ανάμεσα σε μπλέ και ασημένιο,πιο σας φαίνεται πιο premium ;
ειμαι λιγο διστακτικός για την αγορά του δεδομένου της ηλικίας μου (21) καθώς έμμεσα άλλοι  πληρώνουν ακόμα και δεν τρέχουν απο πουθενά
είναι καλή επιλογή για πρώτο ρολοι; αν εξαιρεσεις ενα oozzoo των 70ε 

Επεξ/σία από snow22
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ασημένιο PRX το βρίσκω πιο ιδιαίτερο με το vertical brushing του, και ήδη έχω ρωτήσει για τιμή. Προσπαθώ να κρατηθώ μέχρι να βγει με το Powermatic 80 όμως. Θα είναι ακριβότερο (και ενδεχομένως λίγο παχύτερο επίσης), αλλά δεν θα ήθελα να πάρω το quartz τώρα και μετά να έχω τύψεις..😅

Για πρώτο "καλό" ρολόι, μια χαρά επιλογή είναι. Συνήθως το πρώτο μας ρολόι θέλουμε να είναι αρκετά ευέλικτο στην εμφάνιση, και να μπορεί να σταθεί σε διάφορες δραστηριότητες καθημερινά. Αν εξαιρέσεις το ενσωματωμένο μπρασελέ, το PRX μια χαρά πληροί τις προϋποθέσεις για αυτό. Σε αυτή την περίπτωση, θα κοίταζα περισσότερο το μαύρο χρώμα, είναι το πιο ουδέτερο και εύκολο να ταιριάξεις με την εμφάνισή σου. 

Το μπλε θα πουλήσει περισσότερο από τα τρία πάντως, είναι το πιο ενδιαφέρον και σπορτίφ. 

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

ποια η γνώμη σας για το Pagani Design 007 Seamaster; Αξίζει τα χρήματα του; Μαζί με την έκπτωση βγαίνει στα 112 ευρώ από Amazon Γερμανίας και έτσι δεν έχω και το άγχος του τελωνείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dimitris21gr είπε

Καλησπέρα σας,

ποια η γνώμη σας για το Pagani Design 007 Seamaster; Αξίζει τα χρήματα του; Μαζί με την έκπτωση βγαίνει στα 112 ευρώ από Amazon Γερμανίας και έτσι δεν έχω και το άγχος του τελωνείου.

Σε κάθε περίπτωση τα Pagani αξίζουν τα λεφτά τους απόλυτα. 

Το σχέδιο κλπ είναι υποκειμενικα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dimitris21gr είπε

Καλησπέρα σας,

ποια η γνώμη σας για το Pagani Design 007 Seamaster; Αξίζει τα χρήματα του; Μαζί με την έκπτωση βγαίνει στα 112 ευρώ από Amazon Γερμανίας και έτσι δεν έχω και το άγχος του τελωνείου.

Έμπαινε, τα Pagani είναι εξαιρετικά homage στα λεφτά τους (ζαφείρι, κεραμικό μπέζελ και μηχανισμοί της SII σε αυτή την τιμή).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το συγκεκριμένο, που αναλαμβάνει να το στείλει ο πωλητής που είναι στη Κίνα και βλέπω δεν υπάρχει χρέωση για τελωνείο, φόρους κτλ, σημαίνει ότι το στέλνει από Ευρωπαϊκή αποθήκη ;

Ή το στέλνει από Κίνα και ο πελάτης στην Ευρώπη δεν θα χρεωθεί το τελωνείο, επειδή ψωνίζει από το Γερμανικό Amazon ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Είμαι ανάμεσα στο κλασσικό μαύρο που είναι homage της νέα ταινίας James Bond και στο μαύρο-πορτοκαλί. Με το μαύρο λουράκι σε κάθε περίπτωση.

Όσο αφορά το τελωνείο βλέπω ότι γράφει covered by amazon buyer protection το οποίο μεταξύ άλλων αναφέρει ότι μπορείς να ζητήσεις refund αν "You were charged additional costs (e.g., customs costs for direct delivery to an EU country) in addition to the purchase price, and the seller hasn't refunded these costs.", οπότε πρέπει να είμαι καλυμμένος.

Διαφορετικά το έχω βρει και από το επίσημο site της pagani design που φέρνει από Κίνα με κουπόνι που βρήκα από youtube στα 114 δολάρια (~95 ευρώ). Ενδεχομένως, αν υπάρχει έστω μια μικρή πιθανότητα να είμαι τυχερός και να μη περάσει τελωνείο, να αξίζει το "ρίσκο". Από την άλλη με το amazon νιώθω πιο ασφαλής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και γίνεται λόγος για τα Pagani, να (ξανά)μιλήσω κι εγώ για το δικό μου PD-5080, φωτογραφίες του οποίου δημοσίευσα πρόσφατα.

Η χρονομετρία βρίσκεται σε πολύ καλά επίπεδα, όπως φαίνεται στο συνημμένο screenshot. Εντυπωσιακό, δεδομένου ότι η "μηχανή" του είναι κινεζική, της Seagull.

Screenshot_2021-02-28-13-18-13-748_de.uhrenbastler.watchcheck.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, cirith είπε

Μιας και γίνεται λόγος για τα Pagani, να (ξανά)μιλήσω κι εγώ για το δικό μου PD-5080, φωτογραφίες του οποίου δημοσίευσα πρόσφατα.

Η χρονομετρία βρίσκεται σε πολύ καλά επίπεδα, όπως φαίνεται στο συνημμένο screenshot. Εντυπωσιακό, δεδομένου ότι η "μηχανή" του είναι κινεζική, της Seagull.

Screenshot_2021-02-28-13-18-13-748_de.uhrenbastler.watchcheck.jpg

τι ωραία εφαρμογή είναι αυτή ;

btw μου κάνει εντύπωση η "ασυνέπεια" που βλέπω, εμένα το αυτόματο (Tissot) χάνει στάνταρ π.χ. 4-5 δευτερόλεπτα τη μέρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα Rolex μπορεί να χάνουν και περισσότερο. Μέσα στα πλαίσια είναι τα 4 με 5 δευτερόλεπτα. 

Έτσι είναι τα αυτόματα ρολόγια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...