Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, zanskou είπε

Πήρες κι άλλο μετά από το omega; 

Ε όχι! Είπαμε!!! Η κάθε αγορά θέλει αρκετό χρόνο για να την εκτιμήσεις και να τη χαρείς. 

Άσχετο βέβαια, αλλά για μένα ήταν από τις πιο απολαυστικές αγορές που έχουν γίνει. Το Ω κ μια σκούπα ρομπότ 😛

*λέγοντας αναμένω, εννοώ ότι όντως αναμένω ώρες σε μια σειρά και βαριέμαι 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτησις: βλέπω σχεδόν όλοι φοράτε τα ρολόγια στο αριστερό. Υπάρχει κανένας εδώ μέσα δεξιόχειρας που να το φοράει στο δεξί σαν και μένα? 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Ερώτησις: βλέπω σχεδόν όλοι φοράτε τα ρολόγια στο αριστερό. Υπάρχει κανένας εδώ μέσα δεξιόχειρας που να το φοράει στο δεξί σαν και μένα? 😄

Σωστή ερώτηση! Μάλλον όχι 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Ερώτησις: βλέπω σχεδόν όλοι φοράτε τα ρολόγια στο αριστερό. Υπάρχει κανένας εδώ μέσα δεξιόχειρας που να το φοράει στο δεξί σαν και μένα? 😄

Προσπάθησα να βάλω ρολόι στο αριστερό χέρι μια φορά..μετά από 2-3 κάσες και πόρτες ΙΧ...τα παράτησα.. 😂😂

Right is right.

EOQ9bI5.jpg

 

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι σχεδόν έτοιμος να πάρω το https://www.skroutz.gr/s/23161801/Citizen-Promaster-NY0100-50ME-Navy-Silver.html

 

Χωρίς να το έχω δει από κοντά.

Κάποιος λόγος να μην το πάρω? Μήπως να πάρω ένα Ny0040  και να αγοράσω μπρασελέ?

Καποια καλύτερη πρόταση σε αυτά τα λεφτά?

Επεξ/σία από imr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, imr είπε

Είμαι σχεδόν έτοιμος να πάρω το https://www.skroutz.gr/s/23161801/Citizen-Promaster-NY0100-50ME-Navy-Silver.html

 

Χωρίς να το έχω δει από κοντά.

Κάποιος λόγος να μην το πάρω? Μήπως να πάρω ένα Ny0040  και να αγοράσω μπρασελέ?

Καποια καλύτερη πρόταση σε αυτά τα λεφτά?

Ποτέ μην αγοράζεις ρολόι, αν πρώτα δεν το δεις μέρα, στο χέρι σου. Καμία σχέση οι φώτο με την πραγματικότητα, σε όλα τα ρολόγια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2021 στις 9:57 ΜΜ, dimitris21gr είπε

Σε συνέχεια προηγούμενου post που έκανα για την αγορά του Pagani Design 007 Seamaster από Amazon Γερμανίας, επειδή κάποιοι είχαν ρωτήσει, ενώ το έστειλαν με YunExpress από Κίνα, τελικά φαίνεται να πέρασε από τελωνείο αφού στο tracking έγραψε Custom clearance completed καθώς επίσης, μετά από ψάξιμο, από το κινέζικο tracking number βρήκα αυτό της ACS που αναλαμβάνει τη παράδοση εντός Ελλάδας και λέει ότι έφυγε από Θεσσαλονίκη και έρχεται στο κατάστημα Νέας Σμύρνης. Φαντάζομαι αν περνούσε τελωνείο δεν θα έπρεπε να με καλέσουν;

Παρέλαβες τελικά χωρίς τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Ποτέ μην αγοράζεις ρολόι, αν πρώτα δεν το δεις μέρα, στο χέρι σου. Καμία σχέση οι φώτο με την πραγματικότητα, σε όλα τα ρολόγια. 

Δεν βλέπω σύντομα όμως να ανοίγουν καταστήματα.

Στο μέγεθος μου είναι μια χαρά, λόγο και λεπτού καρπού πιστεύω ότι δεν χρειάζετε δοκιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imr είπε

Δεν βλέπω σύντομα όμως να ανοίγουν καταστήματα.

Στο μέγεθος μου είναι μια χαρά, λόγο και λεπτού καρπού πιστεύω ότι δεν χρειάζετε δοκιμη

Όχι, να μην πάρεις το NY0040. Αυτό είναι το ίδιο ρολόι, σε λίγο μεγαλύτερο μέγεθος και με πιο σύγχρονο σχέδιο. Η μόνη μου ένσταση είναι το τιτάνιο, σε αυτά τα χρήματα περιμένω να κάνει σημάδια για πλάκα και να φαίνονται πιο άσχημα από ό,τι στο ατσάλι κατά τη γνώμη μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Neo4 είπε

Παρέλαβες τελικά χωρίς τελωνείο;

Όχι ακόμα φίλε μου. Είναι κέντρο διαλογής Αττικής λέει. Φαντάζομαι μέσα στην εβδομάδα θα το έχω. Θα ενημερώσω. BTW βλέπω το Amazon το έβαλα ξανά στα 99 ευρώ.

Επεξ/σία από dimitris21gr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Voodooman είπε

 Η μόνη μου ένσταση είναι το τιτάνιο, σε αυτά τα χρήματα περιμένω να κάνει σημάδια για πλάκα και να φαίνονται πιο άσχημα από ό,τι στο ατσάλι κατά τη γνώμη μου.

Το συγκεκριμένο είναι Citizen, και έχει επίστρωση Super-Titanium (δλδ καρβίδιο του τιτανίου, TIC). Citizen και τιτάνιο (στην οιαδήποτε τιμή) είναι άλλη περίπτωση, είναι πρωτοπόροι παγκοσμίως. Αυτό αυτόματα σημαίνει πως κάνει σημάδια πολύ πιο δύσκολα από χάλυβα.

img_duratect_06.gif

Βέβαια, όταν τα κάνει (και θα τα κάνει, εδώ γρατζουνάμε το ζαφείρι άμα λάχει), μπορεί πράγματι να φαίνεται περισσότερο.

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως η citizen έχει καλή τεχνογνωσία στο τιτάνιο, αλλά το "καλό" της κράμα είναι το Duratect, αυτό είναι πράγματι πολύ δυνατό. Δεν έχω καταλάβει ακόμη αν η Citizen το χρησιμοποιεί στα Japan only μοντέλα της ή στα ακριβά της. Είχα ένα Citizen με επικάλυψη Duratect. Μια μέρα τίναζα χαλί και πάω και δίνω μία με το κούμπωμα του μπρασελέ πάνω στο κάγκελο του μπαλκονιού. Το κάγκελο έγινε χάλια, το ρολόι δεν κατάλαβε τίποτα!.. Το Super titanium επίσης το είχα. Από σκληρότητα δεν έλεγε και πολλά, έκανε σημάδια σχεδόν όσο εύκολα και το ατσάλι και αυτός ήταν ο λόγος που πούλησα το ρολόι και δεν ξαναπήρα τιτάνιο. 

Αν έπαιρνα ξανά ρολόι με Super Τitanium, οι λόγοι θα είχαν να κάνουν με την διαφορετική, ελαφριά  αίσθηση που δίνει στο χέρι (σε κάποιους δεν αρέσει αυτό) και με το ωραίο χρώμα που συνήθως έχει και όχι με την σκληρότητά του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...