Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, imr είπε

Ποσο βγηκε τελικη τιμη?

Πραγματικα οι φωτο σου με ενθουσιασαν και το σκεφτομαι

Με τελωνείο κομπλέ νομίζω ~297€

Αυτό και το καφέ αδελφάκι του τα βλέπω διαθέσιμα τελευταία κομμάτια αυτή την στιγμή (σε λίγο μεγαλύτερη τιμή), από άλλο πωλητή.

rRwtgYAm.jpg

https://www.amazon.co.jp/-/en/Seiko-SARY181-Presage-Leather-Watch/dp/B08K2Y6538

 

jzBnKTsm.jpg

https://www.amazon.co.jp/-/en/Seiko-SARY183-Presage-Leather-Watch/dp/B08K2J8P2D

 

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, cirith είπε

Ήρθε και ο γιαλαντζί Λοχαγός Γουίλαρντ (με φέσι € 33 από το τελωνείο), έτοιμος για περιπέτειες στην Καμπότζη.IMG_20210609_134117.jpg.c928d9e31632b9985ae24e9f597662ac.jpgIMG_20210609_134319.jpg.3288f253264920b29543bcf91547771f.jpg

Όχι, κι αυτό από τις εσχατιές της Κίνας ήρθε 😛

Καλοφόρετο, καιρό θέλω να το πάρω αυτό αλλά κολλάω στα τελωνεία. Δλδ πλήρωσες μόνο 33 ευρώ καπέλο συνολικά? Με τι άλλο λουράκι ήρθε? Θέλει βαφλα αυτό! 

Επεξ/σία από tsiro7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsiro7 είπε

Καλοφόρετο, καιρό θέλω να το πάρω αυτό αλλά κολλάω στα τελωνεία. Δλδ πλήρωσες μόνο 33 ευρώ καπέλο συνολικά? Με τι άλλο λουράκι ήρθε? Θέλει βαφλα αυτό! 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ βάφλα!

Παράγγειλα την ίδια ημέρα με το ρολόι (αλλά έχει καθυστερήσει στο δρόμο) και αυτό σε μαύρο χρώμα:

Hc1f3d6955ba54f1c814419a6f87fe536s.jpg.c672482988f79f9aad88b9457538f571.jpg

Όπως γράφω και παραπάνω, όταν το ρολόι μπήκε τελωνείο, μου ζήτησαν και τους έστειλα με email το printout της σελίδας της αγοράς από το Ali + την χρέωση της πιστωτικής μου (€ 76). Με χρέωσαν 24% ΦΠΑ στην τιμή αγοράς με τα ταχυδρομικά (€18) + €15  τέλη εκτελωνισμού, σύνολο € 33.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cirith είπε

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ βάφλα!

Παράγγειλα την ίδια ημέρα με το ρολόι (αλλά έχει καθυστερήσει στο δρόμο) και αυτό σε μαύρο χρώμα:

Hc1f3d6955ba54f1c814419a6f87fe536s.jpg.c672482988f79f9aad88b9457538f571.jpg

Όπως γράφω και παραπάνω, όταν το ρολόι μπήκε τελωνείο, μου ζήτησαν και τους έστειλα με email το printout της σελίδας της αγοράς από το Ali + την χρέωση της πιστωτικής μου (€ 76). Με χρέωσαν 24% ΦΠΑ στην τιμή αγοράς με τα ταχυδρομικά (€18) + €15  τέλη εκτελωνισμού, σύνολο € 33.

Αν θες μπορείς να μου στείλεις τον πωλητή? Ευχαριστώ πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα αυτό το κουκλί εργαλείο στη γυναίκα. Το δοκίμασε, ήταν τέλειο και πάνω στο χέρι της και δεν είχα επιλογή

g-shock-mini-casioak-gma-s2100-1aer-1251

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από Dakonblackblade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας λίγο. Από ρολόγια είμαι τελείως άσχετος. Είμαι σε αναζήτηση για κάτι που θα μπορεί να στέκεται για κάθε μέρα αλλά και σε πιο επίσημες καταστάσεις. Είδα πρόσφατα το παρακάτω που μου άρεσε πολύ σε εμφάνιση και σε τιμή, από τα λίγα που ξέρω τα CASIO είναι αξιοπρεπή.

 Είναι καλή επιλογή?

https://www.amazon.es/dp/B07DVQ1FBC?tag=lagonika006-21&creative=24630

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, golden33 είπε

Παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας λίγο. Από ρολόγια είμαι τελείως άσχετος. Είμαι σε αναζήτηση για κάτι που θα μπορεί να στέκεται για κάθε μέρα αλλά και σε πιο επίσημες καταστάσεις. Είδα πρόσφατα το παρακάτω που μου άρεσε πολύ σε εμφάνιση και σε τιμή, από τα λίγα που ξέρω τα CASIO είναι αξιοπρεπή.

 Είναι καλή επιλογή?

https://www.amazon.es/dp/B07DVQ1FBC?tag=lagonika006-21&creative=24630

Μια χαρα επιλογη ειναι τα casio και το συγκεκριμενο.

Για καθημερινο ειναι σιγουρα οτι πρεπει. Για πιο επισημο προσωπικα νομιζω ειναι αρκετα "σπορ". 

Ισως καποιο πιο απλο σχεδιο ειναι καλυτερα για πιο επισημα

https://www.amazon.es/Casio-EFR-S108D-1AVUEF-Reloj/dp/B08CLRVRGH/ref=sr_1_10?__mk_es_ES=ÅMÅŽÕÑ&crid=255NF9S8KP6K8&dchild=1&keywords=casio+edifice&qid=1623842786&s=watch&sprefix=casio+e%2Cwatches%2C241&sr=1-10

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imr είπε

Μια χαρα επιλογη ειναι τα casio και το συγκεκριμενο.

Για καθημερινο ειναι σιγουρα οτι πρεπει. Για πιο επισημο προσωπικα νομιζω ειναι αρκετα "σπορ". 

Ισως καποιο πιο απλο σχεδιο ειναι καλυτερα για πιο επισημα

https://www.amazon.es/Casio-EFR-S108D-1AVUEF-Reloj/dp/B08CLRVRGH/ref=sr_1_10?__mk_es_ES=ÅMÅŽÕÑ&crid=255NF9S8KP6K8&dchild=1&keywords=casio+edifice&qid=1623842786&s=watch&sprefix=casio+e%2Cwatches%2C241&sr=1-10

 

 

Από άποψη ποιότητας είναι εντάξει δλδ. Όσο εντάξει μπορεί να είναι ένα ρολόι σε αυτά τα χρηματα. Γιατί δεν θέλω να πάω σε εταιρείες ρούχων (boss, hilfiger) για ρολόι.

Είναι εύκολο σε αυτά τα ρολόγια να αλλάξεις το μπρασελέ με λουράκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, golden33 είπε

Από άποψη ποιότητας είναι εντάξει δλδ. Όσο εντάξει μπορεί να είναι ένα ρολόι σε αυτά τα χρηματα. Γιατί δεν θέλω να πάω σε εταιρείες ρούχων (boss, hilfiger) για ρολόι.

Είναι εύκολο σε αυτά τα ρολόγια να αλλάξεις το μπρασελέ με λουράκι?

Και πολυ καλα κανεις και δεν πας σε εταιριες ρουχων

Ναι για τα λεφτα του ειναι τρομερη ποιοτητα,

Το λουρακι το αλλαζεις ευκολα με οτι θελεις (μονος σου ισως δυσκολευτες χωρις εργαλειο αλλα γινεται)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, imr είπε

Και πολυ καλα κανεις και δεν πας σε εταιριες ρουχων

Ναι για τα λεφτα του ειναι τρομερη ποιοτητα,

Το λουρακι το αλλαζεις ευκολα με οτι θελεις (μονος σου ισως δυσκολευτες χωρις εργαλειο αλλα γινεται)

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Υπάρχει κάποιο γνωστό site με καλές τιμές που ψωνίζετε συχνά εσείς που το κατέχετε το άθλημα να τσεκάρω και εκεί ή όπου βρούμε καλή προσφορά?

Επεξ/σία από golden33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...