Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, villasg είπε

Υποψην οτι οι κατοχοι πανακριβων ρολογιων κατεχουν και ακριβες κοπιες που συνηθως φορανε αυτες και οχι τα ακριβαρολογια και αυτο κατοπιν συστασης των ιδιων των πωλητων ρολογιων

Ισχύει, βέβαια εγώ το πήγα ένα βήμα παραπέρα και δεν φοράω πουθενά το Patek Philippe μου, αλλά το Xiaomi Smartwatch μου το οποίο έχει και φωτεινή οθόνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Gatoskylo8 είπε

Ισχύει, βέβαια εγώ το πήγα ένα βήμα παραπέρα και δεν φοράω πουθενά το Patek Philippe μου, αλλά το Xiaomi Smartwatch μου το οποίο έχει και φωτεινή οθόνη.

Για ποιον λόγο να αγοράσεις ρολόι χειρός αν είναι να μη το φοράς πουθενά ?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρολόι είναι κυρίως ψυχολογικό αξεσουάρ. Αν σε κάνει να νιώθεις όμορφα, είναι το σωστό. Τόσο απλό. 

Αν σε αγχώνει το κόστος του ή οι ερωτήσεις που θα γίνουν για αυτό ή η αντιμετώπιση που θα έχεις, λόγω αυτού, τότε είναι λάθος. 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και σε γενικές γραμμές, κανένας μα κανένας δεν ενδιαφέρεται για το αν φοράτε ρολόι, ή για το τι ρολόι φοράτε. Εκτός από κανένα κλέφτη στο δρόμο, αλλά οκ..😋

Ηθίκον δίδαγμα λοιπόν, βάλτε ότι θέτε όπως θέτε όποτε θέτε, και μην αγχώνεστε για μαϊμούδες, γρατσουνιές, χτυπήματα ή περίεργους.

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και εγώ αυτής της άποψης είμαι, αν ο μισθός μου, το σπίτι μου, το αμάξι μου, τα ρούχα μου κλπ., δε μπορούν να "υποστηρίξουν" Rolex και τα ρέστα, καλύτερα να φοράω το original Tissot μου ή το Hamilton ή το Seiko τέλος πάντων, παρά να φοράω replica

Περί ορέξεως βέβαια κολοκυθόπιτα, αλλά εμένα μου φαίνεται αστείο να κυκλοφορείς με παπί διαλυμένο, φόρμα τρύπια και "Folex" στο χέρι...   

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καθημερινό μου ρολόι για το γραφείο. Εξαιρετικό για 90 ευρώ. ΟΚ, το μπρασελέ θα μπορούσε να είναι καλύτερο… 

Νομίζω έβγαλα ωραία φωτό :p

 

2CBC9A34-9817-46C3-A642-78BC5A38DF5A.jpeg

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δουλειά μου βλέπω κάπου κάπου ανθρώπους με πολύ ακριβά ρολόγια. Τα θαυμάζω πολύ άλλα γενικότερα κι εγώ στη ζωή μου επιλέγω "το ότι σηκώνει η τσέπη μου" και για να είμαι πιο ειλικρινής και λίγο λιγότερο για να είμαι πιο safe.

Στο Μιλάνο που είχα πάει αυτά που υπήρχαν σε βιτρίνες δεν θα τα δεις πουθενά Ελλάδα. Κάτι σαν τα αυτοκίνητα, θα διαβάσω γι αυτά, θα τα χαζέψω στο δρόμο άλλα ως εκεί.

Υπάρχουν όμως κάποιοι που θα σκιστούν για ένα ωραίο αυτοκίνητο, ένα ωραίο ρολόι κλπ κλπ άσχετα με το εισόδημα τους. Replica πήρε ένας γνωστός το submariner και ομολογώ πως αν το πιάσεις δεν θυμίζει καν rolex που δεν έχω πιάσει rolex άλλα δεν είχε ούτε στο ελάχιστο την ίδια ποιότητα με το skx 007 που φοράω άρα μπορεί να καταλάβει κάποιος τι εννοώ...

Θα προτιμούσα μέχρι 400 ευρώ ένα ποιοτικότατο seiko και από κει και πάνω ένα Tissot μέχρι κάνα 800άρι.

Ο καθένας όμως ότι γουστάρει η καρδούλα του 🙂

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Είπα να μου πάρω ένα ρολόι δώρο για τις γιορτές αλλά δεν έχω ιδέα. Ψάχνω κάτι για all day. Κοιτούσα τη σειρά edifice της casio αλλά είπα να πάρω κάτι καλύτερο μέχρι 250€. Προτείνετε αν μπορείτε καμιά σειρά και καμιά εταιρεία για να πάρω ιδέες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, golden33 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Είπα να μου πάρω ένα ρολόι δώρο για τις γιορτές αλλά δεν έχω ιδέα. Ψάχνω κάτι για all day. Κοιτούσα τη σειρά edifice της casio αλλά είπα να πάρω κάτι καλύτερο μέχρι 250€. Προτείνετε αν μπορείτε καμιά σειρά και καμιά εταιρεία για να πάρω ιδέες.

Κοιτάς για citizen orient seiko σε αυτά τα λεφτά. 

Ανάλογα με τι στυλ θέλεις υπάρχουν πολλές επιλογες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imr είπε

Κοιτάς για citizen orient seiko σε αυτά τα λεφτά. 

Ανάλογα με τι στυλ θέλεις υπάρχουν πολλές επιλογες

Από άποψη ποιότητας υπερέχει καμία από αυτές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, golden33 είπε

Από άποψη ποιότητας υπερέχει καμία από αυτές?

Παρόμοιες είναι στα οικονομικό μοντελα κάπου υπερέχει μια και κάπου ή άλλη. Ξεχώρισε κάποια μοντέλα και εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά με κλειστά μάτια θα διάλεγα το Citizen που έχει και το μηχανισμό ECO-DRIVE για ηλιακή φόρτιση.

Επεξ/σία από vassar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vassar είπε

Προσωπικά με κλειστά μάτια θα διάλεγα το Citizen που έχει και το μηχανισμό ECO-DRIVE για ηλιακή φόρτιση.

 

2 ώρες πριν, golden33 είπε

Ξεχώρισα καθαρά λόγω εμφάνισης τα παρακάτω.

Casio

Citizen

Οι γνώμες σας?

Το Citizen είναι ηλιακό και πολύ ομορφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, golden33 είπε

Ξεχώρισα καθαρά λόγω εμφάνισης τα παρακάτω.

Casio

Citizen

Οι γνώμες σας?

Και τα δύο είναι μεγάλα αλλά όμορφα ρολόγια. Το Casio είναι αρκετά φθηνότερο, και με πιο όμορφη κάσα κατά την γνώμη μου. Το Citizen είναι πιο ακριβό, αλλά έχει ηλιακό συλλέκτη, καλύτερο λουράκι και καλύτερο χρονόμετρο.

Δεν θα κάνεις λάθος όποιο και να επιλέξεις από τα δύο, έχε υπόψιν σου πάντως πως είναι ρολόγια για μεγαλύτερους καρπούς. Οπότε καλό θα ήταν να τα δεις από κοντά πριν την τελική επιλογή σου. Καλές αγορές!

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...