Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Stathis85 είπε

H μαιμούδες είναι παράνομες και κάνουν και 500-600ε.

Αυτο ειναι επίσημο προιόν του ομίλου

Δεν ειναι παρανομες. Δεν κανουν 500 ευρω. Αλλα ρεπλικα του speedwatch δεν υπάρχει λογω χαμηλης αναλογιας ζητησης/πολυπλοκοτητας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα πριν στην Ερμου. Υπηρχε τεραστια ουρα απιστευτη για σουατς. Ηταν αδιανοητη! Πολλοι το πηραν πηρανε και 2 μαλιστα. Καποιοι ηταν εκει απ τις 8.30 το πρωι. 

Γενικά ειναι ωραιο παιχνιδι φανκι ρολογακι αλλά πλαστικό... εγω που εχω παρει το κανονικό σπιντμαστερ δεν ξερω αν θα το επαιρνα κι αυτό.. ισως για παιχνιδι μονο. 

Στις 1.00 που περασα βγηκε ο υπευθυνος και λεει στον κοσμο οτι το στοκ εξαντληθηκε και από την αλλη εβδομάδα θα φέρουν κι αλλα. Ειχε και την κασετινα στη βιτρινα αλλα δεν πωλουνται αυτα ειναι για επιδειξη μονο.

Το ρολοι δεν ειναι ουτε λιμιτεντ ουτε δυσευρετο θα βγει κανονικα και μετα το πρωτο χαμό θα υπαρχει. Τον Μαιο θα βγει και ονλαιν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, vs_skg είπε

Δεν ειναι παρανομες. Δεν κανουν 500 ευρω. Αλλα ρεπλικα του speedwatch δεν υπάρχει λογω χαμηλης αναλογιας ζητησης/πολυπλοκοτητας. 

αυτό τι είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είπαμε μαιμουδιές και γυφτιά, πάνε μαζί. Λογικό να το ανεβάζουν αγγελίες για να βγάλουν δυο φράγκα.

Τώρα αν είναι να το πάρει κάποιος για να το βάζει μια παραλία ξέρω γω, πάσο, ποιος είμαι εγώ για να κρίνω. Αλλά σε οποιαδήποτε άλλη περίσταση προσβάλλει την αισθητική μου και δε θα είχα την καλύτερη πρώτη εντύπωση για όποιον το φορούσε.

Επεξ/σία από xgol
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xgol είπε

Είπαμε μαιμούδες και γυφτιά, πάνε μαζί. Λογικό να το ανεβάζουν αγγελίες για να βγάλουν δυο φράγκα.

Τώρα αν είναι να το πάρει κάποιος για να το βάζει μια παραλία ξέρω γω, πάσο, ποιος είμαι εγώ για να κρίνω. Αλλά σε οποιαδήποτε άλλη περίσταση προσβάλλει την αισθητική μου και δε θα είχα την καλύτερη πρώτη εντύπωση για όποιον το φορούσε.

Κοίτα το μαυρο ίσως από μακρυά μοιάζει πολύ στο original και κάνει για φτηνή αντιγραφή. Τα διαφορετικά χρώματα όμως είναι αυτά που δίνουν και το κάτι διαφορετικό. Θα 

Θέλω να το δω από κοντά για να καταλάβω πόσο πλαστικούρα φαινεται αλλά δεν είναι ο σκοπός του να είναι απλά μια μαϊμού. 

Και γενικά είμαι πολύ κατά των homage αλλά εκ πρώτης όψης με ενδιαφερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, nvel είπε

αυτό τι είναι;

Εσυ πες μας. Απλα γκουγκλαρες moonwatch replica για να φανεις εξυπνος; Ενα site που με ενα γρηγορο googlαρισμα ειναι σκαμ, και αν δεν ειναι πουλαει ρολογια επιπεδου DHGate. Στο DHGate θα βρεις κακιες κοπιες απο ολα τα ρολογια του κοσμου, χαιρω πολυ. Δεν χρειαζεται να δωσεις 500κατι δολλαρια σε απατεωνες (δευτερο λινκ) που θα κανουν τον μεσαζοντα για να σου στειλουν μια παπαριτσα αξιας 30 δολλαριων. Αυτο που θα παρεις, αν παρεις το οτιδηποτε, δεν θαωειναι το ρολοι της φωτογραφιας. Επισης γελαω

Αναφορά σε κείμενο

Water Resistant and Water Proof up to 10 Meters.

Μιλουσαμε για καλες ρεπλικες 1:1, οπου δεν θα βρεις moonwatch, οπως δεν θα βρεις Zenith El primero η Grand Seiko.

Επομενη ερωτηση/επομενος εξυπνακιας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Stathis85 είπε

Λογικό, ζούμε στην εποχή του φαίνεσθαι και απο ουσία τίποτα. Η φτηνή "πολυτέλεια" ειναι βασικό αγαθό πλέον για να πουλάει μούρη ο κόσμος στα σοσιαλ μίντια...

Προσωπικά θα ξενερώσω αν δώ πλαστικό speedmaster

 

Ανέκαθεν αυτό το πράγμα ίσχυε με τα ρολόγια, αφού στην ουσία την ίδια ακριβώς δουλεία και πράγματα κάνεις και με ένα ρολόι των 50ευρώ και με ένα των 5000. Γιαυτό και όσο ανέβαινες χρηματικά, το ρολόι πιο πολύ το αντιμετώπιζες σαν κόσμημα παρά σαν ρολόι.

Γιαυτό και πλέον το ενδιαφέρον μεταφέρθηκε στα smartwatch τα οποία προσφέρουν πολύ περισσότερα από το να βλέπεις την ώρα, και για να μην τα βαριέσαι αλλάζεις για πλάκα και watch faces ή λουράκια(πολύ πιο εύκολα και φθηνά από τα κανονικα).

Πολύ καλή κίνηση λοιπόν της Swatch που αναπροσαρμόζεται στους καιρούς και βγάζει κάτι προσιτό(αλά tissot) για τον κόσμο.

Οσο για τις ουρές παγκοσμιως, δυστηχώς πολλοί από αυτούς είναι για να γεμίσουν τις αγγελίες στο ebay γιατί είναι πιο έντονη από ποτέ τα τελευταία χρόνια η μόδα του scalping.

Προσωπικά θα το τιμούσα το συγκεκριμένο απλά για χαβαλέ, αλλά επειδή αναφέρθηκε ότι θα είναι με μπαταρία είναι πανάκριβο το service για αλλαγή της. Για tissot ρολοι παλιότερα που είχα κοιτάξει, λέγανε για κοντα 70ευρώ,και μιλάμε για κάτι που πρέπει να κάνεις κάθε 1-2 χρόνια.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ανέκαθεν αυτό το πράγμα ίσχυε με τα ρολόγια, αφού στην ουσία την ίδια ακριβώς δουλεία και πράγματα κάνεις και με ένα ρολόι των 50ευρώ και με ένα των 5000. Γιαυτό και όσο ανέβαινες χρηματικά, το ρολόι πιο πολύ το αντιμετώπιζες σαν κόσμημα παρά σαν ρολόι.

Γιαυτό και πλέον το ενδιαφέρον μεταφέρθηκε στα smartwatch τα οποία προσφέρουν πολύ περισσότερα από το να βλέπεις την ώρα, και για να μην τα βαριέσαι αλλάζεις για πλάκα και watch faces ή λουράκια(πολύ πιο εύκολα και φθηνά από τα κανονικα).

Πολύ καλή κίνηση λοιπόν της Swatch που αναπροσαρμόζεται στους καιρούς και βγάζει κάτι προσιτό(αλά tissot) για τον κόσμο.

Οσο για τις ουρές παγκοσμιως, δυστηχώς πολλοί από αυτούς είναι για να γεμίσουν τις αγγελίες στο ebay γιατί είναι πιο έντονη από ποτέ τα τελευταία χρόνια η μόδα του scalping.

Προσωπικά θα το τιμούσα το συγκεκριμένο απλά για χαβαλέ, αλλά επειδή αναφέρθηκε ότι θα είναι με μπαταρία είναι πανάκριβο το service για αλλαγή της. Για tissot ρολοι παλιότερα που είχα κοιτάξει, λέγανε για κοντα 70ευρώ,και μιλάμε για κάτι που πρέπει να κάνεις κάθε 1-2 χρόνια.

Tι εννοείς αναπροσαρμόζεται? Πάντα φτηνά ρολόγια πουλούσε, απλά τώρα έβαλε και το όνομα της Ωμέγα πάνω για να πιάσει συγκεκριμένη κατηγορία ανθρώπων.

Επίσης καμία σχέση τα tissot, με διαφορά καλύτερα ποιοτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, vs_skg είπε

Εσυ πες μας. Απλα γκουγκλαρες moonwatch replica για να φανεις εξυπνος; Ενα site που με ενα γρηγορο googlαρισμα ειναι σκαμ, και αν δεν ειναι πουλαει ρολογια επιπεδου DHGate. Στο DHGate θα βρεις κακιες κοπιες απο ολα τα ρολογια του κοσμου, χαιρω πολυ. Δεν χρειαζεται να δωσεις 500κατι δολλαρια σε απατεωνες (δευτερο λινκ) που θα κανουν τον μεσαζοντα για να σου στειλουν μια παπαριτσα αξιας 30 δολλαριων. Αυτο που θα παρεις, αν παρεις το οτιδηποτε, δεν θαωειναι το ρολοι της φωτογραφιας. Επισης γελαω

Μιλουσαμε για καλες ρεπλικες 1:1, οπου δεν θα βρεις moonwatch, οπως δεν θα βρεις Zenith El primero η Grand Seiko.

Επομενη ερωτηση/επομενος εξυπνακιας;

φυσικά και το βρήκα μέσω google δεν ασχολούμαι με μαϊμούδες ούτε γνωρίζω τι στέλνει και δεν θα μάθω ποτέ. Με την λογική σου δεν υπάρχουν ρεπλίκες γιατί δεν είναι το ίδιες με το αυθεντικό και οι ρεπλίκες πρέπει είναι ίδιες με το αυθεντικό, ενώ εξ'ορισμού είναι ένα απλό αντίγραφο του αρχικού. Αν οι ρεπλίκες ήταν ίδιες θα ειχαν και τα ίδια χρήματα γιατί θα παράγονταν από το ίδιο εργοστάσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ανέκαθεν αυτό το πράγμα ίσχυε με τα ρολόγια, αφού στην ουσία την ίδια ακριβώς δουλεία και πράγματα κάνεις και με ένα ρολόι των 50ευρώ και με ένα των 5000. Γιαυτό και όσο ανέβαινες χρηματικά, το ρολόι πιο πολύ το αντιμετώπιζες σαν κόσμημα παρά σαν ρολόι.

Γιαυτό και πλέον το ενδιαφέρον μεταφέρθηκε στα smartwatch τα οποία προσφέρουν πολύ περισσότερα από το να βλέπεις την ώρα, και για να μην τα βαριέσαι αλλάζεις για πλάκα και watch faces ή λουράκια(πολύ πιο εύκολα και φθηνά από τα κανονικα).

Πολύ καλή κίνηση λοιπόν της Swatch που αναπροσαρμόζεται στους καιρούς και βγάζει κάτι προσιτό(αλά tissot) για τον κόσμο.

Οσο για τις ουρές παγκοσμιως, δυστηχώς πολλοί από αυτούς είναι για να γεμίσουν τις αγγελίες στο ebay γιατί είναι πιο έντονη από ποτέ τα τελευταία χρόνια η μόδα του scalping.

Προσωπικά θα το τιμούσα το συγκεκριμένο απλά για χαβαλέ, αλλά επειδή αναφέρθηκε ότι θα είναι με μπαταρία είναι πανάκριβο το service για αλλαγή της. Για tissot ρολοι παλιότερα που είχα κοιτάξει, λέγανε για κοντα 70ευρώ,και μιλάμε για κάτι που πρέπει να κάνεις κάθε 1-2 χρόνια.

Στα swatch μονος σου αλλαζεις μπαταρια, το ψαχνουμε λιγο πριν πουμε κοτσανα. 

 

Screenshot_2022-03-26-15-45-14-36_f9ee0578fe1cc94de7482bd41accb329.jpg

1 λεπτό πριν, nvel είπε

φυσικά και το βρήκα μέσω google δεν ασχολούμαι με μαϊμούδες ούτε γνωρίζω τι στέλνει και δεν θα μάθω ποτέ. Με την λογική σου δεν υπάρχουν ρεπλίκες γιατί δεν είναι το ίδιες με το αυθεντικό και οι ρεπλίκες πρέπει είναι ίδιες με το αυθεντικό, ενώ εξ'ορισμού είναι ένα απλό αντίγραφο του αρχικού. Αν οι ρεπλίκες ήταν ίδιες θα ειχαν και τα ίδια χρήματα γιατί θα παράγονταν από το ίδιο εργοστάσιο.

Δεν ειπα σε καμια περιπτωση αυτο, υπαρχουν ρεπλικες που δεν τις καταλαβαίνει ουτε τεχνικος εκτος αν ανοιξει το καπακι, και καποιες που ακομα και αν το ανοιξει δυσκολεύεται (πχ αρκετα Panerai). Χαιρομαι που παραδεχεσαι οτι εκανες ενα ανενημερωτο σχολιο απλα για να πεις κατι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dante80 είπε

Χεχε, δεν παιζόμαστε και εμείς πάντως..🤣

 

A4LNWnU.png

 

Ήθελα να ήξερα που τα βρίσκουν τα κορόιδα. Δηλαδή θα αγοράσει κανείς σε αυτές τις τιμές χωρίς να το ψάξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ ομοίως

11 λεπτά πριν, vs_skg είπε

 Χαιρομαι που παραδεχεσαι οτι εκανες ενα ανενημερωτο σχολιο απλα για να πεις κατι. 

σχετικά με την μη ύπαρξη μαϊμούδων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...