Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή αν πουλήσουν στο κατάστημά τους θα πρέπει να το δώσουν στην προτεινόμενη λιανική τιμή της rolex, αν τους έρθει κάποιο εμπορικό κομμάτι, το δίνουν σε μεταπωλητές που το διοχετεύουν στη γκρι αγορά σε τιμές πολύ υψηλότερες και έχουν κι από εκεί ένα εξτρα κέρδος...

Κάτι τέτοιο μου είχε αναφέρει άνθρωπος που ασχολείται με τον χώρο αυτό...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimitris2431 είπε

εγώ αυτό φοράω.. απλό κ οικονομικό 😎

https://noras.gr/p/roloi-cheiros-chromatos-mavrou/

Ωραίο είναι σε εμφάνιση! Ο δευτερολεπτοδείκτης μοιάζει με τους Tissot κιόλας... 

Οι μικροί δείκτες δουλεύουν κανονικά ή είναι για διακόσμηση μόνο; Αν το ανοίξεις πες μας και τι μηχανισμό έχει, λογικά κάποιον sii της seiko instruments. 

Πάντως το μαγαζάκι έχει καλές τιμές και καλά είδη από εμφάνιση με μια πρόχειρη ματιά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλο το σεβασμό και χωρίς να σνομπάρω την τιμή του, με άλλα 30-40 ευρώ μπορεί να αγοραστεί ένα casio που μπορεί να κρατήσει μια ζωή σχεδόν. Αυτό είναι ένα ρολόι του wish που κοστίζει 1,99 ευρώ και σε ένα μήνα θα έχει χαλάσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν διαφωνώ καθόλου, αλλά εντάξει υπάρχουν και πολλοί, πολλές κυρίως, γυναίκες, που θέλουν απλώς κάτι φτηνό να ταιριάζει με το υπόλοιπο ρούχο. Ενίοτε ας μην δουλεύει καν, αν το δει και κανείς και σε ρωτήσει την ώρα, δικαιολογείσαι λέγοντας "αχ",  τελείωσε η μπαταρία και δεν το πρόσεξα όταν το φόρεσα..." 

Όσο για τους άνδρες υπάρχουν και αυτοί που απλά θέλουν κάτι φτηνό και όσο αντέξει, ούτε μπαταρία να αλλάξουν καν, όσο κρατήσει και πέταμα. Όπως αλλάζουν μερικοί κινητό στο χρόνο και λιγότερο... 

Θα δώσω προσωπικό παράδειγμα από την αδερφή μου, αγόρασε ένα ρολόι 15 ευρώ από h&m μόνο και μόνο επειδή ταίριαζε με το ρούχο. Το αποτέλεσμα κράτησε όσο έλεγε h (hours) & m (minutes) 😄 μετά έπεσε από το κρεβάτι σε μωσαϊκό στρωμένο με χαλί και χάλασε. Στρίβεις την κορόνα και οι δείκτες δεν γυρίζουν όπως πρέπει, δουλεύει και οι δείκτες μένουν ώρες πίσω. Τουλάχιστον έμεινε η αλκαλική μπαταρία του και το λουράκι από δερματίνη. Ευτυχώς έχει και άλλα πιο ποιοτικά και ταίριαξε σε ένα άλλο casio που είχε. Ε, μετά από κάνα μήνα έφθειρε και το λουράκι τόσο που ήταν για πέταμα. Το λουράκι ήταν για πέταμα, όχι το casio. Το casio το έχει από την στ' δημοτικού και τώρα είναι φοιτήτρια στο τέταρτο έτος. 

Επεξ/σία από 1nsom-n1k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, 1nsom-n1k είπε

Δεν διαφωνώ καθόλου, αλλά εντάξει υπάρχουν και πολλοί, πολλές κυρίως, γυναίκες, που θέλουν απλώς κάτι φτηνό να ταιριάζει με το υπόλοιπο ρούχο. Ενίοτε ας μην δουλεύει καν, αν το δει και κανείς και σε ρωτήσει την ώρα, δικαιολογείσαι λέγοντας "αχ",  τελείωσε η μπαταρία και δεν το πρόσεξα όταν το φόρεσα..." 

Όσο για τους άνδρες υπάρχουν και αυτοί που απλά θέλουν κάτι φτηνό και όσο αντέξει, ούτε μπαταρία να αλλάξουν καν, όσο κρατήσει και πέταμα. Όπως αλλάζουν μερικοί κινητό στο χρόνο και λιγότερο... 

Θα δώσω προσωπικό παράδειγμα από την αδερφή μου, αγόρασε ένα ρολόι 15 ευρώ από h&m μόνο και μόνο επειδή ταίριαζε με το ρούχο. Το αποτέλεσμα κράτησε όσο έλεγε h (hours) & m (minutes) 😄 μετά έπεσε από το κρεβάτι σε μωσαϊκό στρωμένο με χαλί και χάλασε. Στρίβεις την κορόνα και οι δείκτες δεν γυρίζουν όπως πρέπει, δουλεύει και οι δείκτες μένουν ώρες πίσω. Τουλάχιστον έμεινε η αλκαλική μπαταρία του και το λουράκι από δερματίνη. Ευτυχώς έχει και άλλα πιο ποιοτικά και ταίριαξε σε ένα άλλο casio που είχε. Ε, μετά από κάνα μήνα έφθειρε και το λουράκι τόσο που ήταν για πέταμα. Το λουράκι ήταν για πέταμα, όχι το casio. Το casio το έχει από την στ' δημοτικού και τώρα είναι φοιτήτρια στο τέταρτο έτος. 

Τι να πρωτοσχολιάσω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δυστυχως απο Creation Watches για ρολοι αξιας 96 ευρω μου εστειλαν φιρμανι ευρω 22,18 ( 10 ευρω τελη εκτελωνισμου + 12,18 φπα ). 

Με απλο ταχυδρομειο και εκανε να ερθει κανα μηνα.

Ανθρακας ο χρυσος, οτι γλυτωνουμε λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Seiko Flightmaster θα ήθελα αλλά δεν πωλούνται πλέον. Παίζει κανεις που να το πουλάει σε άριστη κατάσταση ή να το ανταλλάσει και η διαφορά από μέρος μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Faithnomore είπε

Seiko Flightmaster θα ήθελα αλλά δεν πωλούνται πλέον. Παίζει κανεις που να το πουλάει σε άριστη κατάσταση ή να το ανταλλάσει και η διαφορά από μέρος μου;

Chrono24. Έχει κάμποσα όπως είδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Faithnomore είπε

Από ιδιώτη εξωτερικού ή μαγαζιά στην αμερική; μπα..

360€ καινούργιο, με έξοδα αποστολής, από κατάστημα ΕΕ (Ισπανία) 

https://www.chrono24.com/seiko/seiko-flightmaster-sna411p1-chronograph-200m-wr--id15462999.htm

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

360€ καινούργιο, με έξοδα αποστολής, από κατάστημα ΕΕ (Ισπανία) 

https://www.chrono24.com/seiko/seiko-flightmaster-sna411p1-chronograph-200m-wr--id15462999.htm

δεν ξέρω θα προτιμούσα ελαφρως μεταχειρισμένο από εδώ ή μαγαζι από ελλάδα

 

Επεξ/σία από Faithnomore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...