Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Αν σκεφτείς πόσα λεφτά ξόδευε κάποιος για κάπνισμα κάθε χρόνο τις καλές εποχές, τα 5Κ δεν είναι και τόσα πολλά, απλά είναι λίγα καθημερινά και δεν φαίνονται τόσο στο τέλος της χρονιάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σκεφτείς πόσα λεφτά ξόδευε κάποιος για κάπνισμα κάθε χρόνο τις καλές εποχές, τα 5Κ δεν είναι και τόσα πολλά, απλά είναι λίγα καθημερινά και δεν φαίνονται τόσο στο τέλος της χρονιάς...

Καλα ναι αν και οι μεγάλοι καπνιστές πες τους σε δίνω 100k να κόψεις το κάπνισμα δεν προκειτε να το κόψουν. Ένα καλό ρολόι για μια ζωή είναι μια χαρά όπως έγραψε ο αλεξ οπότε καλά κάνει και πάει σε τέτοιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Tudor%20Grantour%20Chrono%20Fly-Back%202

 

 

thanks το συγκεκριμένο tudor το είχα δει στην αρχή στο net και νόμιζα ότι αυτό θα πάρω, αλλά όταν το είδα live δεν μου άρεσε. Πολύ τίμια επιλογή πάντως μπράβο. Κάπου στο τάλιρο παίζει αυτό. Το breitling με αυτό το bracelet no way. Το άλλο είναι δέρμα και στην Κύπρο το δέρμα λιώνει σε ένα καλοκαίρι. 

 

 

Δεν φοραω ποτε ρολοι αλλα ακομα και να φορουσα.... χιλιαρικα για ρολοι δεν θα εδινα ουτε αν κερδιζα τα 9 μυρια στο τζοκερ.

 

 

Είναι πολύ φυσιολογικό να το σκέφτεσαι αυτό όταν δεν τα έχεις (και καλά κάνεις φυσικά είναι τελείως αναίτιο έξοδο). Ακριβώς τα ίδια έλεγα και εγώ. Αν αρχίζεις να βγάζεις κάποια παραπάνω λεφτά και βρίσκεσαι σε αντίστοιχο επαγγελματικό κύκλο που ο ένας κοιτάει το ρολόι του άλλου αλλάζεις μυαλά. 

 

@king δεν έχω μεράκι η τρέλα με τα ρολόγια, ούτε θα γίνω collector. Θέλω ένα που να φοριέται αξιοπρεπώς σε επαγγελματικά meeting γιατί δεν έχω, και επίσης είμαι σε μια φάση που ολοκλήρωσα ένα project που κράτησε ένα χρόνο και σκέφτηκα πάρω ένα ρολόι να μου θυμίζει αυτό το milestone. that's it. 

 

Δεν καπνίζω κιολας χαχαχα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πολυ ωραιο το Tudors, αν και δεν ξερω αν θα επαιρνα χρυσο ρολοι. Δεν το λεω επειδη το θεωρω καγκουρια η κατι τετοιο, τα χρυσα μανικετοκουμπα μου αρεσουν. Απλα ειναι καπως περιοριστικο, και η γνωμη μου για καλο / ακριβο ρολοι ειναι να το φοραω οχι μονο στα επισημα dinners, αλλα πολυ πιο συχνα. 

 

 

   Απο την αλλη δεν νομιζω να εδινα πανω απο 3κ για ρολοι, οχι γιατι τα θεωρω σπαταλη, αλλα επειδη γουσταρω περισσοτερο αμαξια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρολόι έρχεται μετά το αμάξι φυσικά. 

 

Δεν βλέπω το λόγο να μην μπορείς να φορέσεις οποιοδήποτε ρολόι (εκτός από dress watch ίσως) με παντελόνι και polo t-shirt η πουκάμισο πχ. Εδώ τουλάχιστον δεν υπάρχουν τέτοια κωλύματα. 

 

Ένας φίλος που έχει ρολόι των 40.000 πχ τι θα έπρεπε να κάνει, να περιμένει πότε θα βάλει φράκο? :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σκεφτείς πόσα λεφτά ξόδευε κάποιος για κάπνισμα κάθε χρόνο τις καλές εποχές, τα 5Κ δεν είναι και τόσα πολλά, απλά είναι λίγα καθημερινά και δεν φαίνονται τόσο στο τέλος της χρονιάς...

Αυτο μου θυμισε το παρακατω ανεκδοτο...

 

Καπνίζεις ;

– Ναι !

– Πόσα πακέτα τη μέρα ;

– 3...

– Πόσα χρόνια;

– 20..

– Οπότε, καπνίζεις 3 πακέτα τη μέρα που κάνουν απο 4 ευρω για 20 χρόνια. Αυτά μας κάνουν 87600 ευρω!

– Εεεε, και;

-Το ξέρεις οτι με αυτά τα λεφτά θα μπορούσες να πάρεις μια ferrari;

– Να σου κάνω κι εγώ μια ερώτηση ;

– Ναι !

– Εσύ, καπνίζεις?

– ΟΧΙ…

– ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΚΑΡΕΙ;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alex δηλαδή στο meeting που λες αν πας (εσύ ή κάποιος άλλος) με ένα ρολόι του 500άρικου πχ υπάρχει περίπτωση να σχολιαστεί αρνητικά;!

 

Με smartwatch αν πας τι γίνεται; Εκεί νομίζω δεν μπορεί να σε κατηγορήσει κάποιος ότι έχεις φτηνό ρολόι! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλέ μου ειναι black tie event.

 

Googlare black tie dress code και πες μου εσύ για το swatch ή smartwatch.

 

Τίποτα δεν σχολιάζεται αρνητικά δεν είμαστε κατινες, αλλά έχει σημασία και το τι σκέφτεται ο άλλος όχι μόνο τι λέει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...